کاهش تمایل ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه

به گزارش سفر به روسیه، میزان خرید خانه در ترکیه از سوی اتباع ایرانی در ماه نوامبر نسبت به ماه سپتامبر 48 واحد کاهش یافت.

کاهش تمایل ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکی، به دنبال شیوع کرونا در ترکیه، تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه کاهش داشته است؛ به گونه ای که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در 12 ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 9.5 درصد کاهش داشته و به 5642 واحد رسیده است. شیوع کرونا و کاهش ارزش پول ملی از جمله دلایل اصلی کاهش خرید خانه توسط خارجی ها در ترکیه بوده است.

استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه توسط اتباع خارجی بوده و طی این مدت 2443 مورد از کل معاملات مسکن اجرا شده توسط اتباع خارجی مربوط به این شهر بوده است. پس از استانبول نیز شهر های آنتالیا با 893 مورد و آنکارا با 297 مورد، محبوب ترین شهر ها برای خرید خانه در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده اند.

به گفته مرکز آمار ترکیه، طی این مدت اتباع ایرانی با خرید 876 واحد خانه، دومین گروه عظیم خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده اند و عراقی ها با خرید 876 خانه در صدر این ماه قرارگرفته اند. شهروندان روسی با خرید 434 خانه در ترکیه سومین گروه عظیم خارجی خریدار مسکن بوده اند.

در مجموع 12 ماه منتهی به سپتامبر سال جاری 112 هزار و 483 مورد فروش ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 18.8 درصد کاهش پیدا نموده است. 106 هزار و 717 خانه از خانه های فوق نوساز بوده اند. استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه در ترکیه بوده و طی این مدت 21 هزار و 158 مورد از کل معاملات مسکن اجرا شده مربوط به این شهر بوده است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1312

به "کاهش تمایل ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تمایل ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید