موسس علی بابا: تنفر از بیل گیتس دلیل پیشرفت من بود!

به گزارش سفر به روسیه، جک ما موسس علی بابا و چهره سرشناس حوزه فناوری برای نخستین بار پرده از یک راز بزرگ برداشت و گفت که دلیل پیشرفتش تنفر شدید از بیل گیتس بوده است.

موسس علی بابا: تنفر از بیل گیتس دلیل پیشرفت من بود!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب جک ما در جریان یک سخنرانی گفت که تنفرش از بیل گیتس باعث شده تلاشی مضاعف برای پیشرفت داشته باشد.

جالب است بدانید که بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، منبع الهام بخش بسیاری از کارآفرینان پیروز است، به ویژه بعضی از کارآفرینان که در حوزه فناوری فعالیت می نمایند. اما به نظر می رسد نوع الهام بخشی بیل گیتس برای جک ما متفاوت بوده است.

جک ما در این خصوص می گوید:

هنگامی که جوان بودم، از بیل گیتس متنفر بودم زیرا فکر میکردم که مایکروسافت تمام فرصت های پیشرفت در تکنولوژی را به دست آورده است.

رئیس شرکت علی بابا ادامه داد: من تصور می کردم آی بی ام و اوراکل تمام فرصت های شغلی را به خود اختصاص خواهند داد. ما گفت: هنگامی که برای اولین بار در سال 1999 در علی بابا آغاز به کار کردم، اعتقاد داشتم که قیمت ها از سوی چنین شرکت های بزرگی انخصاری شده و امثال من هیچ شانسی برای پیروزیت ندارم.

اما به نظر می رسد این دیدگاه جک ما به مرور زمان تغییر نموده است. او ادامه داد: به زودی متوجه شدم این گیتس یا اشخصا دیگر نیستند که مسیر من را ناهموار می نمایند. بلکه خودم هستم.

ما اشاره نمود: بیشتر مردم در حال شکایت هستند. اگر بتوانید مسائل را حل کنید، این یک فرصت عالی برای شما است.برای ما، این بدان معنا بود که تکنولوژی ساده تر و مقرون به صرفه تر که می توانست به وسیله علی بابا و میلیون ها کسب و کار کوچک مورد استفاده قرار گیرد را معرفی کنیم. ما امیدوار بودیم که در این پلتفرم پیروز تر باشیم.

ما ادامه داد:هزینه استفاده از این فناوری برای ما بسیار گران بود، بنابراین مجبور به نوآوری بودیم. ما مجبور بودیم یک تکنولوژی تازه را طراحی کنیم که به مقدار کافی ساده باشد.در واقع، اغلب نوآوری ها به همین شیوه رخ می دهند. نه به این علت که مردم می خواهند، بلکه به علت اینکه آنها مجبورند ادامه دهند.

جالب است بدانید که از تقریبا دو دهه پیش تا کنون جک ما ارتباط نزدیکی با بیل گیتس داشته و اغلب بنیاد بیل و ملیندا گیتس را ستایش نموده است.با این حال، یک رقابت سالم بین این دو سرمایه دار حوزه فناوری از مدت ها قبل وجود دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 دی 1401 بروزرسانی: 12 دی 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2123

به "موسس علی بابا: تنفر از بیل گیتس دلیل پیشرفت من بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسس علی بابا: تنفر از بیل گیتس دلیل پیشرفت من بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید