تیک-تو ممکن است به عرضه بازی های رایگان روی بیاورد

به گزارش سفر به روسیه، به تازگی بازی های آنلاین رایگان زیادی عرضه شده اند که سازندگان آن ها با شیوه های دیگری مثل پرداخت درون برنامه ای به سودآوری آن ها چشم داشته اند. به تازگی شرکت تیک تو هم اعلام کرده که برای عرضه بازی های آنلاین رایگان در بعضی از بازه های زمانی تمامی احتمالات را رد نمی کند.

تیک-تو ممکن است به عرضه بازی های رایگان روی بیاورد

یکی از نمونه های شاخص عرضه بازی های آنلاین رایگان توسط شرکت های بزرگ، بازی Call of Duty Warzone و بخش آنلاین بازی Call of Duty Modern Warfare شرکت اکتیویژن است که به صورت رایگان عرضه شده و برای همه کاربران در دسترس قرار گرفته است. در جریان گزارش سه ماهه دوم مالی شرکت تیک تو، تحلیلگری از مدیر شرکت پرسید که آیا آن ها قصد دارند در آینده چنین روشی را برای بخش آنلاین بازی هایی مثل GTA یا NBA 2K انجام دهند؟

استراوس زلنیک، مدیر شرکت تیک تو، در پاسخ به این سؤال گفت: ببینید، ما با فکر باز به مسائل نگاه می کنیم و در عین حال بالاترین کیفیت و تجربه را در صنعت ارائه می دهیم و گمان می کنیم که بازی هایمان بیش از قیمت در نظر گرفته شده برای آن ها، ارزش دارند. همچنین، معمولا محتوای اضافه بازی های آنلاین و پشتیبانی از آن ها را به صورت رایگان انجام می دهیم که خود ارزش بالایی دارند.

زلنیک اشاره می کند که تیک تو گاهی اوقات در تخفیف ها بازی هایش را بسیار ارزان یا حتی گاهی رایگان عرضه می کند؛ مثل رایگان شدن بازی Grand Theft Auto V برای فروشگاه اپیک استور.

استراوس زلنیک در ادامه صحبت های خود گفت: البته، راک استار قرار است جی تی ای آنلاین را که نیمه دوم 2021 منتشر خواهد شد، به عنوان یک تجربه مستقل برای نسل بعد عرضه کند و این بازی در سه ماه اول عرضه اش برای کاربران پلی استیشن 5 رایگان خواهد بود. بنابراین، همان طور که گفتم، ما با ذهن باز به این شیوه تجاری فکر می کنیم و من تمامی احتمالات را رد نمی کنم، گاهی بعضی از آثار می توانند در بازه هایی رایگان شوند.

هرچند در حال حاضر به نظر نمی رسد که زلنیک چنین چیزی را به صورت تأیید کرده باشد، اما با توجه به صحبت های او، احتمال تحقق چنین خواسته ای در شرایط مختلف بعید نیست. همان طور که جی تی ای آنلاین قرار است برای پلی استیشن 5 مدتی رایگان شود. زلنیک اشاره کرد که چنین موقعیتی را دوست دارد که 100 درصد مردم ارزش کارهای آن ها را درک کنند و ارزش هزینه آن ها را درک کنند. دقیقا مثل جی تی ای آنلاین که 7 سال پیروز را سپری کرده و همچنان قرار است امسال دوباره به رکوردشکنی خود ادامه دهد.

همچنین از استراوس زلنیک پرسیده شد که آیا تیک تو قصد دارد بازی هایی را از آثار بزرگ خود برای موبایل خلق و از آن طریق هم کسب درآمد کند؟ دقیقا مثل کاری که اکتیویژن با عرضه پیروز کال آو دیوتی موبایل انجام داد و پیروز شد با آن بازی به رقمی بیش از 300 میلیون بار دانلود دست یابد. زلنیک در پاسخ به این سؤال، باز هم احتمال چنین چیزی را رد نکرده اما آن را وابسته به مهیا شدن ایده های خلاقانه برای ساخت بازی و نشان دادن توانایی کامل خودشان دانسته است.

همچنین در بخشی از صحبت ها، مشخص شد که بازی NBA 2K21 تا به امروز بیش از 5 میلیون نسخه به فروشگاه ها فرستاده است و با عرضه نسخه نسل بعد در هفته های بعد، این انتظار می رود که آمار فروش بازی بیشتر هم شود. بازی جی تی ای 5 هم به فروشی بالغ بر 135 میلیون نسخه و رد دد ردمپشن 2 هم به فروشی بیش از 34 میلیون نسخه رسیده است. در کنار این ها، مدتی است که اعلام شده تیک تو به دنبال خرید شرکت کدمسترز، سازنده آثاری همچون Dirt و F1 است.

منبع: VGC

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1247

به "تیک-تو ممکن است به عرضه بازی های رایگان روی بیاورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک-تو ممکن است به عرضه بازی های رایگان روی بیاورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید