تسهیلات کرونایی گره ای از مسائل دفاتر گردشگری خراسان شمالی باز نکرد

به گزارش سفر به روسیه، خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر گردشگری خراسان شمالی گفت: تسهیلات کرونایی گره ای از گره دفاتر گردشگری این استان باز نکرد.

تسهیلات کرونایی گره ای از مسائل دفاتر گردشگری خراسان شمالی باز نکرد

سدیدی در گفت و گو با خبرنگاران شرح داد: با شیوع ویروس کرونا تقریبا فعالیت آژانس و انجمن های گردشگری تعطیل شد و به همین علت خسارت های سنگینی بر آن ها وارد آمد.

وی با اشاره به اینکه در پاییز سال 1399 به آژانس ها و انجمن های گردشگری اعلام شد که برای دریافت تسهیلات کرونایی اقدام کنند، اظهارکرد: تعدادی از آژانس ها که به علت شیوع ویروس کرونا آسیب زیادی متحمل شده بودند، برای دریافت تسهیلات کرونایی اقدام کردند.

وی افزود: در ابتدا به دریافت کنندگان تسهیلات کرونایی برای بازپرداخت اقساط اعلام شده بود که 6 ماه تنفس داده می شود اما 6 ماه تبدیل به سه ماه شد که در پی آن مسائل آژانس ها نیز زیادتر شد، بطوریکه غیرفعال شدن آژانس ها بر اثر کرونا از یک سو و ناتوانی در پرداخت اقساط از سوی دیگر فشار زیادی را به آن ها وارد کرد.

سدیدی ادامه داد: دولت گذشته در اوایل امسال مصاحبه ای مبنی بر اینکه اقساط آژانس ها و انجمن های گردشگری امهال می شود، انجام داد اما این امر فقط در سطح مصاحبه باقی ماند و به مرحله اجرا نرسید و بانک ها بلافاصله اخطاریه ها را به محل آژانس ها ارسال کردند.

وی اظهار کرد: وزارتخانه ذی ربط نیز مصاحبه ای را انجام داده بود که تسهیلات کرونایی آژانس های گردشگری امهال شده اما چنین اتفاقی برای آژانس ها نیفتاده است.

این مقام مسئول شرح داد: گویا هم اکنون نیز مصوبه ای در ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسیده مبنی بر امهال اقساط تسهیلات کرونایی، که هنوز به نظر می رسد به بانک های استان ابلاغ نشده است.

وی افزود: پیش بینی می کنیم اگر این ابلاغ به بانک های استان نیز ارسال شود، بانک ها از انجام آن سرباز زنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1848

به "تسهیلات کرونایی گره ای از مسائل دفاتر گردشگری خراسان شمالی باز نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات کرونایی گره ای از مسائل دفاتر گردشگری خراسان شمالی باز نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید