اصلاح قیمت خودرو مجدداً آنالیز می گردد

به گزارش سفر به روسیه، مجید عشقی درباره اصلاح قیمت خودرو گفت: با پیگیری های سازمان بورس و وزیر اقتصاد و در جلساتی که با حضور وزیر صنعت و رئیس جمهور برگزار گشت، مقرر شد اصلاح قیمت خودرو مجدد در ستاد تنظیم بازار آنالیز گردد که به زودی نتیجه آن اعلام می گردد.

اصلاح قیمت خودرو مجدداً آنالیز می گردد

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ذاتی سازمان بورس، نظارت بر ناشران است، اضافه نمود: ناشران شرکت هایی هستند که در سازمان بورس پذیرفته شده اند، این شرکت ها باید اطلاعاتشان در بازار سرمایه به صورت شفاف اعلام گردد.

عشقی درباره نمادهای بسته شده خودروها، اضافه نمود: این نمادها تا زمانی که اطلاعیه شفافی درباره اثرات این تصمیم ها بر روی سودآوری شرکت ها اعلام ننمایند، بسته می مانند.

وی اضافه نمود: در پی انتشار اطلاعیه اصلاح قیمت خودرو، نماد شرکت های اصلی که این اطلاعیه را دادند، در روز چهارشنبه (19 آبان) قبل از معاملات بسته شد تا شرکت ها شفاف سازی نمایند و اطلاعات تکمیلی را ارایه دهند.

عشقی با بیان اینکه اعلام حذف قیمت گذاری دستوری سه شنبه گذشته (18 آبان) باعث خوشبینی در بازار شد و اثر مثبتی در سایر سهام داشت اضافه نمود: پنج شنبه 20 آبان به واسطه اختلاف نظری که درباره نحوه اجرای سیاست حذف قیمت گذاری دستوری ایجاد شد این اطلاعیه ملغی و روز شنبه به علت ملغی شدن این سیاست، بازار سرمایه منفی شد.

وی ادامه داد: سیاست دولت در بلند مدت پرهیز از قیمت گذاری دستوری است این سیاست بارها به وسیله رئیس جمهور و تیم مالی دولت اعلام شد و در دستور کار دولت نهاده شد.

وی ادامه داد: امروز بازار شرایط عادی خود را پیدا کرد، اما تاثیر این سیاست اثر یک یا دو روزه بر بازار گذاشت.

عشقی خاطرنشان کرد: سیاست بلندمدت این است که از سیاست گذاری دستوری فاصله بگیریم تا شرکت ها بتوانند سودآوری بلندمدتی داشته باشند.

وی گفت: خیلی از صنایع مانند فولاد و پتروشیمی شامل قیمت گذاری دستوری نیستند، در بعضی از صنایع شاهد قیمت گذاری دستوری هستیم که سیاست کلی دولت این است که قیمت گذاری دستوری برداشته گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1824

به "اصلاح قیمت خودرو مجدداً آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح قیمت خودرو مجدداً آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید