جریمه قطع درختان، صرف تبدیل باغات به بوستان های شهری می گردد

به گزارش سفر به روسیه، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری تاکید نمود: نرخ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران صرف هیچ مسئله دیگری جز تملک باغات و تبدیل آن به بوستان های شهری و فضا های سبز نمی گردد.

جریمه قطع درختان، صرف تبدیل باغات به بوستان های شهری می گردد

جهت دریافت خدمات معماری ساختمان ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه اجتماعی سفر به روسیه، سید آرش حسینی میلانی عصر امروز در نوبت بعد از ظهر یکصد و نود و پنجمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران گفت: حذف جریمه قطع درختان قدیمی و با سن بالا امر بسیار اشتباهی است چراکه این درختان، از ارزش اکولوژیک بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از درختان تهران قدمتی بیش از پنجاه سال دارند که جایگزین کردن آن ها در تهران بسیار سخت است. حفظ نرخ جریمه قطع درختان و افزایش جریمه قطع درختان هم برای آن است که قطع درختان را سختتر و کمتر کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در برنامه سوم توسعه شهر تهران و سیاست های کلی بودجه سال 99 مصوب شده است که منابع تملک بوستان ها و باغ ها در محلات کمتر برخوردار شهر از نظر فضای سبز از همین محل تامین گردد، گفت: نرخ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران صرف هیچ مسئله دیگری جز تملک باغات و تبدیل آن به بوستان ها و فضا های سبز نمی گردد.

حسینی میلانی اضافه کرد: حفظ این منبع اقتصادی پایدار برای افزایش سرانه فضا های سبز در محلات کمتر برخوردار لازم است و به همین خاطر، نمایندگان باید به این مسئله توجه داشته باشند.

پس از اظهارنظر اعضای شورای شهر تهران کلیات اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران در صحن شورای شهر به رای گذاشته شد که اعضای این شورا این لایحه را به تصویب رساندند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 692

به "جریمه قطع درختان، صرف تبدیل باغات به بوستان های شهری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه قطع درختان، صرف تبدیل باغات به بوستان های شهری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید