جهانبخش: دوست داشتم با منچستریونایتد یا اینتر همگروه می شدیم، مقابل قطر و چین برای پیروزی به میدان می رویم

به گزارش سفر به روسیه، مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان و عضو تیم AZ آلکمار هلند، می گوید که دوست داشته تیمش در لیگ اروپا با منچستریونایتد یا اینترمیلان همگروه می شد.

جهانبخش: دوست داشتم با منچستریونایتد یا اینتر همگروه می شدیم، مقابل قطر و چین برای پیروزی به میدان می رویم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، برعکس فصل گذشته که به دلیل دیر اضافه شدن به تیم AZ آلکمار و به دنبال آن مصدومیت نتوانست آغاز خوبی داشته باشد، این فصل با گلزنی و پاس گل هایی که داده، در آغاز خوب آلکمار شریک بوده؛ علیرضا جهانبخش که کم کم تبدیل به یک بازیکن بزرگ و تأثیرگذار برای این تیم هلندی بدل شده و در ترکیب این تیم می درخشد. مهاجم ایرانی آلکمار که در آستانه بازی های مهم این تیم در لیگ اروپا واقع شده است، آمادگی خود را به خوبی نشان داده و باید دید در ادامه فصل چقدر می تواند به تیمش یاری کند.

علیرضا جهانبخش در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد آغاز خوب این فصلش صحبت کرد. مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین درباره شرایط تیم ملی، بازی با قطر و چین، شرایط سخت صعود به جام جهانی و... حرف زد.

خبرنگاران: برعکس فصل گذشته، این فصل آغاز خوبی در آلکمار داشتی و این بار به جای مصدومیت و غیبت در ترکیب، یک ستاره در ترکیب آلکمار بودی که هم در لیگ هلند گلزنی کردی و پاس گل دادی و در لیگ اروپا هم پیروز شدی پاس گل بدهی.

خدا را شکر این فصل را خیلی خوب با پلی آف لیگ اروپا آغاز کردیم و توانستیم دو بازی حذفی را به خوبی پشت سر بگذاریم و به مرحله اصلی برسیم. در لیگ هلند هم به جز بازی اول که بدشانسی آوردیم و بازی مساوی شد، خیلی خوب بازی کردیم. البته مقابل تیم PSV آیندهوون که تیم خوبی است و بیرون خانه شکست خوردیم، اما به نظرم می توانستیم از این تیم امتیاز بگیریم. به هر حال این اتفاق رخ نداد و ما در ادامه کوشش کردیم که نتایج را جبران کنیم و باید یک سال سخت پیش رو را بسیار فشرده و البته خوب سپری کنیم. فکر می کنم آغاز ما در این فصل هم برای تیم و هم برای خود من خوب بوده است.

خبرنگاران: تو فصل گذشته نیز عملکرد خوبی داشتی، با اینکه از ابتدای فصل با تیم نبودی. با این حال آغاز خوب این فصل می تواند در ادامه به بهتر شدن روندت یاری کند تا در خاتمه فصل یکی از بازیکن های شاخص آلکمار و البته لیگ هلند باشی؟

صددرصد آغاز خوب و اینکه از ابتدا در کنار تیم و در ترکیب باشی، خیلی در عملکرد یک بازیکن در طول فصل تأثیر گذار است. همانطور که گفتید فصل قبل من از ابتدا کنار تیم نبودم که آن هم به دلیل مصدومیت و دیر آمدن به تیم بود که آماده سازی اول فصل را از دست دادم، اما این فصل شرایط فرق دارد. من از اول فصل کنار تیم بودم، بدنسازی خوبی انجام دادیم و به خوبی آماده شده ایم. آغاز خوبی داشتیم و در همه بازی ها حضور داشتم که این مسئله از نظر هماهنگی و بدنی برای خود من اتفاق خوبی بوده است.

خبرنگاران: درباره لیگ اروپا هم صحبت کنیم که قرعه کشی آن انجام شد و شما در گروهی قرار دارید که زنیت سن پترزبورگ سرگروه و یک تیم گمنام ایرلندی هم به نام دوندالک همگروه تان است.

به نظرم گروه خوبی است، اما قطعاً انتخاب خودمان چیز دیگری بود. من حس می کردم که با زنیت همگروه شویم و حسم می گفت احتمالش زیاد است، اما فکر نمی کردم چنین گروهی نصیب مان گردد. اگر انتخاب خودم بود دوست داشتم سرگروهمان منچستریونایتد یا اینتر میلان باشد تا بتوانیم بازی با کیفیتی مقابل این تیم های بزرگ انجام دهیم. حالا در این گروه قرار گرفته ایم که کاری هم نمی گردد کرد و باید کوشش کنیم که سال خوبی داشته باشیم. آماده سازی خوبی داشتیم و باید از این شرایط در بازی های لیگ اروپا هم استفاده کنیم.

خبرنگاران: تیم تان نسبت به فصل گذشته شرایط بهتری پیدا نموده و باتجربه تر شده است. شما فصل گذشته با تیم جوانی که داشتید، در لیگ اروپا پیروز نبودید. به نظرت بتوانید نتایج فصل گذشته را جبران کنید؟

دقیقاً همینطور است و ما فصل قبل تجربه خوبی در اروپا لیگ داشتیم که این فصل می توانیم از این تجربه برای کسب نتایج بهتر استفاده کنیم. فصل قبل لیگ اروپا اولین تجربه بیشتر بچه های تیم بود و حالا با یک سال تجربه و اضافه شدن چند بازیکن باتجربه به تیم مان، شرایط مان بهتر خواهد شد و این مسئله به ما یاری خواهد نمود. قطعا باید بهتر از فصل قبل نتیجه بگیریم و شرایط مان در مراحل بالاتر بهتر گردد.

خبرنگاران: قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا نیز برگزار گردید و روستوف با بایرن مونیخ، اتلتیکومادرید و آیندهوون هم گروه است. تو برای بازی با آژاکس بازی روستوف را از نزدیک تماشا کردی و این بار روستوف برای بازی با آیندهوون باید به هلند سفر کند. از طرفی تو باید برای بازی با زنیت به روسیه بروی. به نظر سرنوشت بازیکنان ایرانی بدجور به روسیه و هلند گره خورده است!

برای خودم هم جالب است؛ اینکه روستوف باید دو بار پشت سر هم با تیم های هلندی بازی کند و ما به یک تیم روسیه ای خورده ایم. البته اتفاق خاصی نیست، اما همین که سردار و سعید دوباره به هلند می آیند و بازی آنها را اینجا می بینم و برای حمایت از آنها به استادیوم می روم، حس خوبی است. بازی قبلی روستوف مقابل آژاکس به استادیوم رفتم و بازی بچه ها را از نزدیک دیدم و اگر بتوانم برای بازی آیندهوون نیز برای حمایت از دوستانم به استادیوم می روم.

خبرنگاران: رویارویی بازیکنان ایرانی در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا با تیم های خوب اروپا به نظرت چه چیزی به فوتبال ما اضافه خواهد نمود؟

صد درصد محک خوبی است. برای سعید و سردار که باید مقابل تیم هایی مقابل بایرن مونیخ، اتلتیکومادرید و آیندهوون بازی نمایند و البته نباید از علی کریمی هم غافل بود که با دیناموزاگرب این فرصت را دارد مقابل تیم های خوبی مثل یوونتوس و لیون بازی کند. این بازی ها محک خوبی برای بچه هاست و انتظارها شاید از تیم شان بالا نباشد، اما همین که می توانند در ترکیب تیم های خود، بازی شان را مقابل تیم های بزرگ نشان بدهند، اتفاق خوبی است. این مسئله هم برای خود بچه ها و هم فوتبال ایران می تواند مؤثر باشد. خود من هم دوست داشتم که با منچستریونایتد یا اینترمیلان بازی کنیم و انتخابم برای مرحله گروهی بازی با این تیم ها بود، اما ان شاالله بتوانیم به مراحل بالاتر برویم و با این تیم ها بازی کنیم و تیم مان هم بتواند محک خوبی بخورد.

خبرنگاران: به بازی تیم ملی هم برسیم. پنجشنبه هفته جاری اولین بازی مان در مرحله انتخابی جام جهانی را باید مقابل قطر برگزار کنیم.

ان شاالله اولین بازی را به خوبی پشت سر بگذاریم. اولین بازی ها در تورنمنت ها یا مسابقات اینچنینی که انتخابی هستند، خیلی سخت و البته تأثیرگذار است. امیدوارم از بازی با قطر سربلند بیرون بیاییم تا تیم ملی هم برای ادامه مسابقات با قدرت بالاتری عمل کند. تیم ملی اکنون شرایط خوبی دارد، اما می دانیم که کار راحتی نداریم. صعود ما به جام جهانی با همبستگی و همدلی در این مرحله رقم می خورد و باید همه دست به دست هم بدهیم. اولین بازی ما در خانه است و امیدوارم در اولین قدم این جهت سخت، بتوانیم خیلی چیزها را ثابت کنیم. امیدوارم طرفداران بیایند تا از تیم ملی حمایت خوبی گردد.

خبرنگاران: خود تو و بازیکنانی مانند سردار آزمون، سعید عزت اللهی، میلاد محمدی، مهدی ترابی و بازیکنان جوان دیگری که در چند وقت اخیر در ترکیب تیم ملی خوب بازی نموده اند، شرایط خوبی دارید. بازیکنانی هم هستید که باوجود سن کم، در بازی های اخیر یاری حال تیم ملی بودید و به همین دلیل روی شما حساب ویژه ای باز می گردد. به نظر خودت چقدر می توانید در این جهت سخت به تیم ملی یاری کنید؟

فکر می کنم صددرصد همه بچه ها آمادگی خوبی برای یاری به تیم ملی دارند. وقتی صحبت از تیم ملی می گردد، بحث بازیکن و تأثیرگذاری اش نیست و هرکسی بهتر بتواند به تیم ملی یاری کند، توسط کادرفنی به کار گرفته می گردد. ما هم باید زمان را مدنظر قرار بدهیم، شرایط بازی ها و تمام این مسائل را در نظر بگیریم. شرایط همه بازیکنان لژیونر خوب است و بچه های دیگر هم در این مدت با تیم ملی در اردوی ایتالیا بودند که متأسفانه ما نتوانستیم به این اردو برویم. با این حال در آخر مهم تر از هر چیزی، پیروزیت تیم ملی است و هر کسی که بازی می نماید یا نمی نماید با تیم همدل است تا پرچم ایران بالا برود.

خبرنگاران: فکر می کنی بتوانیم از بازی با قطر و چین 6 امتیاز بگیریم؟ به این دلیل که بازی ها فشرده است و باید سفری طولانی هم به چین برویم که شاید خستگی روی بازیکنان تأثیر بگذارد.

قطعاً نمی توان چیزی را پیش بینی کرد و اینکه حتماً هر دو بازی را با پیروزی پشت سر خواهیم گذاشت یا نه، اما ما برای پیروزی در همه بازی ها به میدان می رویم تا قدرت فوتبال ایران را نشان دهیم. ما در هر پستی دو سه بازیکن خوب و سرحال داریم که با آمادگی شان یاری حال تیم ملی باشند. پس از نظر خستگی و فشردگی بازی ها می توان انرژی را تقسیم کرد. کار راحتی نیست و باید سخت کوشش کنیم و امیدوارم خودم هم اگر بازی کردم، شرایط خوبی در زمین داشته باشم.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 687

به "جهانبخش: دوست داشتم با منچستریونایتد یا اینتر همگروه می شدیم، مقابل قطر و چین برای پیروزی به میدان می رویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانبخش: دوست داشتم با منچستریونایتد یا اینتر همگروه می شدیم، مقابل قطر و چین برای پیروزی به میدان می رویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید