مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت روز جهانی محیط زیست عنوان کرد: اقدامات سازمان بنادر در پیشگیری از آلودگی های دریایی، تبدیل بنادر کشور به بنادر سبز در دستور کار

به گزارش سفر به روسیه، راستاد گفت: تبدیل بنادر کشور به بنادر سبز بر اساس پارامتر های زیست محیطی از طرح های سازمان بنادر و دریانوردی است.

مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت روز جهانی محیط زیست عنوان کرد: اقدامات سازمان بنادر در پیشگیری از آلودگی های دریایی، تبدیل بنادر کشور به بنادر سبز در دستور کار

به گزارش به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد به مناسبت روز جهانی محیط زیست با اشاره به شعار سازمان بین المللی دریانوردی مبنی بر کشتیرانی ایمن و دریا های پاکیزه تر، افزود: جمهوری اسلامی ایران تاکنون به 33 کنوانسیون بین المللی دریایی ملحق شده است که 14 مورد از آن ها در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این کنوانسیون ها دو جنبه پیشگرانه ای و واکنشی (مقابله ای) در حفاظت از محیط زیست دریایی دارند، گفت: طی سال های اخیر، سازمان بنادر و دریانوروی توانسته است اقدمات گسترده ای در راستای اجرای این کنوانسیون ها و پیشگیری از آلودگی های دریایی انجام دهد.

راستاد در بخش دیگری از سخنان اش در تشریح عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در حفاظت از دریا ها و سواحل کشور، جلو گیری از آلودگی هوا توسط کشتی ها از طریق مدیریت بهینه عملکرد و افزایش کارایی انرژی شناورها را یکی از اقدمات بسیار مهم مطرح نمود و از کاهش تولید گاز های گلخانه ای ناشی از فعالیت کشتی ها خبر داد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، تسهیلات دریافت مواد زائد نفتی و انواع زباله ها به ویژه زباله پلاستیکی از کشتی ها پیش از

تخلیه در دریاها، از دیگر اقدمات حمایتی سازمان بنادر در حفظ محیط زیست دریایی است.

بنادر، تحریم ها را بی اثر کردند/ ضرورت دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در پسکرانه بنادر

وی همچنین با تبیین اقدمات سازمان بنادر در حفاظت از سواحل کشور، از عضویت این سازمان در سازمان بین المللی زیرساخت های آبی و تدوین و تصویب طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خرید و تامین انواع تجهیزات پیشرفته مقابله با آلودگی های دریایی به ارزش یک صد میلیون یورو و به کارگیری آن ها در نوار ساحلی کشور را به عنوان یکی دیگر از اقدمات بسیار مهم سازمان بنادر در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی برشمرد و خاطر نشان کرد: تاکنون 7 مرکز اصلی مقابله با آلودگی های دریایی در بنادر کشور راه اندازی شده است که به صورت شبانه روزی فعال هستند.

راستاد از طرح در دستور کار تبدیل بنادر کشور به بنادر سبز بر اساس پارامتر های زیست محیطی خبر داد و هدف از ایجاد بنادر سبز از طریق راه اندازی ایستگاه های پایش برخط مبتنی بر پارامتر های زیست محیطی را تعادل بین محیط زیست و فعالیت های دریایی دانست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 210

به "مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت روز جهانی محیط زیست عنوان کرد: اقدامات سازمان بنادر در پیشگیری از آلودگی های دریایی، تبدیل بنادر کشور به بنادر سبز در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت روز جهانی محیط زیست عنوان کرد: اقدامات سازمان بنادر در پیشگیری از آلودگی های دریایی، تبدیل بنادر کشور به بنادر سبز در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید