حضور مسئولان ورزش در تمرین ملی پوشان کاراته، سلطانی فر: کاراته کاها هر نتیجه ای در المپیک بگیرند از نظر ما قهرمان هستند

به گزارش سفر به روسیه، وزیر ورزش و جوانان گفت: مجموعه ورزش در کنار کاراته است و ورزشکاران فارغ از هر نتیجه ای که در المپیک کسب نمایند، از نظر ما قهرمان هستند.

حضور مسئولان ورزش در تمرین ملی پوشان کاراته، سلطانی فر: کاراته کاها هر نتیجه ای در المپیک بگیرند از نظر ما قهرمان هستند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، تمرین عصر امروز تیم ملی کاراته کشورمان در شرایطی برگزار گردید که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش به اسم میهمانان ویژه حضور داشتند.

در ابتدای تمرین، سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در جمع مسئولان ورزش گفت: تیم ملی کاراته کشورمان جهت سخت و دشواری را برای کسب سهمیه المپیک طی کرد. ما بیش از 20 رقابت بین المللی را سپری کردیم تا بتوانیم چهار سهمیه المپیک را به دست آوریم.

وی اضافه کرد: متأسفانه یک سهل انگاری ناخواسته از سوی بهمن عسگری موجب شد که یکی از سهمیه های ما در بخش آقایان از دست برود. واقعاً باعث تأسف است برای ورزش ما و کاراته که از وجود بهمن عسگری در المپیک محروم شدیم. عسگری یکی از برترین، بااخلاق ترین و نجیب ترین ورزشکاران ما بود که به واسطه یک اشتباه المپیک را از دست داد.

طباطبایی ادامه داد: کل جامعه کاراته متحد و همدل پشت قهرمانان ما هستند تا ان شاءالله در المپیک توکیو بتوانند برترین نتیجه را کسب نمایند. ظرفیت های کاراته بسیار زیاد است و امیدواریم سجاد گنج زاده، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار برترین عملکرد را در المپیک داشته باشند.

پس از صحبت سرمربیان تیم ملی، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی مردان هم در حضور مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اسم داشت: برای من همواره منافع ملی در اولویت بوده است و با توجه به اتفاقاتی که در تیم ملی مردان افتاد، وظیفه خود دانستم با اینکه سهمیه المپیک را کسب نکردم در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کنم.

وی اضافه کرد: همه ما در کنار سجاد گنج زاده هستیم تا او برترین عملکرد را در المپیک داشته باشد. پیروزیت سجاد گنج زاده در المپیک پیروزیت همه ماست.

حمیده عباسعلی کاپیتان تیم ملی بانوان هم در صحبت هایش گفت: با توجه به نزدیک شدن به المپیک باید تمام تمرکز خودمان را روی بازی ها بگذاریم تا ان شاءالله برترین عملکرد را داشته باشیم. کاراته ما از برترین های دنیا است و با نتایجی که در المپیک کسب می کنیم این مهم را به اثبات خواهیم رساند.

در بخش انتهای تمرین، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم گفت: می دانیم در این دو سال کاراته چه سختی هایی را برای کسب سهمیه المپیک متحمل شده است. شما قدم به قدم جلو رفته اید و در نهایت پیروز شدید سه سهمیه را به دست آورید.

وی اضافه کرد: امروز در کنار شما حضور پیدا کردیم تا بدانید مجموعه وزش در کنار شماست و فارغ از هر نتیجه ای که در المپیک کسب کنید، تمام کاراته کاها از نظر ما قهرمان هستند.

وزیر ورزش ادامه داد: جا دارد تشکری ویژه ای از ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی داشته باشم که با روحیه جوانمردی در خدمت تیم ملی است و این رفتار او موجب شده پورشیب نه تنها برای کاراته بلکه برای کل جامعه ورزش الگو باشد.

سلطانی فر در انتها گفت: قلب همه مردم ایران با شماست. بدون استرس و دغدغه در المپیک حاضر شوید و ان شاءالله با دعای خیر مردم برترین عملکرد را خواهید داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1674

به "حضور مسئولان ورزش در تمرین ملی پوشان کاراته، سلطانی فر: کاراته کاها هر نتیجه ای در المپیک بگیرند از نظر ما قهرمان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور مسئولان ورزش در تمرین ملی پوشان کاراته، سلطانی فر: کاراته کاها هر نتیجه ای در المپیک بگیرند از نظر ما قهرمان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید