عضویت قطر، ترکیه و عربستان در شورای حکام آژانس

به گزارش سفر به روسیه، آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در نشست خود با عضویت کشورهای قطر، ترکیه و عربستان در شورای حکام موافقت کرد.

عضویت قطر، ترکیه و عربستان در شورای حکام آژانس

آژانس بین المللی انرژی اتمی در شصت و ششمین نشست سالیانه خود به عضویت کشورهای قطر، ترکیه و عربستان سعودی در شورای حکام رأی مثبت داد.

به گزارش الجزیره، شصت و ششمین نشست کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی با حضور نمایندگان عالی رتبه کشور های عضو در وین چند روز پیش شروع شد.

در این نشست که تا روز آدینه ادامه دارد نمایندگان، سفرا و مقام های ارشد 175 کشور عضو آژانس به صورت حضوری و بعضی اعضا هم به صورت مجازی شرکت خواهند داشت.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در افتتاحیه این نشست گفت که با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ملاقات می نماید تا راه چاره مسائل به جای مانده را آنالیز نمایند.

پس از آن رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیامی توییتری نوشت که با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در وین ملاقات نموده است و در این ملاقات درباره از سرگیری گفت وگو های آژانس اتمی با تهران درباره مسائل پادمانی در مورد بعضی تاسیسات هسته ای رایزنی نموده است.

خبرنگاران بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2083

به "عضویت قطر، ترکیه و عربستان در شورای حکام آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت قطر، ترکیه و عربستان در شورای حکام آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید