کیم جونگ اون و دخترش نظاره گر پرتاب همزمان 6 موشک

به گزارش سفر به روسیه، رهبر کره شمالی پس از تماشای رزمایش اخیر کشورش، به ارتش این کشور دستور داد که در صورت لزوم، تمرینات بازدارندگی و واکنش به یک جنگ واقعی را افزایش دهند.

کیم جونگ اون و دخترش نظاره گر پرتاب همزمان 6 موشک

به گزارش خبرنگاران، کره جنوبی در روز پنجشنبه گزارش داد که همسایه شمالی اش یک موشک بالستیک کوتاه برد را از سواحل شرقی خود پرتاب کرده و احتمال دارد به صورت همزمان چند موشک شلیک شده باشد.

تصاویری که رسانه های دولتی کره شمالی از این رزمایش منتشر کردند، نشان می دهد که دست کم 6 موشک به صورت همزمان در حال پرتاب هستند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی گفت که یگان آموزش دیده برای عملیات های ضربتی، یک موشک قدرتمند را به سوی هدفی در آب های این کشور پرتاب کرده و توانایی خود را برای واکنش به یک جنگ واقعی نشان داده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تاکید کرد: زیرگروه های ضربتی باید شدیداً آماده دو نوع عملیات استراتژیک به شکل بی نقص باشند: پیشگیری از جنگ و آغاز آن.

رسانه های دولتی کره شممالی روز جمعه گفتند که کیم به ارتش دستور داده است که تمرینات خود را برای بازدارندگی و پاسخ به یک جنگ واقعی در صورت لزوم تشدید کند.

به نظر می رسد تصاویر منتشر شده از طریق پیونگ یانگ پرتاب چندین موشک را تایید می کند. آن ها حداقل شش سامانه موشکی متحرک را نشان دادند که در یک منطقه ساحلی مستقر بودند و هر کدام یک موشک را به آسمان پرتاب کردند و ردپایی شعله ور را پشت سر خود گذاشتند.

کیم به همراه مقامات نظامی و دخترش کیم جو آئه که حدود 10 سال سن دارد، پرتاب این موشک ها را از یک پناهگاه تماشا کرد.

دختر کیم جونگ اون از زمانی که برای اولین بار در یک آزمایش موشکی در نوامبر به نمایش گذاشته شد، در چندین رویداد مرتبط با ارتش ظاهر شده است.

تحلیلگران بر این باورند که اتفاقات کره شمالی برای نشان دادن به جهانیان است که کیم جونگ اون هیچ قصدی برای تسلیم داوطلبانه سلاح های هسته ای خود ندارد، که ظاهراً آن را قوی ترین تضمین برای بقای خود و توسعه حکومت خاندانش می داند.

در جدیدترین تصاویر، کیم پشت یک میز چوبی بزرگ در داخل پست دیده بانی نشسته است. دختر او روی یک صندلی کوچک سمت راستش نشسته است، در حالی که مقامات نظامی همه ایستاده اند و در کنار دیواری در سمت چپ کیم جمع شده اند و پرتاب ها را تماشا می کنند.

در گزارش خبرگزاری کره شمالی مشخص نشده است که در رزمایش روز پنجشنبه چه نوع تسلیحاتی وجود داشته و چه تعداد موشک شلیک شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اسفند 1401 بروزرسانی: 19 اسفند 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2156

به "کیم جونگ اون و دخترش نظاره گر پرتاب همزمان 6 موشک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ اون و دخترش نظاره گر پرتاب همزمان 6 موشک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید