7 دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه

به گزارش سفر به روسیه، استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه یکی از راه های دعوت طبیعت به محیط زندگی است. گل و گیاه به دلیل اینکه در عناصر طبیعی طراحی داخلی دسته بندی می شوند، انرژی های مضر فضا را کم نموده و فضا را مثبت می نماید.

7 دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه، یکی از تکنیک های مهم طراحی داخلی به شمار می رود. اما خوب است بدانید گل و گیاه در دکوراسیون منزل نقشی فراتر از عناصر طراحی داخلی دارند. آن ها به عنوان نماینده طبیعت در منزل، از عناصر ایجاد آرامش هستند. در ادامه مطلب 7 دلیل استفاده از گل و گیاه برای طراحی دکور خانه را مطالعه می کنید.

استفاده از گل و گیاه در طراحی دکور خانه و اضافه کردن یک عنصر زنده قابل حمل که هر لحظه در حال رشد و تغییر است، نقش مهمی در طراحی داخلی منزل دارد. گیاهان می توانند انرژی های حاکم بر فضا را تغییر دهند و رنگ را به محیط اضافه نمایند. این در حالی است که استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه، به هیچ وجه با استفاده از سایر عناصر مهم طراحی داخلی هر سبک در تضاد نیست.

1. افزودن نقطه کانونی

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه می تواند نقطه ای برای جلب توجه افراد و پرت کردن حواس آن ها از نقص های منزل باشد. گیاهان عظیمی مانند نخل، فیکوس و نخل های دراسنا بعلت اندازه عظیم خود این قابلیت را دارند و به همین منظور از گزینه های همیشگی طراحان داخلی محسوب می شوند. در صورتی که از این گیاهان در دکوراسیون خانه، با عنوان نقطه کانونی استفاده می کنید کافی است آن را در گوشه دلخواه خود قرار داده و برای تکمیل زیبایی آن، از گیاهانی مانند خزه در گلدان یاری بگیرید. استفاده از گیاهی ماننده خزه به این علت توصیه می گردد که توجه را از گیاه اصلی پرت نمی نماید.

در حقیقت گیاهان با ظاهر نا متعارف، مجسمه هایی به شمار می فرایند که با گذشت زمان رشد نموده و ظاهری شگفت انگیز به خود می گیرند. همچنین استفاده از گیاهان در دکوراسیون خانه برای پنهان کردن یک منظره نیز مرسوم است. برای مثال می توان از گیاهان برای پنهان کردن تجهیزات الکترونیکی روی دیوار استفاده کرد.

2. قاب کردن منظره دلخواه

از گیاهان می توان برای قاب کردن یک منظره استفاده کرد، تا حواس بیننده ناخودآگاه به آن معطوف گردد. در این حالت، استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون برای تاکید بر یک نقطه خواهد بود. برای مثال قرار دادن دو نخل مشابه در دو طرف باجه اطلاعات یک اداره، توجه ارباب رجوع را برای مراجعه به آن جلب می نماید. در منزل نیز، گیاهان مشابه، دو طرف در ورودی، آسانسور، پله ها و یا حتی جلب برای توجه بیننده به یک اثر هنری استفاده می شوند.

3. کاهش صدای مضر

عناصر طبیعی یکی از عوامل جذب صدا های مضر محیط هستند، بنابراین استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه می تواند تا حد زیادی بدون آنکه به چیدمان محیط لطمه بزند، این صدا ها را به خود جذب کند. صدا ها در محیط، با برخورد به دیوارها، کف، پنجره ها و حتی مبلمان منعکس می شوند که این امر موجب تشدید صدا شده و در فضا همهمه ایجاد می گردد.

تحقیقات نشان داده که استفاده از گیاهان تاثیر زیادی در جذب صدا های فرکانس بالا دارند. در این تحقیق استفاده از گیاهانی مانند فیکوس، نخل دراسنا، اسپاتی فیلوم، شفلرا آربوریکلا و فیلودندرون های قلبی شکل پیشنهاد شده است. گیاهانی با برگ های کوچک مانند فیکوس نیز در مقابل جذب صدا مقاوم بوده و آن را پخش می نمایند، بنابراین محیط داخلی منزل آرامتر و آرامش بخش خواهد شد.

4. افزایش عمق محیط

فضا های عظیمی مانند لابی ساختمان ها معمولا محیط های راحتی نیستند و افراد با قرار دریافت در آن ها احساس ناخوشایندی تجربه می نمایند. با استفاده از گل و گیاه در منزل و محیط های عظیم تر، فضا از نظر بصری به بخش های کوچکتری تقسیم می گردد که احساس ناخوشایند مذکور را از بین می ّبرد. از گیاهان می توان بعنوان پارتیشن های جدانماینده استفاده کرد که فضایی خصوصی را از یک محیط عظیمتر جدا می نماید.

بیشتر بدانید:15 ایده برای طراحی لابی

5. کاهش ارتفاع بصری سقف

قرار دریافت در محیط هایی با سقف های بلند، باعث می گردد که بیننده احساس کوتاهی قد و آسیب پذیری داشته باشد؛ بنابراین استفاده از گل و گیاه در دکور منزل با سقف های بلندتر از حالت معمول، می تواند خطای دید ایجاد نموده و فضا را دلپذیر کند.

6. افزودن رنگ به محیط

گیاهان با طیف رنگی که از سبز تیره به سبز لیمویی تغییر می نماید، به محیط رنگ می ّبخشد. استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه، مثل اضافه کردن ادویه به غذا، می تواند تغییری استثنایی ایجاد کند. برگ های به رنگ سفید، نقره ای، زرد، قرمز، بنفش و یا نارنجی و گاهی ترکیب چند رنگ در برگ های گیاهان، به فضای ساده ای که در آن قرار می گیرند، عمق می بخشد. قرار دادن چند گیاه در کنار یکدیگر با ترکیب مناسب، تصویری زیبا و موثر در گوشه ای از منزل تان خلق خواهد نمود.

7. پاکسازی هوا

در آخر شناخته شده ترین اثر ضمنی استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه، افزایش کیفیت هوای منزل است که باعث بهبود احساس ما نسبت به محیط می َگردد. گیاهان ترکیبات شیمیایی مانند فرمالدهید و بنزن را از هوا جذب نموده و آن ها را تبدیل به ترکیباتی مفید برای خود می نمایند. همچنین مونواکسید کربن هوا تا 90 درصد توسط گیاهان جذب می گردد. رطوبت مناسب برای احساس آرامش، 30 تا 60 درصد است که گیاهان گلدانی آن را تامین و همچنین دمای هوا را معتدل نموده و فضایی آرام و سالم به ارمغان می آورند.

آیا با خواندن مطلب بالا درباره استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه، مشتاق به خرید گل و قرار دادن آن ها در گوشه ای از منزل خود شده اید، پس از اجرای ایده های خود نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین صفحه در قسمت ارسال نظر با ما در میان بگذارید.

برگرفته از : timberpress

منبع: setare.com
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1402

به "7 دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید