اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد

به گزارش سفر به روسیه، محمدجواد آذری جهرمی پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهرهوشمند مشهد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: وقتی صحبت از مخالفت با فیلترینگ می گردد مفهومش این نیست که بگوییم اتفاقاتی که می افتد را نادیده می گیریم.

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد

وی اضافه کرد:قطعا اشکالات و مخاطرات جدی در فضای مجازی وجود دارد و اتفاقاتی نیز در این حوزه رخ می دهد اما این فضا می تواند تبدیل به بستری گردد که در کشور مورد استفاده قرار بگیرد و جوانان از آن برای توسعه کسب و کار خودشان استفاده نمایند و روی این بستر کسب و کار بومی شکل بگیرد.

وزیر ارتباطات گفت: از نظر بحث امنیتی موضوع کلان داده ها می تواند مهم باشد اما یک روز و دو روز نیست که ما در کشور با مسئله فیلترینگ مواجهیم، واقعیت این است که تجربه نشان داده فیلترینگ جواب نمی دهد.

جهرمی گفت: نمی گردد وزرات ارتباطات تنها در عرصه فضای مجازی باشد و دیگران مدام مطالبه نمایند وبرای توسعه این حوزه باید حرکت همسو و هم جهت بین مسئولان و توجیه و همراهی مردم را احتیاج داریم.

وی در خصوص احتمال فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی در کشور بیان نمود: فیلترینگ در کشور یا باید توسط شورای مشخص مصادیق مجرمانه انجام گردد که به دلیل عدم موافقت دولت موضوع در این شوراطرح نشده است و یا باید دادگاه حکم بدهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 118

به "اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید