10 نکته ساده برای ثبت عکس های خارق العاده

به گزارش سفر به روسیه، آیا می دانید نکته اصلی برای ثبت عکس های شگفت انگیز با گوشی چیست؟ بسیار از افراد سال ها کوشش می نمایند که تمامی نکته های عکاسی حرفه ای را یاد بگیرند. اما باید گفت که نکته های ساده ای هم در زمان عکاسی با گوشی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید عکس های خارق العاده ای را ثبت کنید.

10 نکته ساده برای ثبت عکس های خارق العاده

با در نظر گرفتن این موضوع، در این مقاله با هم به 10 نکته ساده اما کاربردی می پردازیم که با یادگیری و استفاده از آن ها در زمان عکاسی می توانید عکس های بسیار خوبی را ثبت کنید. پس اگر در پی پیشرفت در زمان عکاسی با گوشی هستید با ما همراه شوید.

1. عکس ها را ساده نگه دارید

اگر واقعا می خواهید عکس های خوبی را با گوشی خود بگیرید باید به شما بگوییم که باید عکس هایتان را شلوغ نکنید و آن ها را ساده نگهدارید. کسانی که به تازگی عکاسی را شروع نموده اند به طور معمول تمایل دارند عکس های پیچیده و شلوغی را ثبت نمایند.

شلوغ کردن بیش از حد عکس و ثبت جزئیات بسیار زیاد در آن باعث می گردد که بیننده عکس نتواند به درستی با عکس ثبت شده ارتباط برقرار کند. در واقع حواس بیننده به وسیله جزئیات بسیار زیادی که در عکس وجود دارند پرت خواهد شد. بعلاوه شلوغ کردن عکس باعث می گردد که نتوان به درستی و زیبایی در زمان عکاسی کادربندی کرد.

در واقع شما برای ثبت عکس های چشمگیر تنها به یک سوژه مجذوب کننده احتیاج دارید. بعلاوه زمانی که تنها از یک سوژه عکاسی می کنید بسیار راحت تر می توانید کادربندی قوی و مجذوب کنندهی هم داشته باشید. پس اگر در زمان عکاسی از سوژه مورد نظر، بیشتر کادر عکس دارای فضای خالی بود نگران نباشید.

ما این فضای خالی را در عکاسی فضای منفی می نامیم و یکی از برترین راه ها برای اینکه سوژه اصلی شما بتواند به صورت چشمگیری ثبت گردد استفاده از این فضای منفی در عکس های گرفته شده است. پس قبل از اینکه دکمه شاتر را به جهت ثبت عکس فشار دهید، به این نکته توجه کنید که آیا کادر در نظر گرفته شده برای عکس، دارای المان هایی است که باعث پرت شدن حواس بیننده می شوند یا نه.

اگر کادر دارای المان های زیادی است که باعث پرت شدن حواس بیننده از سوژه اصلی می گردد سعی کنید با انجام کارهایی مانند حرکت به اطراف یا تغییر زاویه دید، المان های اضافی را از کادر عکس حذف کنید. بعلاوه باید بدانید که استفاده از کادربندی به صورت مینیمال یکی از برترین راه ها برای ثبت عکس های مجذوب کننده برای شبکه اجتماعی اینستاگرام است. زیرا زمانی که عکس های شما ساده و به دور از شلوغی باشند به برترین شکل ممکن می توانند نظر افراد مختلف را در زمان تماشا آن ها در نمایشگر کوچک گوشی به خود جلب نمایند.

در نتیجه باید گفت در زمان عکاسی در پی ثبت عکس های تمیز با کادربندی ساده باشید. استفاده از این نکته یکی از راه های ساده ولی قدرتمند برای ثبت عکس های مجذوب کننده است.

2. از زاویه دید پایین عکاسی کنید

بسیاری از افراد در زمان عکاسی با گوشی به طور معمول گوشی را جلوی سینه خود می گیرند و در این ارتفاع به ثبت عکس می پردازند. در واقع انجام این کار و عکاسی از این ارتفاع یکی از مرسوم ترین راه های عکاسی با گوشی است.

با این وجود، باید گفت که راه های خلاقانه تری هم برای عکاسی وجود دارند. برای ثبت عکس های چشمگیر باید سعی کنید این کار را به شکل متفاوت و خلاقانه ای انجام دهید. یکی از راه های ساده برای بهبود عکس های گرفته شده، عکاسی از زاویه های دید فرق دارد. یکی از برترین راه ها برای انجام این کار هم عکاسی از زاویه دید پایین است.

سه علت برای عکاسی به این شکل برای ثبت عکس های شگفت انگیر وجود دارد. اولین علت برای انجام این کار این است که عکس ثبت شده به این شکل مجذوب کننده تر خواهد بود زیرا این عکس جهان را به شکل متفاوت و از زاویه دید متفاوتی نشان می دهد.

علت دوم عکاسی از زاویه دید پایین این است که در زمانی عکاسی از یک سوژه به این شکل، شما سوژه مورد نظر را به صورتی ثبت می کنید که در پشت آن هیچ چیزی به جز آسمان وجود ندارد. انجام این کار یکی از برترین راه های ساده کردن عکس و حذف المان های اضافی از آن است.

بعلاوه انجام این کار باعث می گردد سوژه مورد نظر شما که در جلوی پس زمینه ساده ای قرار گرفته است به صورت چشمگیری ثبت گردد. سومین مزیت عکاسی به این شکل و از زاویه دید پایین این است که شما می توانید المان های مجذوب کنندهی را در قسمت پیش زمینه عکس خود قرار دهید و عکس را به صورت مجذوب کننده تری ثبت کنید.

اگر به ثبت عکس از چشم انداز علاقه مند هستید سعی کنید که این کار را از زاویه دید پایین انجام دهید و المان هایی مانند گل، حرکت های مواج آب یا منعکس شدن افراد و سوژه مورد نظر را در آب ثبت کنید تا عکس نهایی مجذوب کننده تر از آب دربیاید. شما می توانید برای عکاسی از زاویه دید پایین در زمان عکاسی با گوشی بر روی زانوی خود بشینید یا حتی بر روی زمین دراز بکشید.

3. عمق را در عکس های ثبت شده نشان دهید

به طور معمول عکس هایی که نشان دهنده عمق باشند مجذوب کننده تر هستند. ثبت عکس به گونه ای که نشان دهنده عمق باشد به بیننده یاری می نماید با تماشا عکس، با نگاهش در داخل عکس حرکت کند. استفاده از این نکته به خصوص در زمان عکاسی از چشم انداز ها بسیار مهم است.

روش های مختلفی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها عکس هایتان را دارای عمق کنید. یکی از قوی ترین این تکنیک ها استفاده از خطوط راهنما در هنگام کادربندی است. به عنوان نمونه شما می توانید که در زمان عکاسی از المان هایی مانند جاده ها، مسیرها، ریل های راه آهن، رودخانه ها و حصار ها به عنوان خطوط راهنما بهره ببرید. اگر به طور معمول در ساحل عکاسی می کنید می توانید از المان هایی مانند لبه آب یا موج های آب در ساحل برای ایجاد عمق بهره ببرید.

در زمان عکاسی و استفاده از خطوط راهنما باید عکس خود را به گونه ای کادر بندی کنید که این خطوط راهنما از پیش زمینه عکس شروع شده و به پس زمینه عکس برود. استفاده از این خطوط راهنما باعث می گردد که نگاه بیننده در زمان مشاهده عکس در آن حرکت کند که در نهایت باعث مجذوب کننده شدن عکس خواهد شد.

یکی دیگر از راه های ایجاد عمق در عکس این است که در هنگام عکاسی المان هایی را در پیش زمینه عکس قرار دهید. پس در هنگام عکاسی در پی المان هایی مانند سنگ ها، صخره ها، گل ها، برگ ها یا دیگر المان های مجذوب کننده باشید از آن ها در پیش زمینه عکس خود بهره ببرید.

اگر در زمان قرار دادن این المان ها در پیش زمینه عکس با مشکل روبرو شدید و نمی توانستید که این المان ها را به درستی در پیش زمینه عکس قرار دهید، سعی کنید از زاویه دید پایین عکاسی کنید. حتی سعی کنید برای ایجاد عمق المان هایی را در قسمت پیش زمینه، میانه و پس زمینه عکس قرار دهید. انجام این کار با وجود اینکه ساده است اما باعث می گردد که عکس شما علاوه بر عمق، حالتی سه بعدی هم داشته باشد.

روش سوم برای ایجاد عمق در عکس های گرفته شده این است که از المانی در پیش زمینه عکس بهره ببرید که به عنوان قابی برای جلب توجه بیننده به سوژه اصلی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان نمونه می توایند که از طاق های ساختمان ها، قاب پنجره ها یا شاخه های آویزان درخت ها به این منظور بهره ببرید.

استفاده از المان های مختلف برای ایجاد قاب در عکس، باعث می گردد که این قاب نظر بیننده را در زمان مشاهده عکس به خود جلب کند و نگاه بیننده را از میان این قاب به سوژه قرار گرفته در پشت آن ببرد. همان گونه که گفته شد استفاده از این روش یکی از روش های عالی برای ایجاد عمق در عکس های ثبت شده است.

در نهایت باید گفت که هیچ وقت قدرت ترکیب بندی را در هنگام عکاسی نادیده نگیرید. اگر در پی بهبود عکاسی خود و ثبت عکس های مجذوب کننده هستید ترکیب بندی یکی از مهارت هایی است که باید آن به شکل خوبی یاد بگیرید.

4. از نزدیک و از جزئیات عکاسی کنید

یکی از اشتباه های بزرگ در زمان عکاسی این است که زیاد به سوژه ای که در حال عکاسی از آن هستید نزدیک نباشید. توجه به این نکته به خصوص در زمان عکاسی از سوژه هایی که دارای جزئیات مجذوب کنندهی هستند بسیار مهم است.

اگر در زمان عکاسی از سوژه هایی که دارای جزئیات مجذوب کنندهی هستند این کار را از فاصله دوری انجام دهید نمی توانید این جزئیات مجذوب کننده را به زیبایی در عکس خود ثبت کنید. عکاسی از نزدیک و از الگو ها، بافت ها و رنگ ها مجذوب کننده باعث مجذوب کننده شدن عکس نهایی می گردد.

به عنوان نمونه شما می توانید در زمان عکاسی به این صورت از سوژه هایی مانند، گل ها، برگ ها، قطره های آب و دیگر سوژه های دارای بافت و جزئیات زیبا عکاسی کنید. بدون شک مشاهده این سوژه ها از نزدیک و عکاسی از آن ها به این صورت بسیار مجذوب کننده خواهد بود.

البته باید گفت که استفاده از این تکنیک تنها محدود به عکاسی از سوژه هایی مانند گل ها و برگ ها نمی گردد و شما بعلاوه می توانید با استفاده از این تکنیک تصاویر پرتره بسیار زیبایی را ثبت کنید. در زمان عکاسی پرتره اگر به سوژه خود نزدیک شوید می توانید خصوصیات چهره و احساسات آن فرد را به شکل بهتری ثبت کنید. استفاده از این نکته در زمان عکاسی پرتره باعث می گردد که عکس نهایی تأثیر بیشتری را بر روی بیننده داشته باشد.

بعلاوه از این نکته می توانید در زمان عکاسی از انسان ها و حیوانات خانگی بهره ببرید. برای عکاسی از حیوانات خانگی به این شکل دوربین را در ارتفاع مشابه با سوژه خود قرار دهید و تا جایی که می توانید به سوژه خود نزدیک شوید.

در هنگام عکاسی با گوشی باید این نکته را در فکر خود داشته باشید که اگر از حد مشخصی به سوژه خود نزدیک تر شوید و دوربین گوشی شما نمی تواند که به درستی بر روی سوژه مورد نظر فوکوس کند. بنابراین اگر قصد عکاسی از جزئیات بسیار ریز سوژه خود را دارید می توانید که در هنگام عکاسی با گوشی از لنز های ماکرو بهره ببرید.

استفاده از لنز های ماکرو به دوربین گوشی شما اجازه می دهد که بتواند بر روی سوژه هایی که در فاصله های بسیار نزدیکی از آن قرار دارند فوکوس کند. اگر قصد تهیه لنز ماکرو برای گوشی خود را دارید باید بگوییم که شرکت های مختلفی لنز های ماکرو را برای گوشی های هوشمند فراوری می نمایند. بعلاوه بسیاری از گوشی های پرچمدار امروزی دارای حالت عکاسی ماکرو هم هستند.

اگر در عکاسی به سبک عکاسی از چشم انداز ها علاقه مند هستید و بیشتر با گوشی خود به این شکل عکاسی می کنید، باید بگوییم که با وجود اینکه در این سبک از عکاسی، عکاسان به طور معمول از یک چشم انداز طبیعی و از فاصله دور عکاسی می نمایند اما شما می توانید با استفاده از این نکته گفته شده از المان های دارای جزئیات مجذوب کننده در پیش زمینه عکس خود بهره ببرید. انجام این کار یکی از برترین روش ها برای مجذوب کننده کردن و اضافه کردن عمق به عکس نهایی است.

پس در زمان عکاسی از چشم انداز از اینکه به المان های قرار گرفته در پیش زمینه عکس بسیار نزدیک شوید نترسید، زیرا استفاده از سوژه ای مجذوب کننده در پیش زمینه عکس می تواند تأثیر بسیار زیادی را بر روی عکس نهایی بگذارد و آن را بسیار مجذوب کننده تر کند.

5. عکس های سیلوئت بگیرید

یکی از برترین نکته ها برای عکاسی با گوشی این است که عکس های ضد نور یا سیلوئت ثبت کنید. در این نوع عکس ها سوژه ای که قصد عکاسی از آن را دارید به صورت سایه سیاه رنگی در برابر پس زمینه روشنی که در پشت آن قرار گرفته است ثبت خواهد شد.

استفاده از این تکنیک باعث ثبت تصاویر خیره نماینده ای می گردد که می توانند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. البته باید گفت عکاسی به این صورت بسیار ساده است. اگر این سوال برای شما پیش آمده که چگونه با گوشی خود به این صورت عکاسی کنید؟ باید بگوییم تنها چیزی که برای عکاسی به این صورت احتیاج دارید سوژه ای مجذوب کننده است که بتوانید از آن و در حالتی که پشت سوژه محیط با روشنایی بالا وجود داشته باشد، عکاسی کنید.

برای ثبت عکس هایی خیره نماینده با استفاده از این روش باید از این موضوع اطمینان پیدا کنید که سوژه شما به صورت زیبا و به طور کامل تاریک ثبت گردد. برای انجام این کار و تاریک کردن سوژه در هنگام عکاسی با آیفون، زمانی که برای فوکوس کردن در اپ دوربین بر روی سوژه مورد نظر زدید انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا با کاهش اکسپوژر سوژه خود را تاریک تر کنید. البته شما می توانید که بعد از ثبت عکس هم سوژه مورد نظر را در اپ های مربوط به ویرایش عکس، تاریک تر کنید.

استفاده از این تکنیک در ساعت های طلایی روز که به زمان های نزدیک طلوع و غروب گفته می گردد، باعث ثبت تصاویر بسیار مجذوب کنندهی خواهد شد. در این ساعت ها خورشید کمی بالاتر از خط افق قرار گرفته است و شما به راحتی می توانید از سوژه ی مورد نظرتان در برابر نور روشن آفتاب عکاسی کنید. بعلاوه در زمان عکاسی به این شکل آسمان که شکل بسیار زیبایی را دارد به مجذوب کنندهی در پشت سوژه شما ثبت خواهد شد.

در واقع زمان های نزدیک به طلوع و غروب خورشید برترین زمان برای عکاسی سیلوئت است. با این موجود شما می تواند در هر جایی که منبع نور شدیدی در پشت سر سوژه شما قرار گرفته است این کار را انجام دهید و عکس های سیلوئت را ثبت کنید.

اگر در حال عکاسی در محیط های داخلی ساختمان هستید، سورژه خود را در مقابل یک منبع نور مانند چراغ یا پنجره قرار دهید. به عنوان نمونه در عکس زیر سوژه به علت قرار گرفتن در مقابل بازتاب نور از کف ساختمان به صورت ضد نور ثبت شده است.

استفاده از این تکنیک باعث ثبت تصاویر دراماتیک و چشم گیر می گردد و می توان گفت که استفاده از این تکنیک یکی از برترین و ساده ترین راه ها برای ثبت تصاویر مجذوب کننده است. حتی باید بگوییم که این نکته را می توان یکی از برترین نکته های گفته شده در این مقاله بیان کرد.

6. از سایه ها در کادربندی عکس بهره ببرید

استفاده از سایه ها در هنگام عکاسی یکی از برترین راه های ثبت تصاویر شگفت انگیز و بهبود عکاسی است. استفاده از سایه در هنگام کادربندی و استفاده موثر از آن ها باعث اضافه شدن حس رمز آلودن بودن به عکس است. به طور معمول سایه های از سوژه اصلی مجذوب کننده تر هستند و می توان از آن ها برای اضافه کردن المانی برای مجذوب کننده شدن عکس در پیش زمینه عکس استفاده کرد. حتی می توان از سایه ها به عنوان خط راهنما هم استفاده کرد به عنوان نمونه به سایه درخت ها در عکس زیر دقت کنید.

سایه های بلند زمانی به وجود می آیند که خورشید در پایین آسمان قرار داشته باشد در نتیجه برای عکاسی از سایه های بلند در ساعت های طلایی روز که خورشید در پایین آسمان قرار گرفته است عکاسی کنید.

در زمان عکاسی از سایه ها و استفاده از آن ها در کادربندی عکس باید به این موضوع توجه کنید که این سایه ها به اندازه کافی تاریک باشند. شما می توانید با تغییر اندازه اکسپوژر در هنگام عکاسی و کاهش آن کاری کنید که سایه های تاریک و مجذوب کنندهی را در عکس خود داشته باشید. بعلاوه می توانید در صورت لزوم سایه ها را در هنگام ویرایش عکس تاریک تر کنید.

می توانید از سایه ها برای خلق عکس های آبستره زیبا هم بهره ببرید پس به شما توصیه می کنیم که در هنگام عکاسی در پی سایه های مجذوب کننده و الگو های تشکیل شده به وسیله آن ها باشید. زمانی که در حال عکاسی از سایه ها هستید به این موضوع فکر کنید که چه چیزی را می خواهید در عکس خود داشته باشید.

شما می توانید در زمان استفاده از سایه ها هم سوژه مورد نظر و هم سایه ی آن را در یک عکس داشته باشید یا می توانید که به کل سوژه خود را حذف کنید و تنها از سایه آن برای خلق عکسی زیبا و آبستره بهره ببرید.

7. از بازتاب ها عکاسی کنید

عکاسی از سوژه ها به همراه بازتاب آن ها یکی از روش های بسیار عالی برای بهبود عکس های گرفته شده است. شما می توانید بازتاب هایی از محیط را بر روی سطوح مختلفی داشته باشید از جمله این سطوح می توان به سطح شیشه ها، سطوح فلزی و سطح یخ اشاره نمود. بعلاوه سطح آب یکی از برترین سطح هایی است که به برترین شکل ممکن می توان از آن در هنگام عکاسی از بازتاب ها استفاده کرد.

موج های موجود بر روی سطح آب می توانند بعد اضافه ای را به عکس های گرفته شده از بازتاب ها اضافه نمایند. زمانی که سطح آب مواج است این موج ها باعث به وجود آمدن اعوجاج در سوژه منعکس شده در آب می شوند که می توان از رخ دادن این اتفاق برای ثبت عکس های زیبایی استفاده کرد تا همچون نقاشی به نظر برسند.

اگر در زمان عکاسی از سطح آب هیچ موجی در آب وجود ندارد شما می توانید که با زدن دست خود به سطح آب موج هایی را در سطح آب ایجاد کنید. در بیشتر زمان ها در هنگام عکاسی از بازتاب ها بهتر است که هم سوژه و هم بازتاب آن در سطح آب را در یک عکس وجود داشته باشند.

استفاده از این کار و عکاسی به این صورت باعث می گردد که عکس شما حالتی متقارن پیدا کند و در نتیجه چشم گیرتر گردد. با این وجود در برخی زمان ها عکاسی تنها از بازتاب سایه ها در سطح آب باعث به وجود آمدن عکس های آبستره زیبایی خواهد شد. به عکس بالا دقت کنید که چگونه به زیبایی بازتاب شاخه های درخت را در یک آب کم عمق نشان می دهد. اگر به دقت محیطی که در آن عکاسی می کنید را آنالیز کنید می بینید که بازتاب های بسیار زیادی در اطراف شما وجود دارند که می توانید از آن ها به شکل موثری در هنگام عکاسی بهره ببرید.

8. به صورت متقارن کادربندی کنید

کادربندی به صورتی که سوژه شما متقارن باشد یکی از راه های جالب برای مجذوب کننده کردن عکس است. به شما توصیه می کنیم در زمان عکاسی سعی کنید خود را به چالش بکشید و سعی کنید که اجسام و صحنه های متقارن را پیدا کنید.

بعد از پیدا کردن سوژه مورد نظر به گونه ای کادربندی کنید که عکس نهایی به صورت متقارن ثبت گردد. یکی دیگر از روش های ثبت تصاویر متقارن عکاسی از بازتاب های انجام شده از المان های مختلف است. برای انجام این کار در هنگام کادربندی خط تقارن را در مرکز کادر قرار دهید و سپس از سوژه و بازتاب آن عکاسی کنید. انجام این کار باعث می گردد که عکس نهایی دارای تقارن باشد.

البته باید گفت که عکاسی از بازتاب ها تنها یکی از راه های ثبت عکس های متقارن است. اگر با دقت به محیط اطراف خود نگاه کنید با المان های معماری و دیگر ساخته های بشر روبرو خواهید شد که دارای طراحی ظاهری به شکل متقارن هستند.

با وجود اینکه در مقاله های مربوط به کادربندی عکس، به این موضوع پرداخته می گردد که به جای در مرکز قرار دادن سوژه اصلی آن را با استفاده از قانون یک سوم کادربندی کنید، اما شما می توانید که در زمان عکاسی از سوژه های متقارن این قانون را بشکنید.

9. سوژه ها را به صورت قطری در کادر عکس قرار دهید

اگر واقعا قصد دارید که عکس های بهتری را با گوشی خود ثبت کنید، باید چشم خود را به گونه ای پرورش دهید تا بتوانید در زمان عکاسی از سوژه ی مورد نظر آن را به صورت متعادل کادربندی کنید. یکی از برترین نکته ها برای ایجاد تعادل بصری در عکس ها، کادربندی به گونه ای است که سوژه یا سوژه های مورد نظر به صورت قطری در عکس نهایی دارای تعادل باشند.

اگر در زمان عکاسی می خواهید از دو یا سه سوژه به صورت همزمان عکاسی کنید، سعی کنید که آن ها را به گونه ای کادربندی کنید که عکس شما از لحاظ قطری دارای تعادل باشد. استفاده از این نکته یکی از روش های آسان برای کادربندی به صورت متعادل است و بیننده با تماشا این عکس تشویق می گردد تا مدت بیشتری را به تماشای عکس بپردازد و نگاهش را در آن حرکت دهد.

اگر در زمان عکاسی سوژه خود را به گونه ای کادربندی کنید که تنها در یک سمت از عکس شما قرار بگیرد، عکس نهایی به صورت نامتعادل به نظر می رسد. استفاده از کادربندی و ثبت عکسی دارای تعادل در قطر باعث می گردد که عکس شما متعادل گردد و به صورت چشمگیر تری از آب در بیاید.

شما در هنگام عکاسی به صورت های خاصی می توانید که محل قرارگیری سوژه اصلی را کنترل و معین کنید. به عنوان نمونه اگر در حال عکاسی از سوژه های بدون جان و پرتره هستید، می توانید که محل قرارگیری سوژه را تغییر دهید. بعلاوه در زمان انجام این کار می توانید که المان ها را به گونه ای در تصویر نهایی قرار دهید که عکس نهایی نسبت به قطر دارای تعادل باشد.

در زمان عکاسی به شکل های دیگر شما نمی توانید که محل قرارگیری سوژه های خود آن گونه که می خواهید تغییر دهید. به عنوان نمونه زمانی که در حال عکاسی از چشم انداز هستید سوژه ها یا ثابت هستند یا آنقدر بزرگ هستند که نمی گردد محل آن ها را تغییر داد.

با توجه به این موضوع در زمان انجام این کار باید خود را جا به جا کنید و صحنه ی مورد نظر را از زاویه های دید مختلفی آنالیز کنید تا بتوانید کادربندی را پیدا کنید که در آن سوژه های مورد نظر دارای تعادل به صورت قطری باشند.

به عنوان نمونه در عکس بالا پوشش گیاهی قرار گرفته در پیش زمینه عکس با صخره های قرار گرفته در پس زمینه عکس دارای تعادل قطری هستند. بعلاوه در عکس زیر هم دو قایق به گونه ای کادربندی شده اند تا عکس نهایی دارای تعادل قطری باشد.

شما بعلاوه می توانید در زمان استفاده از این نکته از خطوط راهنما هم به شکل موثری بهره ببرید تا با انجام این کار عکس مجذوب کننده و دارای تعادل قطری را ثبت کنید. به عنوان نمونه به عکس زیر نگاه کنید که چگونه خط لبه ساحل به صورت قطری به سمت تپه ها و کوه های قرار گرفته در گوشه سمت راست و بالای عکس می رود.

به شما توصیه می کنیم که چشم های خود را به شکلی آموزش دهید که بتوانند سوژه های که به صورت قطری قرار گرفته اند را تشخیص دهند. بعد از تشخیص این سوژه ها و در زمان عکاسی به گونه ای کادربندی کنید تا عکس نهایی از لحاظ قطری متعادل باشد. انجام این کار باعث می گردد که عکس نهایی شما بسیار چشمگیر تر و مجذوب کننده تر باشد.

10. عکس نهایی را با فیلتر های VSCO ویرایش کنید

اگر می خواهید عکس های خوبی که ثبت نموده اید را به عکس های شگفت انگیزی تبدیل کنید، باید بگوییم که برای انجام این کار باید عکس های خود را ویرایش کنید. البته باید گفت که شما برای زیباتر کردن عکس های نهایی و ویرایش آن ها حتما لازم نیست در زمینه ویرایش عکس تجربه بسیار بالایی را داشته باشید و از اپ های حرفه ای مانند فتوشاپ بهره ببرید.

یکی از ساده ترین راه ها برای اضافه کردن افکت های زیبا و قدرتمند بر روی عکس ها استفاده از فیلتر های اپ VSCO است. اپ VSCO یکی از برترین اپ ها برای اضافه کردن فیلتر های مختلف به عکس نهایی است و با استفاده از آن می توانید فیلتر های بسیار زیبایی را به عکس خود اضافه کنید.

برای استفاده از اپ VSCO و اضافه کردن فیلتر به عکس، اپ VSCO را باز کنید و سپس بر روی علامت + در گوشه بالا و سمت راست بزنید و بعد عکسی که می خواهید ویرایش کنید را انتخاب کنید.

بعد از انجام بر روی علامت ویرایش که شبیه به دو دکمه لغزنده قرار گرفته بر روی یکدیگر است و در پایین نمایشگر قرار گرفته است، بزنید و فیلتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای کاهش شدت اعمال فیلتر بر روی نام فیلتر مورد نظر بزنید و سپس دکمه لغزنده را برای کاهش شدت اعمال فیلتر به سمت چپ بکشید. بعد از رسیدن به اندازه مورد نظر بر روی علامت تیک مانند قرار گرفته در گوشه سمت راست و پایین عکس بزنید.

برای ذخیره کردن عکس ویرایش شده بر روی عبارت Save که در گوشه سمت راست و بالا قرار گرفته است بزنید و در صفحه باز شده بر روی علامت سه نقطه که در گوشه سمت راست و پایین نمایشگر قرار دارند بزنید و از منوی باز شده گزنیه Save To Camera Roll و بعد Actual Size را انتخاب کنید.

اپ VSCO دارای فیلتر های بسیار متنوعی است که می توانید از آن ها برای بهبود عکس های گرفته شده بهره ببرید. بعلاوه فیلتر های به کار رفته در این اپ به گونه ای هستند باعث نمی شوند عکس نهایی بسیار ویرایش شده و غیر واقعی به نظر برسد.

این اپ دارای فیلتر های بسیار زیادی برای ویرایش عکس است که می توانید از آن ها بهره ببرید. بعلاوه این اپ دارای فیلتر های سیاه و سفیدی است که می توانید با گذاشتن آن ها بر روی عکس خود عکس هایی را با ظاهری کلاسیک درست کنید. البته باید گفت علاوه بر فیلتر این اپ دارای قابلیت هایی بیشتری هم برای ویرایش عکس هاست.

در نهایت باید بگوییم با وجود اینکه این اپ دارای ابزار های پیشرفته ای برای ویرایش عکس است، اما لازم نیست که برای استفاده از آن ها دانش فنی داشته باشید. شما می توانید از این ابزار ها برای هر چه بهتر کردن عکس نهایی خود بهره ببرید. شما می توانید اپ VSCO را به صورت رایگان از اپ استور دانلود کنید.

منبع: iPhone Photography School

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2027

به "10 نکته ساده برای ثبت عکس های خارق العاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته ساده برای ثبت عکس های خارق العاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید