معرفی جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است

به گزارش سفر به روسیه، سلفی دریافت یا همان عکس دریافت از خود در طول سفر یکی از لذتبخش ترین کارها بحساب می آید که سبب می شود شما بتوانید در هر لحظه از حضورتان در یک سفر سراسر مهیج و جذاب، خاطرات شیرین و ماندگاری را به ثبت برسانید. دنیا پر است از مقاصد جهانگردی و تاریخی ناب که تنها بازدید از آن ها نمی تواند جوابگوی حس خوشایند شما جهانگردان و جهانگرد های عزیز شود و به همین خاطر، ناخداگاه همه شما مجبور به درآوردن گوشی های تلفن همراه یا دوربین های عکاسی جهت دریافت چند عکس مهم از جاذبه مورد نظرتان در کنار خود و سپس انتشار آن در شبکه های مختلف مجازی خواهید شد که البته یک امر کاملا بدیهی و عاقلانه نیز بحساب می آید. با این حال، جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است نیز وجود دارند! خبرنگاران قصد دارد تا در این بلاگ خود سری به تعدادی از جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است، بزند و شما را آگاه کند.

معرفی جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است

چرنوبیل

چرنوبیل شهری است در شمال کشور اوکراین که در حدفاصل ناچیزی از مرز اوکراینی ها با مرز بلاروسی ها قرار گرفته و به دلیل واقعه سهمگین هسته ای در سال 1986 که بلای جان چیزی بالغ بر 5 میلیون انسان تا شعاع زیادی از خود شد، نام آن در بیشتر کتاب و موتورهای جستجوی اینترنتی با واژه فاجعه همراه شده است. با اینکه همچنان گروهی از محققان معتقد هستند که تشعشعات هسته ای کماکان در این شهر وجود دارند، اما به دلیل تلاش های دولت اوکراین، شهر چرنوبیل تبدیل به یکی از قطب های اصلی گردشگری در این کشور شده و سالانه گردشگران زیادی حاضرند تا ریسک حضور در چرنوبیل و محدوده انفجار هسته ای آن را به جان بخرند و از آن در قالب گروه های مختلف گردشگری بازدید بعمل آورند. با اینکه دریافت عکس از محدوده چرنوبیل از سوی دولت اوکراین و سازمان های ذی ربط هیچوقت منع نشده، اما بهتر است شما چرنوبیل را که از جمله جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است، قرار دهید تا با اینکار به روح نفرات زیادی که کاملا ناخواسته در طی وقوع این فاجعه بزرگ جان داده اند، احترام گذاشته باشید.

مسجد جامع شیخ زاید

از دیگر مقاصد گردشگری و تاریخی جهان که سالانه میزبان جمع زیادی از مسلمان و غیر مسلمان بوده، مسجد شیخ زائد شهر ابوظبی در امارات متحده عربی بحساب می آید. معماری این بنای باشکوه و مذهبی همانطور که از عکس های گرفته شده از آن نیز مشخص است، کاملا چشم نواز بحساب می آید که البته تمامی این تصاویر از بخش های بیرونی مسجد شیخ زائد ثبت شده و هیچکس حق ندارد در محیط داخلی آن به دریافت عکس سلفی از خود بپردازد، زیرا در صورت دریافت سلفی قطعا ماموران امنیتی به شما تذکر و در کمال احترام تقاضای حذف تصاویر گرفته شده را خواهند کرد. پس، لطفا نام این مسجد را هم به لیست مقاصد گردشگری و تاریخی جهان که در آن سلفی ممنوع است، اضافه کنید.

یادبود 11 سپتامبر

یازدهم سپتامبر سال 2001 میلادی یک روز تلخ برای اهالی نیویورک و همچنین کل مردم ایالات متحده آمریکا بحساب می آید که در طی انجام یک عملیات از سوی گروهک تروریستی القاعده به سرکردگی اسامه بن لادن، هواپیماهای مسافربری سرقت شده بصورت عامدانه به برج های دوقلوی تجارت جهانی در ایالت نیویورک برخوردار کردند و فاجعه انسانی بسیار بزرگی را بوجود آورند. دولت آمریکا خیلی زود تصمیم به ایجاد یک یادبود برجسته و زیبا در همان موقعیت مکانی برای زنده نگه داشتن کشته شدگان این حادثه گرفت و نام آن را یادبود 11 سپتامبر گذاشت. این تندیس از یازده قسمت و همچنین یک فواره تماشایی برخوردار بوده و تنها درخت بازمانده از این حادثه هولناک نیز کماکان در بستر این یادبود خودنمایی می کند. دریافت تصویر از یادبود 11 سپتامبر مسئله ای ندارد، اما بهتر است شما هم تحت نام یک بازدیدکننده خارجی از دریافت سلفی در این مکان خودداری کرده و در این مکان عبارت سلفی ممنوع است را با خودتان تکرار کنید.

کلیسای بزرگ سیستین

از دیگر مقاصد گردشگری و تاریخی موجود در جهان که بی تردید ارزش چند بار بازدید را دارد، کلیسای سیستین در کشور کوچک و خودمختار واتیکان است. واتیکان در حقیقت یک شهر دولتی بوده که در آن پاپ، رهبر کاتولیک های جهان سکونت دارد. با اینکه زیبایی های این کلیسا غیرقابل توصیف بوده و هر مخاطب و بازدید کننده ای را تحریک به دریافت عکس و سلفی می کند، اما باید بگوییم دریافت هر نوع عکسی در فضای داخلی این مکان برجسته و مذهبی ممنوع است.

یادبود کهنه سربازان ویتنام

جاذبه دیگری که عکسبرداری از آن بلامانع است و تا به امروز هیچ قانونی در خصوص عدم عکاسی از آن تصیوب نشده، یادبود کهنه سربازان ویتنام هست که از 3 بخش کلی زنان سرباز، دیوار کهنه سربازان و همچنین تندیس سه سرباز برخوردار است. این یادبود که در ایالت واشینگتن دی سی واقع شده، همه ساله مورد احترام زیادی از سوی گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد و به همین خاطر، اصولا کمتر کسی حاضر می شود شان انسانی خود را لگد مال کرده و از این یادبود 58 هزار نفری کهنه سربازان ویتنامی برای خود عکس سلفی بگیرد.

قبرستان ملی آرلینگتون

گورستان آرلینگتون در واقع یک قبرستان ملی در ایالت آرلینگتون ویرجینیا بوده که مزار چیزی نزدیک به 400 هزار سرباز آمریکایی در آن قرار گرفته که نام برخی از آن ها در فهرست کشته شدگان جنگ های جهانی اول و دوم آمریکا نیز به چشم می خورد. بازدید از قبرستان ملی آرلینگتون دارای شرایط خاصی بوده که در صورت تمایل به انجام بازدید از این مکان توصیه می کنیم پیشتر بدنبال کسب اطلاعات از این شرایط باشید. با تمام این ها، بد نیست بدانید که عکسبرداری یا دریافت سلفی در این محدوده فاقد مشکل قانونی بوده، اما به دلیل جو حاکم در این محیط، توصیه می کنیم برای جلوگیری از روانه شدن نظرات منفی و ایجاد جو نامناسب برای خودتان هم که شده، بیخیال دریافت عکس خصوصی در این قبرستان شوید.

پارک یادبود صلح هیروشیما

شاید بتوان گفت شهر هیروشیما و ساکنان آن بزرگترین و در عین حال مظلوم ترین قربانیان پیشرفت سلاح های مدرن نظامی در جهان فعلی ما هستند، زیرا در سال 1945 میلادی این شهر زیر بمباران اتمی نظامیان آمریکایی قرار گرفت و تقریبا هیچ چیزی از آن باقی نماند و جهان در بهت و حیرت یک فاجعه انسانی دیگر این بار در آسیا فرو رفت. اکنون با گذشت سال ها از این اتفاق شوم و انفجار یک بمب اتمی در شهر هیروشیمای ژاپن، یک پارک ملی در همین شهر تاسیس شده که نام آن را یادبود صلح هیروشیما گذاشته اند و در آن دو جاذبه زیبا و تماشایی وجود داشته که یکی از آن ها بخشی از یک ساختمان تخریب شده در طول این انفجار مهیب است و دیگری یک تندیس کوکانه بوده که در اصل نماد بچه ها بیگناهی است که در این جدال قدرت ها کشته شدند و نماندند تا آینده پر فروغ سامورایی ها را اکنون در جهان شاهد باشند. با اینکه تا به امروز تصاویر سلفی زیادی از این پارک گرفته شده و هنوز هیچکس نمی داند که اینگونه تصویربرداری خوب است یا نه، ما به شما سفارش می کنیم برای حفظ احترام کشته شدگان و همچنین حمایت خود از صلح جهانی، در این پارک سلفی نگیرید.

اردوگاه کار آشویتس

اردوگاه آشویتس هم از آن دسته اماکنی است که دریافت عکس سلفی در تنها هیچ لطفی ندارد، بلکه ممکن است سبب جریحه دار کردن عواطف تعداد بیشماری از مردم جهان که عزیزانشان را در این اردوگاه کار اجباری از دست داده اند، شود و بازخوردهای منفی زیادی را متوجه شما کند. این اردوگاه توسط نیروهای آلمان نازی در لهستان تاسیس شد و هدف از آن کشتن بی دردسر اسیرانی بود که به چنگ نازی ها می افتادند و به همین خاطر است که اصولا نباید از چنین مکان هایی که ماجراهای غم انگیزی در آن ها رخ داده، لااقل بصورت سلفی عکسبرداری کرد.

یادبود نسل کشی رواندا

رواندا نام یک کشور آفریقایی است که واقعه هولناکی تحت عنوان نسل کشی مردمانش در سال 1994 میلادی توسط افراد قبلیه ای به نام هوتو در آن صورت گرفته و با همین یک خط توضیح به احتمال زیاد خود شما هم متوجه این شده اید که دریافت سلفی در چنین کشور ستم دیده ای کاملا نادرست و حتی توهین آمیز هست! در نسل کشی رواندا چیزی نزدیک به 800 هزار نفر به قتل رسیدند و این موضوع آنقدر در جهان سروصدا به پا کرد که یادبودهای مختلفی از این فاجعه تاریخی ساخته شدند. پس، یادبود نسل کشی رواندا را هم به لیست مقاصد گردشگری و تاریخی که در آن ها سلفی ممنوع است، لطفا اضافه نمایید.

منبع: همگردی
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 879

به "معرفی جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه هایی که عکس دریافت از آن ها ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید