ترامپ از چالش حقوقی درباره نتایج انتخابات پنسیلوانیا عقب نشینی کرد

به گزارش سفر به روسیه، تهران (پانا) - دونالد ترامپ از بخش اصلی اقدام حقوقی خود در ایالت پنسیلوانیا که در آن خواهان توقف تایید نتایج آرا در این ایالت بود، عقب نشینی کرد. پنسیلوانیا ایالتی بود که با پیروزی جو بایدن دموکرات در آن، پیروزی وی در انتخابات نهایی شد.

ترامپ از چالش حقوقی درباره نتایج انتخابات پنسیلوانیا عقب نشینی کرد

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، کارزار ترامپ قبل از جلسه دادرسی روز سه شنبه این پرونده، از اتهام خود مبنی بر آنکه 682 هزار و 479 برگه رأی پستی و غایب در پنسیلوانیا به صورت غیرقانونی و بدون نظارت کنندگان این کارزار پردازش شده اند، صرف نظر کرد.

پنسیلوانیا یکی از ایالت های سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که برآورد پیروزی جو بایدن در آن و کسب 20 رای الکترال این ایالت باعث شد آرای الکترال جو بایدن به عدد 270 برسد و رسانه ها او را برنده انتخابات اعلام کنند.

در نسخه تازه شکایت تیم حقوقی ترامپ به دادگاه فدرال، این ادعا که مقام های انتخاباتی به صورت غیرقانونی مانع از نظارت بر شمارش صدها هزار رای پستی در شهرهای فیلادلفیا و پیتسبرگ ایالت پنسیلوانیا شده اند، حذف شده است.

دادخواست تازه تنها به تعداد محدودی از آرای پستی در بخش هایی از ایالت پنسیلوانیا مربوط می شود. بایدن، نامزد حزب دموکرات در این ایالت با اختلاف بیش از 60 هزار رای (حدود یک درصد آرا) برنده شد.

آسوشیتدپرس در 7 نوامبر (17 آبان) پس از تصمیم درباره اینکه آرای باقی مانده در آن زمان در ایالت پنسیلوانیا به ترامپ اجازه برنده شدن نمی دهند، رقابت را به نفع جو بایدن گفت و ترامپ از تسلیم شدن امتناع کرد.

موضوع اصلی ترامپ و هوادارنش این ادعا بوده که فیلادلفیا- سنگری دموکراتیک که ترامپ در آن شکست بدی داشت- به کنندگان کارزار ترامپ اجازه نداده بر پردازش و جدول بندی آرای پستی و غایب نظارت داشته باشند.

با این حال وکلای جمهوی خواه در دادرسی جدید فدرال اذعان کرده اند که ناظران، آرای در حال پردازش در فیلادلفیا را مورد تأیید قرار داده اند.

اداره تام وولف، فرماندار فیلادلفیا گفته است که تمام احزاب طی فرآیند شمارش آرا دارای ناظرانی بوده اند و هرگونه تلقینی جز این دروغ است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1256

به "ترامپ از چالش حقوقی درباره نتایج انتخابات پنسیلوانیا عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از چالش حقوقی درباره نتایج انتخابات پنسیلوانیا عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید