آمادگی ایران برای اعزام نیروی کار به رومانی

به گزارش سفر به روسیه، تهران (پانا) - مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این موضوع که کشور رومانی متقاضی 100 هزار نیروی کار است و کشورهای مختلفی در حال بازاریابی برای دریافت سهمیه از این کشور هستند، بیان کرد که این وزارتخانه کوشش می کندسهمی قابل توجه در این بازار داشته باشد.

آمادگی ایران برای اعزام نیروی کار به رومانی

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حامد فروزان در حاشیه وبینار مشترک با کاردار و اعضای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در رومانی گفت: موضوع اعزام نیروی کار ایرانی به رومانی را دنبال کردیم.

وی اظهار داشت: بر اساس تاکید و دستور دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعزام نیروی کار ساده ایرانی به خارج از کشور با حفظ کرامت، عزت و شأن در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

فروزان توضیح داد: بنا داریم نشست های مشترک را در این بخش با چند کشور دیگر نیز برگزار کنیم.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: هم اکنون بانک اطلاعاتی نیروی کار متقاضی اعزام به خارج از کشور را با ایجاد سامانه ای راه اندازی نموده ایم که این بانک اطلاعاتی در حال تکمیل شدن است.

وی اضافه نمود: موضوع بازاریابی برای نیروی کار ایرانی در کشورهای مختلف را بر اساس تجربیاتی که در بعضی از کشورها داریم و کشورهای که در این زمینه صاحب تجربه هستند دنبال می کنیم.

فروزان بر اجرای دقیق سازماندهی نیروی کار در داخل و خارج از کشور تاکید نمود و گفت: حمایت قانونی از نیروی کار ایرانی پس از اعزام و نیز ضمانت برگشت نیروی کار نیز یکی از برنامه هایی است برآن تمرکز خواهیم کرد.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: قطعاً موضوع اعزام نیروی کار را در سایر کشورها با همکاری موسسات کاریابی مجاز که مجوز فعالیت خود را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گرفته اند پیگیری خواهیم کرد.

فروزان تاکید نمود: امیدواریم موسسات کاریابی با توجه به رویکرد جدیدی که در این حوزه به وجود آمده بتوانند در این بخش نیز فعالانه تر عمل نمایند.

وی توضیح داد: کوشش می کنیم کشورها را برای اعزام نیروی کار ایرانی گسترده و تخصص ها را نیز متنوع تر کنیم.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جهت گیرهای مربوط به اعزام نیروی کار ایرانی به خارج از کشور گفت: تأکید امروز ما بر اعزام نیروی کار ساده ای است که از فرصت شغلی در کشور برخوردار نیست و قرار است سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش های لازم را به صورت فشرده به این نیروی کار ارائه دهد و بعد از اینکه گواهینامه های تخصصی را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای اخذ کرد در فرآیند اعزام قرار گیرد.

وی توضیح داد: از همکارانمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی نیز درخواست نموده ایم که لیست مشاغل و شرایط نیروی کار درخواستی را به صورت دقیق اعلام نمایند.

وی توضیح داد: تحقق این امر و ساماندهی اعزام نیروی کار به خارج از کشور نیازمند همکاری سه جانبه میان موسسات کاریابی در داخل، سفارت ایران در رومانی و اداره کل امور بین الملل و اداره کل راهنمایی نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی اضافه نمود: امیدواریم برنامه اعزام نیروی کار به رومانی در داخل و خارج از کشور مورد توجه قرار گیرد.

فروزان خاطر نشان کرد: اعزام نیروی کار به کشور رومانی را یک فرصت برای اشتغالزایی نیروی کار ایرانی و فرصت مناسبی برای توسعه و ارتقای ارتباطات فرهنگی میان دو کشور می دانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2016

به "آمادگی ایران برای اعزام نیروی کار به رومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای اعزام نیروی کار به رومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید