لایحه بودجه نظامی 750 میلیارد دلاری توسط سنا تصویب شد

به گزارش سفر به روسیه، ایسنا نوشت: سنای آمریکا لایحه بودجه نظامی این کشور 750 میلیارد دلاری را تصویب کرد.

لایحه بودجه نظامی 750 میلیارد دلاری توسط سنا تصویب شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، سنای آمریکا لایحه بودجه نظامی 750 میلیارد دلاری که چین را درباره مسائل انتقال تکنولوژی و فروش مخدرهای صنعتی هدف قرار می دهد و برای مبارزه با نفوذ رو به رشد چینی ها در دنیا است، به تصویب رساند.

مجلس سنا با 86 رأی موافق و 8 رأی مخالف قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا را که سیاست های کلی پنتاگون و بودجه آن را تعیین می نماید به تصویب رساند.

در این بین همچنین این قانون سنا خواهان گزارش های دقیق از وزارت دفاع آمریکاست تا از انتقال تکنولوژی های حساس چین و روسیه جلوگیری کند.

تصویب این لایحه توسط سنا در حالی اجرا شده است که ترامپ قرار است فردا شنبه در حاشیه نشست سران جی 20 در اوزاکای ژاپن با همتای چینی خود شی جینپینگ دیدار کند. بسیاری امیدوار هستند تا این نشست به انتها جنگ تجاری که ماه هاست میان این دو ابرقدرت مالی دنیا اتفاق افتاده است بینجامد.

این لایحه هنوز مراحل بسیاری را باید طی کند تا تبدیل به قانون گردد چرا که نسخه سنا می بایست با نسخه مجلس نمایندگان که توسط دموکرات ها اداره می گردد و قرار است در ماه آینده درباره آن رأی گیری گردد، هماهنگ باشد.

این لایحه یکی از محدود لوایح قانونی است که سالانه تصویب شده و ابزاری برای اقدامات گسترده سیاسی همچون پرداخت دستمزد نظامیان یا تامین هواپیماهای است که می بایست به روز رسانی شده و یا از چرخه استفاده کنار گذاشته شوند.

این بودجه همچنین شامل 3.6 میلیارد دلار است که ترامپ درخواست نموده تا ساخت دیوار مرزی مکزیک را پوشش دهد.

50311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 231

به "لایحه بودجه نظامی 750 میلیارد دلاری توسط سنا تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه بودجه نظامی 750 میلیارد دلاری توسط سنا تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید