پنهان شدن مشاور امنیت ملی ترامپ در اوج بحران کرونا

به گزارش سفر به روسیه، منابع خبری گفته اند مشاور امنیت ملی آمریکا در بحبوحه شیوع کرونا از انظار عموم پنهان شده و وظایفش را به دستیارانش محول نموده است.

پنهان شدن مشاور امنیت ملی ترامپ در اوج بحران کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری گفته اند رابرت او براین، مشاور امنیت ملی آمریکا از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور در انظار عموم ظاهر نشده است.

مقام های فعلی و سابق شورای امنیت ملی کاخ سفید به شبکه خبری سی ان ان گفته اند در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال کوشش برای مبارزه با تبعات بیماری دنیاگیر کووید-19 است از وجود سرمایه ای در کابینه اش برای مدیریت بحران محروم است: یک مشاور امنیت ملی شجاع و فعال که قادر به شناسایی تهدید ها است و اقدامات لازم را برای رفع کردن آن ها انجام می دهد.

طبق این گزارش، اوبراین که چهارمین مشاور امنیت ملی ترامپ است در جریان کوشش های دولت برای مبارزه با کرونا از انظار عموم غایب بوده است. او به جای ایفای نقش رهبری در مبارزه با شیوع این بیماری، وظایف را به دستیارانش محول نموده و حتی در جلسات کارگروه مبارزه با کرونا هم شرکت ننموده است.

وظیفه اوبراین در کسوت مشاور امنیت ملی کاخ سفید تحلیل داده های اطلاعاتی رسیده از بخش های مختلف دولت، شناسایی زودهنگام تهدید های بالقوه و هماهنگ سازی پاسخ دولت به بحران موجود است.

او به جای این کار خودش را از مدیریت بحران عقب نگاه داشته و معاونش متیو پوتینگر را مأمور انجام وظایفش نموده است. مقام های مطلع به سی ان ان گفته اند رویکرد اوبراین نقش زیادی در غفلت دولت ترامپ از شیوع این بیماری در آمریکا طی روز های اول داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 947

به "پنهان شدن مشاور امنیت ملی ترامپ در اوج بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنهان شدن مشاور امنیت ملی ترامپ در اوج بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید