وظایفی که در متاهلی به عهده مردان است

به گزارش سفر به روسیه، در این مقاله ما به وظایفی که در طول زندگی متاهلی به عهده مردان است و آقایان با رعایت آن ها می توانند از برخوردن به مسائل جلوگیری نمایند، صحبت می کنیم

وظایفی که در متاهلی به عهده مردان است

دانستنی های مردانه برای یک ازدواج پیروز

به گزارش خبرنگاران به نقل از سیمرغ ، دختر و پسری که تصمیم به ازدواج می گیرند باید بدانند که در طول زندگی مشترک خود وظایفی با همسر خود دارند که این وظایف گاهی بین زن و مرد مشترک است و گاهی هرکس بنا به خصوصیات شخصی و نوع جنسیت خود وظایف خاصی را به عهده می گیرد.

اگر هرکسی وظایف خود را به خوبی انجام دهد و نسبت به آن بی تفاوت نباشند آمار طلاق کمتر می گردد. اما قبل از انجام به آن، باید این وظایف را به خوبی شناخت.

عذرخواهی کردن را عیب ندانید

از هر خانم متاهلی بپرسید که موقع جروبحث کردن با همسرش چه چیزی بیشتر از همه آزارش می دهد، اکثرشان جواب می دهند که قبول نکردن و شانه خالی کردن شوهرشان از اشتباهاتش آزاردهنده ترین چیزی ست که در طول دعواها و سوتفاهم ها، پیش می آید. این یک واقعیت انکارنشدنی ست که اغلب مردان تمایل چندانی به ابراز پشیمانی و عذرخواهی کردن، ندارند. عذرخواهی صمیمانه ای که از ته قلب باشد، بهترین و سریع ترین راهکار برای ترمیم روابط است. باید قبول کنیم که در هر کدورتی دو طرف مقصر هستند و باید هرکسی به نوبه خودش و به اندازه سهمی که در آن دلخوری داشته، عذرخواهی کند. از ادای جملاتی چون متاسفم!، ببخشید، جبران می کنم و… نترسید و آن را راحت در جای مناسب خود به کار ببرید .

دست از مقایسه کردن همسرتان بردارید

یکی از چیزهایی که خانم ها به شدت روی آن حساس هستند، مقایسه شدن خودشان با زنی دیگر است. این را به خاطر داشته باشید که مقایسه کردن سم رابطه است و بیشتر در مواقعی که طرفین از یکدیگر خشمگین هستند یا هنگام بروز احساسات منفی خود، دست به مقایسه می زنند. اما گاهی این مقایسه کردن بدون هیچ غرض ورزی خاصی است و در جهت مثبت به کار گرفته می گردد که باید گفت چنین مقایسه ای هم برای زنان قابل قبول نیست و حتی ویران گر رابطه است. هنگامی که لب می گشایید تا آغاز به مقایسه همسرتان کنید به این فکر کنید آیا خوشتان می آید همسرتان شما را با مرد دیگری مقایسه کند و دائم او را بالاتر از شما ببیند و از شما بخواهد از او الگوبرداری کنید؟ مطمئناً نه !

مناسبت های خاص را از یاد نبرید

سالگرد آشنایی، تاریخ عقد، تاریخ رفتن زیر یک سقف، روز زن، تاریخ تولد و همه مناسبت هایی که برای زنان مهم است را به یاد داشته باشید. جزئیات کوچک و ساده برای زنان خیلی مهم است. لازم نیست در این مناسبات جشن های آنچنانی تدارک ببینید یا به فکر یک هدیه عظیم باشید. همین که زودتر از اینکه همسرتان حرفش را بزند آن را یادآور شوید و نشان دهید که حواستان به این روزها هست، خودش شادی عظیمی می تواند باشد. برخلاف تصور عموم، زنان هدیه های معنوی را به هدیه های مادی ترجیح می دهند. می توانید با دعوت کردن او به یک رستوران قدیمی آن مناسبت را جشن بگیرید. اگر نسبت به این روزها بی تفاوت باشید همسرتان گمان می نماید که نسبت به او بی توجه هستید.در حالی که ممکن است واقعیت این طور نباشد .

مشاجره مسالمت آمیز را یاد بگیرید

همواره هم مشاجره کردن بد نیست. در تاریخ هیچ زن و شوهری نبوده اند که در طول زندگی مشترک شان به مسئله ای برنخورده و باهم بحث و مشاجره نکرده باشند. باتوجه به این که افراد با یکدیگر متفاوت هستند، بحث کردن زیاد پیش می آید و شاید برای همین است که از قدیم گفته اند دعوا نمک زندگی است. البته منظور از این بحث و دعوا، برخوردهای خشن و فیزیکی نیست. مصاحبهی معقولانه و منطقی بر سر مسائل یکی از ارکانی ست که هر زوجی باید آن را بلد باشند. یکی از نکات مهمی که در طول مصاحبه باید رعایت نمایند این است که هیچ کدام از طرفین نخواهند خودشان را بی تقصیر نشان دهند و مسائل را به گردن فرد مقابل شان بیندازند. اگر این اتفاق بیفتد یقینا اوضاع از آنچه هست، وخیم تر خواهد شد و چه بسا به جدایی های بی مورد بینجامد .

احساسات خود را به زبان بیاورید

اغلب خانم ها شنیداری هستند. یعنی باید چیزی را بشنوند تا باور نمایند. دقیقا برعکس مردان که چندان شنیدن احساسات برایشان اهمیتی ندارد و بیشتر ترجیح می دهند در عمل ببینند تا باورشان گردد. بنا به علت های فرهنگی یا خصوصیات جنسیتی، آقایان در زندگی مشترک تمایل چندانی به بیان شفاف احساسات خود ندارند. فرهنگ عامه در بسیاری از کشورها به ویژه کشور ما، به گونه ای است که مردان تصور می نمایند نباید در خصوص احساسات شان صحبت نمایند، چون ممکن است از ارزش شان کم گردد. بگذارید همسرتان از احساسات تان مطلع گردد و در همه حال، یکدیگر را از احساسات تان باخبر کنید. مطمئنا سکوت های طولانی و بروز ندادن آنچه در درون تان می گذرد، ضربه سختی به ازدواج تان وارد خواهد نمود .

سعی در تغییر دادن همسرتان نکنید

یکی از عظیمترین مسائلی که امروزه گریبا ن گیر زوج ها شده است این است که با علم به تفاوت های آشکار و عظیم با یکدیگر ازدواج می نمایند و این طور پیش خودشان می گویند که آن تفاوت ها و خصلت هایی که به میل مان نیست را در طول زندگی در طرف مقابل مان تغییر می دهیم. فردی که در بیست و چندین سال با یک خصوصیت خاصی عظیم شده است، تغییر دادنش مشکل یا غیرممکن است. به هیچ وجه نمی توانید کسی را مجبور کنید که فلان خصلتش را کنار بگذارد. تا زمانی که خصوصیتی از او به شما یا دیگران آسیبی نمی زند، نباید دائما سعی کنید که خصلت هایش را تغییر دهید یا مثلا مدام در حین جروبحث به او بگویید که باید خودش را عوض کند. اما اگر رفتار غلطی را در همسرتان می بیند که احتیاج به اصلاح دارد و به نفع خودش و اطرافیانش است که در آن رفتارِ به خصوص تجدیدنظر کند، باز هم باید این موضوع را با لحن خیلی محتاطانه و در زمان مناسب با او در میان بگذارید تا نتیجه معکوس نگیرید.

منبع : salamatnews.com

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1195

به "وظایفی که در متاهلی به عهده مردان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظایفی که در متاهلی به عهده مردان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید