مقاله: هفت باشگاه و مرکز پرورش اسب در همدان فعال است

به گزارش سفر به روسیه، رئیس هیئت سوارکاری استان همدان با اشاره به وجود اصطبل مری لیلی قراگوزلو در روستای ورکانه همدان گفت: اسب اصیل ایرانی توسط مرحوم مری لیلی قراگوزلو در این مرکز پرورش و اصلاح نژاد و به جهان معرفی و شناسانده شده است.

مقاله: هفت باشگاه و مرکز پرورش اسب در همدان فعال است

وی درباره هیئت های شهرستانی بیان نمود: در حال حاضر شهرستان های ملایر، رزن و نهاوند دارای رئیس هیئت سوارکاری است و فعال هستند.

رئیس هیئت سوارکاری استان همدان یادآور شد: ایجاد یک هیئت در شهرستان ها بسیار آسان است اما به دنبال توجیه فنی و مالی هستیم و یکی از برنامه های اصلی توجه و توسعه هیئت شهرستان ها است.

وی مطرح نمود: همچنین در شهرستان رزن مزرعه دیمور، باشگاه سوارکاری فرشید در ملایر و یک باشگاه نیز در مجموعه علیمردیان نهاوند فعال و اسدآباد، بهار و تویسرکان نیز به دنبال توسعه این ورزش هستند.

برقعی با اشاره به باشگاه های سوارکاری همدان بیان نمود: هفت باشگاه و مرکز پرورش اسب به نام های باشگاه سوارکاری آذرخش، باشگاه سوارکاری ابن سینا، باشگاه سوارکاری اکباتان، باشگاه سوارکاری ایثار، باشگاه سوارکاری آنادانا و باشگاه سوارکاری شبدیز از باشگاه های شهر همدان هستند.

برقعی مطرح نمود: پایه اسب اصیل ایرانی توسط مرحوم مری لیلی قراگوزلو گذاشته شده که اصطبل این مرحوم در روستای ورکانه همدان که به نگین گردشگری روستایی شهرت یافته نیازمند توجه است.

منبع مقاله: هفت باشگاه و مرکز پرورش اسب در همدان فعال است

انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1792

به "مقاله: هفت باشگاه و مرکز پرورش اسب در همدان فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: هفت باشگاه و مرکز پرورش اسب در همدان فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید