واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو سازمان شانگهای قرار می دهیم

به گزارش سفر به روسیه، شی جین پینگ در بیستمین اجلاس سران کشور های عضو سازمان همکاری شانگهای که به صورت ویدیو کنفرانس و با میزبانی روسیه برگزار گردید، گفت: چین واکسن کرونا را در اختیار کشور های عضو سازمان شانگ های قرار می دهد.

واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو سازمان شانگهای قرار می دهیم

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رییس جمهوری چین که روز سه شنبه از پکن در این نشست سخن می گفت، با اشاره به کوشش های کشورش برای دستیابی به واکسن کرونا توضیح داد: چین مایل است فعالانه احتیاج کشور های دیگر به واکسن را در نظر بگیرد و این واکسن را در اختیار آن ها قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه دوستی و حسن نیت لازمه تعامل و همکاری میان همسایگان است، اظهار کرد: همکاری سودمند متقابل باید جایگزین بازی های با مجموع صفر گردد.

رییس جمهوری چین با اشاره به نقش و اهمیت سازمان همکاری شانگ های در شکوفایی کشور های عضو گفت: کشور های عضو باید اقدامات عملی تری را برای ارتقا جامعه ای با آینده مشترک بشر انجام دهند.

شی تاکید نمود: بین تمدن ها خوب و بد وجود ندارد تنها، تفاوت و ویژگی وجود دارد باید ضمن یاری به آموزش و هم آموزی بین تمدنها، افزایش حسن همجواری و دوستی بین کشورها، پایه افکار عمومی برای توسعه سازمان همکاری شانگ های در راستای تحقق توسعه دراز مدت را تحکیم کنیم.

رییس جمهوری چین با یاداوری اینکه چندجانبه گرایی پایان یکجانبه گرایی را شکست خواهد داد اظهار کرد: ما باید با اقدامات عملی ضمن اجرای چندجانبه گرایی و بهبود مدیریت دنیا، از نظم و ترتیب بین المللی دفاع کنیم.

وی گفت: باید با اصرار بر اصول مشورت مشترک، ایجاد مشترک و بهره برداری مشترک، بر حل امور دنیای به وسیله مشورت کشورها، مشارکت در برقراری نظام مدیریت دنیای و بهره مند شدن مردم کشور های دنیا از نتایج توسعه حمایت کنیم.

شی گفت: کشورش قاطعانه مخالف دخالت نیرو های خارجی به بهانه های واهی در امور داخلی کشور های عضو سازمان همکاری شانگ های است.

وی تاکید نمود: توسعه واقعی، توسعه همه جانبه، خوب و پایدار است ما باید با اصرار بر آرمان توسعه توام با نوآوری، هماهنگی سبز، بهره برداری مشترک و گسترش فضای همکاری عملی، به احیای مالی و بهبود زندگی مردم یاری کنیم.

بیستمین اجلاس سران کشور های عضو سازمان همکاری شانگ های به صورت مجازی و با میزبانی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از ساعاتی پیش شروع شد.

این سازمان، 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شانگ های چین از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شد. بعدها، هند و پاکستان نیز به این سازمان پیوستند. کشور های ایران، مغولستان، افغانستان و بلاروس هم اعضای ناظر این سازمان هستند.

در نشست امروز ضمن بحث و آنالیز شرایط فعلی و چشم انداز های توسعه همکاری سازمان همکاری شانگهای، سران کشور های شرکت نماینده با گفتگو و سخنرانی، مهم ترین موضوعات سیاسی، مالی و امنیتی منطقه ای و بین المللی را آنالیز و تبیین می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1239

به "واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو سازمان شانگهای قرار می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو سازمان شانگهای قرار می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید