تمام کتب درسی تا 14 شهریور توزیع می شود

به گزارش سفر به روسیه، مرتضایی گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید19 در کشور و بازگشایی مدارس از 15 شهریورماه، تقویم زمانی ثبت سفارش و توزیع کتاب های آموزشی تغییر کرده است.

تمام کتب درسی تا 14 شهریور توزیع می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اسداله مرتضایی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص توجیه دلایل اصلاح تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب های درسی بیان نمود: با توجه به شیوع بیماری کووید 19 در کشور و همچنین تاکید وزیر آموزش و پرورش و لزوم برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای شروع سال تحصیلی 1400- 1399 از 15 شهریور ماه، سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی تصمیم گرفته است تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب های درسی که قبلاً طی شیوه نامه مستد سازی شده به استان ها ابلاغ شده بود را تغییر دهد.

او افزود: بر این اساس مقرر شد ثبت سفارش فردی و گروهی پایه های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه های اول، هفتم و دهم دانش آموزان عادی و استثنایی از 1399/4/08 شروع و تا تاریخ 1399/5/20 ادامه یابد.

مرتضایی در خصوص اصلاح سفارش کتاب های درسی سفارش داده شده در سامانه ادامه داد: افرادی که به دلیل تکرار پایه، تغییر رشته یا محل تحصیل یا زندگی نیاز به اصلاح سفارش کتاب های درسی سفارش دارند از 4 مرداد ماه تا 2 شهریور ماه می توانند اقدام به اصلاح کتاب های درسی خود کنند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص دانش آموزان میان پایه که در مهلت زمانی مقرر از ثبت سفارش کتاب های درسی جامانده اند، گفت: این دسته از دانش آموزان می توانند از 11 تا 20 مرداد ماه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه و به صورت فردی یا گروهی اقدام به ثبت سفارش کتاب های درسی کنند.

مرتضایی در خصوص تقویم زمانی توزیع کتاب های درسی از منطقه به مدرسه گفت: توزیع کتاب های درسی تمامی دوره های تحصیلی از منطقه به مدرسه در بازه زمانی 20 مرداد تا 14 شهریور ماه صورت خواهد پذیرفت.

او همچنین در خصوص توزیع کتاب های درسی از مدارس به دانش آموزان بیان نمود: با توجه به اینکه در سال تحصیلی آینده تمامی کتاب های درسی دوره های تحصیلی از سوی مدارس به دانش آموزان توزیع خواهد شد، بر اساس تقویم زمانی مقرر است با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توزیع کتاب های درسی دوره اول متوسطه از تاریخ 25 مرداد ماه شروع و سایر مقاطع تحصیلی اعم از عادی و استثنایی از 10 شهریور ماه شروع و تا 15 شهریور ماه به اتمام برسد.

انتظار می رود با توجه به فرصت باقی مانده، تمامی دانش آموزان در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند تا کتاب درسی به موقع در اختیار آن ها قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1069

به "تمام کتب درسی تا 14 شهریور توزیع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام کتب درسی تا 14 شهریور توزیع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید