کشف جمجمه ای از نسل منقرض شده انسان

به گزارش سفر به روسیه، گروهی بین المللی از دانشمندان در گذرگاهی باریک و 15 سانتی متری در اعماق یک غار واقع در آفریقای جنوبی، جمجمه ای بسیار کوچک و منحصر به فرد را در پیدا کردند.

کشف جمجمه ای از نسل منقرض شده انسان

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از usatoday، به گفته دانشمندان، این جمجمه فسیلی متعلق به کودکی از یک خانواده باستانی و نادر انسانی است و سن آن 300 هزار سال یا بیشتر تخمین زده شده است. آن ها معتقدند که این باقیمانده جمجمه و دندان ها متعلق به کودکی از گونه منقرض شده انسان نالدی است. این بقایا در نقاط دوری از غار یافت شده اند که نشان می دهد به عمد و از روی هدفی در این مکان قرار داده شده اند و احتمالا دفن شده اند.

گای برگر، پروفسور دانشگاه ویتواترزرند که رهبری این تیم را بر عهده داشته و خبر کشف این جمجمه را اعلام کرده می گوید: محل قرارگیری و کشف این اسکلت ها با توجه به اینکه در مکانی دور و تاریک از این غار قرار گرفته اند باعث ایجاد رمز و راز هایی شده است.

انسان نالدی یا هومو نالدی گونه ای از سرده انسان تباران است که برای نخستین بار در سپتامبر 2015 از طریق انسان شناسان تعریف شد. در طی کاوشی که در این سال انجام گرفت استخوان 15 فرد متفاوت کشف شد. پروفسور برگر می گوید: انسان نالدی هنوز هم یکی از رازآلودترین گونه های انسانی است که تا به امروز یافت شده است. مطئمنا این نژاد از گونه های اولیه انسان ها در آفریقاست.

منبع: فرارو
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1834

به "کشف جمجمه ای از نسل منقرض شده انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جمجمه ای از نسل منقرض شده انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید