واکنش تند همسر داریوش مهرجویی به اظهارنظر یک منتقد سینما

به گزارش سفر به روسیه، در چند روز گذشته احمد طالبی نژاد منتقد سینما گفته بود: از وقتی مهرجویی اختیار فیلمنامه اش را به همسرش داد، کارهای ضعیفی ساخت.

واکنش تند همسر داریوش مهرجویی به اظهارنظر یک منتقد سینما

وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به این اظهار نظر واکنش نشان داده و در صفحه اینستاگرامش نوشت:

آقای طالبی نژاد

چنین ادبیات و طرز فکری از شما بعید بود.

مهرجویی اختیار فیلمنامه هایش را هرگز به من نداده بلکه من خودم را در اختیار ایشان گذاشته و در کنارش ایستاده ام نه در مقابلش...

اینکه فیلم های ایشان از جمله سنتوری که قطعا پربیننده ترین فیلم تاریخ سینماست ، ضعیف و بی ارزش است نگاه و نظر و سلیقه شماست...

سینمای مهرجویی اگر تغییر نموده به قول شما به خاطر من نیست..چون سینمای دنیا تغییر نموده و دیگر سینمای بیست یا سی سال پیش نیست..و ایشان به عنوان یک هنرمند مستقل حق دارند آنچه می خواهند را بیان نمایند، تجربه نمایند نه آنچه دیگران به ایشان تحمیل نمایند یا انتظار داشته باشند.

بمانی هم از دید شما بد و ضعیف و حتما مزخرف است .. پس حتما حضورش در برترین و معتبرترین فستیوال ها یک اشتباه بوده و جوایزی که گرفته از جمله برترین فیلمنامه فستیوال رتردام هلند.

یا فیلم آسمان محبوب که جایزه بین المللی برترین فیلم سینمای معناگرا و ادیان را گرفت و ...

در خصوص لامینور هم اشتباه می کنید..برای استقبال از یک فیلم باید موقعیت مناسب وجود داشته باشد... سانس ها را آنالیز کنید می بینید که انگار این فیلم در بدترین گروه قرار گرفته و یک جورهایی نخودی است...کم ترین ، محدودترین و نامناسب ترین اکران را دارد ...ما حتی تیزر تلوزیونی نداریم...

لااقل به سلیقه و احساس هواداران این فیلم احترام بگذارید هر چند مخالف شماست...

نقد خط کشی نیست که بد است ، ضعیف است ..بلکه تحلیل و درک است از نگاهی دیگر....این ساختارهای نمره گذاری و مقایسه در مدارس هم کنار گذاشته شده...شاید دوران نقد نوشتن شما هم تمام شده؟

شما با این یادداشت مثلا من را تخریب کردین...و البته که تخریب کردن یک زن در این جامعه مردسالار راحت ترین جهت است برای گریز از واقعیت ها.

منبع: فرارو
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2019

به "واکنش تند همسر داریوش مهرجویی به اظهارنظر یک منتقد سینما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند همسر داریوش مهرجویی به اظهارنظر یک منتقد سینما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید