افشاگری یاوری از نحوه انتخاب مربی بلژیکی

به گزارش سفر به روسیه، محمود یاوری در خصوص نحوه معرفی و انتخاب ویلموتس برای تیم ملی بزرگسال گفت: در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران فدراسیون اختیار تام و کامل دارد و مسئولیت صدرصدی این انتخاب با فدراسیون است، اما اگر حالا مسایلی بیان شده که وزارت ورزش در انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان دخالت نموده دیگر باید فاکتور های دیگر را آنالیز کنیم و اینکه چرا فدراسیون فوتبال از وزارت ورزش تبعیت می نماید.

افشاگری یاوری از نحوه انتخاب مربی بلژیکی

او اضافه نمود: اگر وزارت ورزش برای انتخاب سرمربی تیم ملی دستور داده در آنصورت دیگر فدراسیون اختیار کامل نداشته و مانند مدیرعامل یک باشگاه در قبال وزارت ورزش عمل نموده است. در واقع در این فرایند وزارت ورزش نقش هیات رئیسه و هیات مدیره را برعهده گرفته و فدراسیون فوتبال هم نقش مدیرعامل را داشته که مجری این تصمیم بوده است.

عضو مستعفی کمیته فنی فدراسیون فوتبال توضیح داد: من زمانی عضو این کمیته بودم و در جلسه آن شرکت کردم و برگشتم و دیگر به این جلسه نرفتم، زیرا در این کمیته اراده ای برای پیشرفت فوتبال ندیدم و به همین دلیل هم استعفا کردم. اکنون در انتخاب ویلموتس هم باید آنالیز کنیم و ببینیم چرا و به چه دلیل و با چه قدرتی و چه اعمالی اجرا شده است! زیرا انتخاب سرمربی جز لاینفک اختیارات فدراسیون فوتبال محسوب می گردد. انتخاب سرمربی تیم امید نیست بلکه سرمربی تیم ملی بزرگسالان بوده که از اختیارات صدرصدی فدراسیون است.

یاوری در خصوص اینکه آیا قبل از انتخاب ویلموتس از کمیته فنی استعفا نموده بود و چرا این استعفا را تا به امروز علنی ننموده گفت: در زمان انتخاب سرمربی تیم ملی جوانان من استعفا کردم. 4 ماه قبل از این انتخاب استعفا کردم. کسی هم از من دلیل استعفایم را نپرسید و من هم آن را بیان نکردم. حتی زمانی آقای تاج پیغام داد که به یاوری بگویید بماند، اما دیگر نماندم.

او در خصوص اینکه ظاهرا حرف علی پروین در خصوص کمیته فنی درست بوده که گفته این کمیته همان کشک است، گفت: زمانی که در باشگاه ها به عنوان سرمربی فعالیت می کردم به مدیران باشگاه می گفتم اگر کمیته فنی شما افرادی دارد که در مربیگری بالاتر از من هستند بیایند و اشکالی هم ندارد، اما نمی توانم کمیته فنی پایین تر از خودم از نظر قدمت و سابقه را بپذیرم.

این مربی سابق فوتبال تاکید نمود: در خصوص کمیته فنی فدراسیون فوتبال هم باید بگویم که برای انتخاب سرمربیان تیم های ملی در رده های جوانان، امید و نوجوانان ما از افراد مختلف دعوت می کردیم که به کمیته بیایند و برنامه هایشان را ارایه نمایند بعد یکباره می دیدیم که از جایی دیگر سرمربی انتخاب شده است! گفتم اگر قرار است جایی دیگر تصمیم بگیرد و سرمربی انتخاب کند خب به ما هم بگویید که دیگر افراد را نیاوریم. دکتر خبیری، من و دکتر اسلامی عضو کمیته فنی بودیم که رفتیم و استعفا کردیم، زیرا فضای این کمیته را کارشناسی و فنی ندیدیم.

یاوری توضیح داد: کمیته فنی در انتخاب ویلموتس هیچ نقشی نداشت و دخالتی نکرد. در خصوص انتخاب سرمربی ملی تیم های پایه هم جالب است بگویم که بعد از استعفایم به من تلفن شد و گفتند آقای یاوری در جریان باشید که فلانی سرمربی تیم ملی رده فلان شد! من گفتم خدا پدرتان را بیامرزد 6 ماه پیش استعفا نموده ام و اکنون می گوییم در جریان انتخاب سرمربی تیم ملی رده پایه باشم. ضمن اینکه اعضای کمیته فنی باید سرمربی تیم ملی را انتخاب نمایند نه اینکه به آن ها گفته گردد فلانی سرمربی تیم ملی شد!

او خاطر نشان کرد: متاسفانه در کمیته فنی شاهد بودیم که انتخاب ها و تصمیم گیری ها از خارج از کمیته انجام می شد و من هم استعفا کردم. زیرا ما از نفرات دیگری برای انتخاب سرمربی تیم ملی در رده پایه دعوت می کردیم و بعد می دیدیم فرد دیگری از قوطی بیرون آمد و سرمربی شد. در انتخاب سرمربیان تیم ملی بزرگسالان مثل کی روش و ویلموتس این کمیته هیچ نقشی نداشت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 994

به "افشاگری یاوری از نحوه انتخاب مربی بلژیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری یاوری از نحوه انتخاب مربی بلژیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید