راهکارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید

به گزارش سفر به روسیه، پژوهشگران دریافته اند یک فرد 45 ساله بدون این سه فاکتور پرخطر اصلی به اندازه 86 درصد کمتر در معرض نارسایی قلبی نسبت به سایر افراد دارای کنترل ضعیف بر وزن، فشارخون و قند خون است.

راهکارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید

دکتر جان ویکینز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، در این باره می گوید: عادات و سبک زندگی خوب به پیشگیری از چاقی، فشارخون بالا و دیابت در بسیاری از افراد یاری می نماید که اساساً به کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی-عروقی در سنین بالاتر منجر خواهد شد.

به گفته محققان، هر اقدامی باید در جهت حفظ وزن سالم بدن صورت گیرد که شامل پیروی از رژیم غذایی سالم برای قلب و حفظ فعالیت فیزیکی، و کنترل منظم فشارخون و قندخون است.

در این مطالعه، تیم تحقیق داده های 4 مطالعه مربوط به قلب را که بین سال های 1948 تا 1987 در آمریکا اجرا شده بود را مورد آنالیز قرار دادند.

در طول سال های 2007 تا 2008، محققان وضعیت بالغ بر 19 هزار زن و مرد را که سلامت قلب شان در سن 45 سالگی ارزیابی شده بود را تحت نظر قرار دادند. محققان همچنین وضعیت قلبی 24 هزار نفر دیگر را در سن 55 سالگی پیگیری کردند.

یافته ها نشان داد در حدود 1700 نفر در سن 45 سالگی و در حدود 3000 نفر در 55 سالگی مبتلا به نارسایی قلبی شده بودند.

اما مردانی که در سن 45 سالگی بدون فشارخون بالا، دیابت و چاقی بودند در مقایسه با مردانی که این مسائل را داشتند حدود 11 سال بیشتر بدون نارسایی قلبی زندگی کردند. در مورد زنان این فایده در حدود 15 سال بودند.

به طورمیانگین زنان و مردان بدون هر یک از این سه فاکتور مهم قلبی به ترتیب 38 و 35 سال بیشتر و بدون ابتلا به نارسایی قلبی عمر کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 73

به "راهکارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید