مقرون به صرفه ترین کشورها برای سفر

به گزارش سفر به روسیه، مقاصد گردشگری گران و پر از زرق و برق، جذبه خودش را دارد اما اگر واقع بین باشیم، هر چه قدر سفر به کشوری گران تر باشد، شما باید بیشتر نگران هزینه ها باشید و حتی سفر خودتان را کوتاه تر کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به شما مقرون به صرفه ترین کشورهای دنیا برای سفر در نقاط مختلف دنیا را معرفی نماییم.

مقرون به صرفه ترین کشورها برای سفر

1- مقرون به صرفه ترین کشور اسکاندیناوی: دانمارک

Nyhavn port in the center of Copenhagen

کشورهای اسکاندیناوی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، بسیار گران تر هستند. در تمام کشورهای اسکاندیناوی، کشور دانمارک، مقرون به صرفه ترین مقصد برای سفر به شمار می رود. گرچه این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی همچنان گران و پر هزینه است. سفر به دانمارک در فصل تابستان و بهار نسبت به دیگر فصول سال برای داشتن هوایی گرم و ملایم بسیار گران تر است و گردشگران زیادی در این موقع سال از این کشور تماشا می نمایند. گفتنی است که بسیاری از مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور دانمارک رایگان یا بسیار مقرون به صرفه هستند.

2- مقرون به صرفه ترین کشور اروپای شرقی: بلغارستان

Sozopol, Burgas Region, Bulgaria

از لحاظ هزینه و مقرون به صرفهی، کشور بلغارستان در میان کشورهای اروپای شرقی، از همه مقرون به صرفه تر است. در طی فصل تابستان، بسیاری از گردشگران برای لذت بردن از دریای سیاه به این کشور سفر می نمایند و هزینه های پایین نیز لذت سفر را دو چندان می کند. در دیگر فصول سال، کشور بلغارستان گردشگران کمی دارد. سفر برای تماشا مجذوب کننده ترین مقاصد گردشگری کشور بلغارستان بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه است. صوفیه، مرکز کشور بلغارستان است و در آن، می توان تاثیر ترک و بیزانس را مشاهده نمود. اما جالب ترین نکته در خصوص کشور بلغارستان، سفر به اطراف و خارج از شهرها است. فصل تابستان، گردشگران بیشتری به این کشور سفر می نمایند و از همین رو، هزینه ها بسیار بالاتر است. اواخر بهار و اوایل پاییز برترین زمان برای سفر به کشور بلغارستان است چراکه آب و هوا بسیار مناسب است، گردشگران زیادی حضور ندارند و قیمت ها منصفانه است.

3- مقرون به صرفه ترین کشور جنوب شرقی آسیا: کامبوج

Sunrise at Angkor Wat

کشور کامبوج محل بزرگترین بنای باستانی مذهبی در سرتاسر دنیا به نام انگکور وات است و به همین علت، بسیار شناخته شده است. هزینه ها در کشور کامبوج بسیار پایین است و به راحتی می توانید در داخل این کشور با هزینه های اندک سفر کنید. کشور کامبوج علاوه بر داشتن معابد باستانی خیره نماینده، پر از ساختمان هایی با سبک معماری استعماری فرانسوی است که در مرکز این کشور یعنی شهر فنوم پنه است. به جز ماه های بین نوامبر تا فوریه که قیمت ها بالاتر می رود و جمعیت گردشگران زیادتر می گردد، سفر به کامبوج بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه است.

4- مقرون به صرفه ترین کشور در آسیا: نپال

Namche Bazar and Mount Thamserku in Nepal

کشور نپال، کشوری بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه است. البته سفر به کوه اورست برای شما نسبتا گران تمام خواهد شد. با این وجود، سفرهای پیاده روی و کوهنوردی بسیار مقرون به صرفه قیمتی در این کشور وجود دارد. در ماه های بین ژوئن تا سپتامبر، بارندگی های زیادی در این کشور شکل می گیرد که احتمالا وجود سیلاب را نیز افزایش می دهد. از همین رو، سفر به کشور نپال در این ماه ها توصیه نمی گردد.

5- مقرون به صرفه ترین کشور در آفریقای شمالی: مراکش

Marrakesh, Morocco

کشور مراکش، از آن دسته کشورهایی است که بسته به انتخاب شما، بسیار مقرون به صرفه یا بسیار گران است. در کشور مراکش برای بازدید از مقاصد گردشگری بسیار مهم و باارزش، هزینه ای از شما دریافت نمی گردد که از جمله این مقاصد گردشگری می توان به مقبره های سلطنتی سعدین یا باغ های منارا قرن دوازدهمی اشاره نمود. در طی فصل اوج گردشگری یعنی در ماه های بین نوامبر تا مارس، هزینه ها بسیار بالاتر نسبت به دیگر زمان ها است.

6- مقرون به صرفه ترین کشور در اروپای غربی: پرتغال

Beautiful bay near Lagos town, Algarve, Portugal

کشور پرتغال دارای خطوط ریلی و اتوبوسی خوبی است و هزینه سفر در داخل کشور را بسیار مقرون به صرفه نموده است. گرچه مرکز کشور پرتغال یعنی شهر لیسبون بسیار گران تر است اما گردش در دیگر مکان های این کشور نسبتا کم هزینه و منصفانه است. حتی سفر به ساحل بسیار محبوب و مشهوری همانند ساحل کامیلو در آلگریو نیز با اندکی صرفه جویی و قناعت می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. زمان اوج گردشگری و ازدحام در کشور پرتغال تنها دو ماه ژوئن و جولای است که هزینه ها بالاتر است. سفر در زمستان به کشور پرتغال، تخفیف های بسیاری برای شما خواهد داشت. برترین و اصلی ترین مکان های گردشگری کشور پرتغال در شهر لیسبون و سینترا واقع شده اند که از جمله آن می توان به برج بیلیم و صومعه سبک گوتیک جرونیموس اشاره نمود. در کل، سفر به کشور پرتغال بسیار کم هزینه است و چشم اندازهای زیبایی نیز دارد.

7- مقرون به صرفه ترین کشور آمریکای جنوبی: بولیوی

Flamingos at a Bolivian salt lake

کشور بولیوی در مرکز کوهستان آندین قرار گرفته و دارای مکان ها و منظره ها بسیار خوبی برای اکتشاف و گردش است. با این حال، بعضی از افراد، همسایه های این کشور همانند پرو و برزیل را نسبت به کشور بولیوی در اولویت قرار می دهند. کشور بولیوی، کشوری چند قومیتی است که دارای سی و شش زبان رسمی بومی است. این کشور دارای اکوسیستمی است که از صحرای ایلانوس تا کوهستان های غرب آندز متغیر است. بسیاری از مکان های گردشگری کشور بولیوی برای بازدید رایگان هستند که از جمله آن می توان به دریاچه تیتیکاککا در مرز بین بولیوی و پرو اشاره نمود. این دریاچه، بزرگترین دریاچه در قاره آمریکای جنوبی است. دیگر جاذبه های کشور بولیوی شامل تعدادی مکان باستانی، دریاچه نمک لاگونا ورده در دامنه یک آتشفشان و بزرگترین سطح نمک در دنیا به نام سالار د یویونی است. هزینه ها در ماه های بین آوریل و می و قبل از فصل شلوغ گردشگری بسیار مقرون به صرفه است.

8- مقرون به صرفه ترین کشور برای گردش در طبیعت در آفریقا: اوگاندا

Mountain gorilla and her baby in Ugandas Bwindi Impenetrable Forest National Park

کشورهای کنیا و تانزانیا در سرتاسر دنیا به عنوان مقاصد گردشگری برتر برای سافاری و گردش در طبیعت در آفریقا شناخته می شوند. منطقه ها محافظت شده سرنگتی و ماآسای، بزرگترین جمعیت فیل ها، شیرها و زرافه ها در سرتاسر دنیا را در خود جای داده اند. اما کمپ های سافاری چندان مقرون به صرفه نیستند و تورهای گردشگری در این دو کشور بسیار گران و پر هزینه است. با این حال، کشور اوگاندا، کشوری مطمئن و قابل اطمینان برای تماشا حیوانات و طبیعت است. کشور اوگاندا، تنها کشوری در دنیا است که شما می توانید شاهد جمعیت بزرگی از گوریل های کوهستانی باشید. گرچه تورهای بازدید از گوریل ها بسیار زمان بر و گران هستند اما همچنان منصفانه و قابل قبول به شمار می فرایند. سفر در طی ماه های بین مارس و می یا ماه های بین اکتبر و نوامبر کم هزینه است.

9- مقرون به صرفه ترین کشور در کارائیب: جمهوری دومینیکن

Tropical beach at Punta Cana, Dominican Republic

کارائیب از جمله مقاصد گردشگری بسیار مهم در سرتاسر دنیا به شمار می رود. استفاده از تورها و پکیج های مسافرتی برای سفر به کشورهای کارائیب بهتر و منصفانه است و این موضوع در خصوص کشور جمهوری دومینیکن نیز صدق می نماید. اوج زمان گردشگری در ماه های بین دسامبر تا آوریل است و از همین رو، هزینه بسیار بالاتر هستند. بسیاری از موارد گردشگری در کشور جمهوری دومینیکن رایگان هستند که شامل بازدید از معماری استعماری و موزه هایی همانند موزه شکلات در سانتو دومینگو است.

10- مقرون به صرفه ترین کشور برای علاقه مندان به تاریخ: مصر

Camels and the pyramids of Giza

برای گردشگران و کسانی که به تمدن های باستانی علاقه مند هستند، کشورهای زیادی در سرتاسر دنیا برای مسافرت وجود دارد. شما می توانید برای تماشا تاج محل به کشور هند سفر کنید، برای بازدید از مقبره ها و معابد باستانی به کشور اردن بروید و یا به کشور پرو پرواز کنید تا ویرانه های شهر گمشده ماچو پیچو را مشاهده نماید. با این وجود، کشور مصر با داشتن اهرام، دره پادشاهان، مجسمه ابوالهول در جیزه و معابد ابو سیمبل از قرن سیزدهم پیش از میلاد مقصد گردشگری بسیاری مهمی برای علاقه مندان به تاریخ به شمار می رود. هزینه ها در بازدید از مقاصد گردشگری کشور مصر بسیار پایین و مقرون به صرفه است. هزینه ها در کشور مصر بسیار پایین است و شما به راحتی می توانید از تمام مقاصد گردشگری کشور مصر تماشا کنید و سفری لذت بخش و در عین حال مقرون به صرفه داشته باشید.

منبع: فوت و فن / planetware.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2056

به "مقرون به صرفه ترین کشورها برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرون به صرفه ترین کشورها برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید