کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در جهان معرفی شد

به گزارش سفر به روسیه، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در جهان معرفی گشت.

کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در جهان معرفی شد

سازمان فرهنگی، آموزشی و اجتماعی یونسکو که در 198 کشور دبیرخانه دارد، از سال 2003 شهرهایی که در هفت حوزه صنایع دستی، موسیقی، خوراک و غیره مستعد باشد را به عنوان شهر خلاق معرفی می کند.

پیش از این هم 36 شهر خلاق خوراک از 28 کشور جهان انتخاب شده اند و در ایران هم شهرهای اصفهان و بندرعباس به عنوان شهر خلاق صنایع دستی، شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک و شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی انتخاب شده اند.

استان کرمانشاه با حدود 80 نوع غذا و خوراک، 11 نوع نان، 20 نوع شیرینی و میان وعده های مختص خود ظرفیت بسیار بالایی در حوزه خوراک دارد. خوراکی هایی مانند روغن کرماشانی، نان برنجی، کاک، خورشت خلال و دنده کباب از جمله خوراکی های کرمانشاه است.

کرمانشاه سی و هفتمین شهر خلاق خوراک در جهان

سرپرست شهرداری کرمانشاه با تبریک انتخاب کرمانشاه به عنوان شهر خوراک جهان، گفت: خوشبختانه کرمانشاه به عنوان سی و هفتمین شهر خلاق خوارک جهان و دوازدهمین شهر خلاق خوراک در آسیا معرفی شد.

امیر رحیمی به تلاش های 18 ماهه سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه در این زمینه اشاره کرد و افزود: در این مدت جلسات متعددی با فعالان حوزه غذا برگزار شده و در سفر دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران به کرمانشاه انواع خوراکی های کرمانشاه ارائه و معرفی شدند.

او گفت: با توجه به پیشینه غنی کرمانشاه در این زمینه و زیرساخت های مناسب آن در نهایت شهر کرمانشاه در حوزه خوراک از سوی ایران به یونسکو معرفی شد که با بررسی های اجرا شده یونسکو با انتخاب این شهر به عنوان شهر خلاق خوراک موافقت کرد.

شهر خوراک منجر به رونق گردشگری کرمانشاه می شود

رحیمی در خصوص مزایای این انتخاب گفت: انتخاب کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک موجب رونق گردشگری کرمانشاه و حتی کل استان خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: خوراک جز جدایی ناپذیر گردشگری است و هر گردشگری به هرجایی که سفر کند ناخودآگاه از خوراک آن شهر استفاده خواهد کرد، بنابراین این انتخاب و معرفی که یونسکو از کرمانشاه در شهرهای عضو خواهد داشت موجب معرفی هرچه بهتر و رونق گردشگری کرمانشاه می شود.

سرپرست شهرداری کرمانشاه بر برنامه ریزی برگزاری رویدادهای نو برای خوراک تاکید کرد و افزود: در این زمینه پیگیر راه اندازی خانه خلاق خوراک هم هستیم و کارهای آن نیز تا حدود زیادی اجرا شده است.

رحیمی افزود: انتخاب کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک اتفاق بزرگی در رونق گردشگری کرمانشاه است که تنها با پای کار آمدن تمام دستگاه های مربوطه و بویژه حضور پررنگ بخش خصوصی در این زمینه میتوان از آن استفاده کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1817

به "کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در جهان معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در جهان معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید