زوجهای خوشبخت تمایل کمتری به خوشبخت نمایی در فضای مجازی دارند

به گزارش سفر به روسیه به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معصومه حاتمی، فوق دکتری روانشناسی سلامت و مدرس دانشگاه در بیست و نهمین جلسه از سلسله نشست های نقد و اندیشه با موضوع نمایش خوشبختی در فضای مجازی دلایل و آسیب ها، گفت: همه آدم ها دوست دارند مورد تایید باشند و امروز دنیای مجازی سرعت تایید این موضوع افزایش داده است.

زوجهای خوشبخت تمایل کمتری به خوشبخت نمایی در فضای مجازی دارند

وی با اشاره به اینکه وقتی افراد برای جلب توجه و دریافت تایید به فضای مجازی روی می آورند، یعنی دچار بحران بلوغ هویتی هستند، اضافه کرد: نمی شود جاذبه های محیط را حذف کرد و برای دستیابی به ابزارها و شبکه های اجتماعی محدودیت ایجاد کرد، تنها باید معایب و آسیب های درگیر شدن به دنیای مجازی را تشریح کرد تا افراد به انتخاب دست بزنند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: یکی از بزرگترین ایرادات فضای مجازی این است که افراد را از خویشتن نواز به دیگر نواز تبدیل کرده است و اگر دیگر نوازی صورت نگیرد، روان افراد آسیب می بیند.

حاتمی با بیان اینکه نمایش خوشبختی اصلا خطا نیست اما اقرار در نمایش خوشبختی خطاست، اعلام نمود: پژوهش ها نشان می دهد، زن و شوهرهایی که در زندگی واقعی خوشبخت هستند؛ تمایل کمتری به خوشبختی نمایی در فضای مجازی دارند، چون دو طرف در دنیای واقعی تاییدهای مورد نیاز را گرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 473

به "زوجهای خوشبخت تمایل کمتری به خوشبخت نمایی در فضای مجازی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زوجهای خوشبخت تمایل کمتری به خوشبخت نمایی در فضای مجازی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید