کاهش قیمت برنج ایرانی

به گزارش سفر به روسیه، دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت برنج ایرانی در بازار با کاهش 15 تا 25 هزار تومانی به 70 تا 110 هزار تومان کاهش یافته و با توجه به ورود به فصل برداشت و افزتیش تولید کاهش قیمت ها ادامه دارد.

کاهش قیمت برنج ایرانی

قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در مصاحبه با تسنیم گفت: قیمت هرکیلوگرم برنج ایرانی حدود 15 هزار تومان کاهش یافته و قیمت این محصول در روزهای آینده دوباره کاهش می یاید.

وی اضافه نمود: قیمت برنج ایرانی در حال حاضر 70 تا 110 هزار تومان به فروش می رسد که با توجه به افزایش تولید برنج در سال جاری و وجود حجم زیادی برنج در انبار ها پیش بینی ادامه کاهش قیمت وجود دارد.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: هرساله به مدت 5 ماه (ایام برداشت محصول) واردات برنج خارجی برای حمایت از برنج ایرانی ممنوع می شد که عدم اعمال ممنوعیت در سال جاری و عرضه بیشتر این محصول در بازار به فرایند کاهش قیت برنج کمک کرد و از سود جویی ها جلوگیری به عمل آورد.

وی شرح داد: در حال حاضر با توجه به اینکه برنج ایرانی قیمت بالایی دارد و سه برابر برنج خارجی است عملا رقیبی برای برنج ایرانی حساب نمی شود.

افزایش قیمت سال جاری برنج غیرواقعی و در 100 سال گذشته بی سابقه بود

حسنی گفت: افزایش قیمت برنج ایرانی در سال جاری در 100 سال اخیر بی سابقه بود و طبیعی بود که فرایند افزایشی متوقف شود و کاهش قیمت جای آن را بگیرد به ویژه آنکه اکنون فصل برداشت برنج است و به طور معمول در این مدت قیمت ها کاهش می یابد.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: حج زیادی برنج کهنه در انبارها به جای مانده و با توجه به اینکه برنج تازه در حال ورود به بازار است این محصولات روانه بازار می شود.

حباب قیمت برنج ایرانی ترکید

اکبریان از فعالان بخش شالکوبی برنج در شمال کشور نیز در این ارتباط گفت: قیمت برنج در سال گذشته حباب داشت که در سال نو حباب آن ترکیده است به طوری که در مازندران شاهد کاهش 20 تا 25 هزار تومانی هر کیلوگرم برنج ایرانی هستیم.

وی اضافه نمود: در حال حاضر بهترین برنج ایرانی در شالیکوبی 90 هزار تومان به فروش می رسد و اندازه عرضه این محصول به بازار زیاد شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2058

به "کاهش قیمت برنج ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت برنج ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید