چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟

به گزارش سفر به روسیه، آمار و ارقام از بازگشت دوباره بازار سرمایه به روزهای سبز و امیدوارکننده خود می گویند؛ البته این بار بورس بر خلاف ماه های ابتدایی سال، آهسته و پیوسته حرکت می نماید و همین رشد منطقی در کنار عوامل دیگری مانند گزارش های شرکت ها می تواند اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران را به بازار برگرداند.

چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در پس رشد شارپی شاخص بورس یک ریزش عمیق نهفته بود. به طوریکه شاخص کل در ماه های ابتدایی سال رشدی چشم گیر و به باور بسیاری از تحلیلگران غیرمنطقی داشت و به دو میلیون واحد رسید.

در نهایت در مردادماه بود که اصلاح یا همان ریزش بازار شروع شد و عمری به طول حدود چهار ماه داشت. طی این ریزش شاخص به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد عقب گرد کرد و بیش از 500 سهم بورسی بین 30 تا 50 درصد اصلاح قیمت داشتند.

رشد حجم، تعداد و ارزش معاملات طی دو هفته اخیر، نشان از ورود سرمایه های جدید به بازر است. به طوریکه گفته میگردد طی دو هفته گذشته، 10 درصد از پول های خروجی از بورس به این بازار برگشته است. بر این اساس در انتها معاملات روز گذشته بازار سرمایه، ارزش معاملات به بیش از 22 هزار میلیارد تومان رسید.

تعداد معاملات که در اواسط آبان به کمتر از 500 هزار معامله رسیده بود، اواخر هفته گذشته به بیش از یک و نیم میلیون معامله افزایش پیدا کرد.

این اتفاق درحالی اتفاق افتاده است که پیش از این پیش بینی می شد چنانچه بایدن برنده انتخابا آمریکا گردد، حرکت بازار سرمایه نزولی خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد. هرچند تا چند روز بعد از انتخابات حرکت شاخص نوسانی بود اما در نهایت وزنه تراز به سمت صعود بازار سنگینی کرد.

کارشناسان بر این باورند اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه درحال احیا است و این بازار با حرکتی آهسته و پیوسته به کانال یک میلیون و 650 هزار تا یک میلیون و 700 هزار واحد بازخواهد گشت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1280

به "چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید