از چه راهی پول بلیت کنسل شده را پس بگیریم؟

به گزارش سفر به روسیه، به گزارش تجارت نیوز، طبق گزارش های کمیته های رسیدگی به شکایت های گردشگری، بیشترین موارد شکایتی مربوط به ایرلاین ها بوده که یا تا کنون هزینه ای را عودت نداده و یا بازپرداخت کنسلی ها را به بعد از تعطیلات نوروز موکول کرده اند. همچنین برخی دفاتر خدمات مسافرتی و هتل ها با وجود بخشنامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدام به کسر جریمه از مسافر کرده اند. در بخش فروش آنلاین و پاسخگو نبودن این شرکت ها در مقابل استرداد بلیت و خدمات سفر نیز شکایت های زیادی ثبت شده است.

از چه راهی پول بلیت کنسل شده را پس بگیریم؟

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که پیش تر بخشنامه ای در خصوص لغو سفرها صادر کرده و از تاسیسات گردشگری (دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها و…) خواسته که بدون کسر جریمه، این هزینه ها را به مردم بازگردانند، از طریق شماره تماس 09629 برای پیگیری شکایت های مربوط به بدتعهدی تاسیسات گردشگری در دسترس است.

برای پیگیر تخلفات شرکت های هواپیمایی و آژانس های هوایی هم می توان به سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی به آدرس https://www.cao.ir/web/suggestions/passenger-rights مراجعه کرد.

شرکت قطارهای مسافری رجا هم در اطلاعیه ای اعلام کرده که مسافران از طریق شماره تلفن های 1539 و 5149- 021 می توانند نسبت به استرداد اقدام کرده و وجه بلیت خود را حداکثر ظرف 48 ساعت دریافت کنند.

متقاضیان استرداد بلیت قطار باید شماره سریال بلیت صادره، شماره تلفن همراه (موبایلی) که هنگام خرید بلیت ثبت کرده اند همچنین شماره کارت بانکی یکی از افرادی را که بلیت به نام ایشان صادر شده است برای تطبیق و استرداد وجه اعلام کنند.

شکایت های مربوط به اتوبوس های بین شهری و تخلفات راننده ها هم از طریق سامانه راهداری و حمل ونقل جاده ای https://rmto.ir/Pages/inspection.aspx، قابل ثبت و پیگیری است.

همچنین شماره تماس تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی افراد و واحدهای غیرصنفی اعم از شرکت های تولیدی و خدماتی (دولتی و غیردولتی)، 138 است.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز از طریق شماره تلفن 124 به موضوع تخلفات این تاسیسات رسیدگی می کند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 838

به "از چه راهی پول بلیت کنسل شده را پس بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چه راهی پول بلیت کنسل شده را پس بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید