ممنوعیت های عجیب در فرهنگ های مختلف جهان

به گزارش سفر به روسیه، ما به ندرت اطلاعاتی درباره قوانین کشورهایی که سفر می کنیم داریم. شاید این قوانین کمی عجیب و باور نکردنی به نظر بیان اما دونستن شون مانع از اتفاقات ناخوشایندی میشه که ممکنه با رعایت نکردن اون ها برامون بوجود بیاد.

ممنوعیت های عجیب در فرهنگ های مختلف جهان

در این جا با چند مثال از کارهایی که مردم در کشورهای مختلف نمیتونن انجام بدن چون قانون اون ها رو منع نموده آشنا بشیم.

در انگلیس خوردن بیسکویت در روز کریسمس ممنوع است

در سال 1644 رئیس جمهور وقت بریتانیا جشن کریسمس را منع نموده بود زیرا این جشن را کاملا غیر اخلاقی می دانست. بسیاری از رسم و رسومات این جشن مثل خوردن بیسکویت هم ممنوع شده بود البته فقط در روز جشن. از آن موقع به بعد هیچ حکمی برای لغو این قانون صادر نشد. بنابراین اگر در انگلیس کسی بیسکویت بخورد جرم مرتکب شده اس.

در انگلیس دست زدن به وال ها ممنوع است

یکی دیگر از قوانین عجیب انگلیس این است که تمامی وال ها، دلفین ها و دیگر پستانداران دریایی که در شعاع 3 مایلی انگلستان قرار دارند جزء دارایی ملکه به حساب می آیند. پس دست زدن به آن ها ممنوع است و هرگز نباید آن ها را لمس کنید.

در چین نجات دادن کسی که غرق می گردد ممنوع است

یکی از قوانین مرموز چینی ها این است که نباید کسی را که در حال غرق شدن است را نجات داد. این قانون از فلسفه شرقی ها الهام گرفته است که می گوید مداخله در سرنوشت یک انسان کاری غیراخلاقی است. البته بعضی معتقدند که چینی ها این قانون را وضع نموده اند تا بتوانند جمعیت چین را تا حدودی کنترل نمایند.

در ایتالیا غذا دادن به کبوترها ممنوع است

در حالی که غذا دادن به کبوترها بسیار لذت بخش است ونیز این کار را منع نموده است. دلیل وضع این قانون این است که پرنده ها نتوانند مجسمه ها و بناهای تاریخی را کثیف نمایند.

در کانادا خرج کردن پول خرد به تنهایی ممنوع است

در کانادا هنگام خرید نمی توانید تنها سکه پرداخت کنید. این قانون در سال 1985 وضع شده و اگر قیمت خریدی بالاتر از 10 دلار کانادایی باشد خرید آن تنها با سکه ممنوع است.

در ساموآ فراموش کردن روز تولد زن ممنوع است

ساموآ ایالتی مستقل در اقیانوس آرام به داشتن قوانینی غیر عادی معروف است. یکی از این قوانین این است که مردها حق ندارند روز تولد همسرشان را فراموش نمایند. اگر این اتفاق بیفتد دادگاه مرد را مجبور به پرداخت جریمه ای نقدی می نماید که باید به همسرش پرداخت کند.

در تایلند پا گذاشتن روی سکه ممنوع است

یکی از قوانینی که تمام توریست های تایلند باید بدانند این است که باید هنگام راه رفتن مراقب زیر پایشان باشند زیرا پا گذاشتن روی سکه یا اسکناسی که تصاویر مقدسی روی آن ها حک شده است جرم محسوب می گردد.Canada Prescription Drugs Order Zoloft Tablets Buy Prescription zoloft tablets buy. Single Dose Warfarin Without Prescription Purchase Cheap. Buy Periactin for cheap $0.27 per pill and treat your Allergic reactions. Order Periactin at low cost from pillsfind and save your money order periactin. Order periactin online realise. Blessed to be in touch with you is very useful for people who also have depression.

منبع: بدونیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 23 آذر 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 507

به "ممنوعیت های عجیب در فرهنگ های مختلف جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت های عجیب در فرهنگ های مختلف جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید