محرم سال جاری، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید

به گزارش سفر به روسیه، سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از بیماری کووید-19، گفت: بعضی نیازمندان قادر به تهیه ماسک نیستند و حتی امکانات لازم در منزل برای ساخت یک ماسک خانگی را هم ندارند؛ بنابراین عزاداران حسینی نذر ماسک را اولویت اصلی برای نذری دادن در ایام محرم در نظر بگیرند.

محرم سال جاری، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به نزدیکی ایام محرم و تمایل افراد به نذری دادن، گفت: با توجه به شرایط پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا و در پیش داشتن ایام عزاداری سیدالشهدا (ع)، به مردم و عزادارانی که قصد توزیع نذری دارند، توصیه می کنیم نذری و مواد غذایی را به صورت جیره خشک در اختیار نیازمندان و فقرا قرار دهند.

وی اضافه نمود: همچنین یکی از پیشنهادات سال جاری که در راستای سلامت جامعه مطرح شده، نذر ماسک است. به مردم توصیه می کنیم نذر خود را با در اختیار گذاشتن ماسک برای افرادی که توانایی خرید ماسک یا تهیه ماسک خانگی را ندارند، ادا نمایند. باید توجه کرد که بعضی نیازمندان قادر به تهیه ماسک نیستند و حتی امکانات لازم در منزل برای ساخت یک ماسک خانگی را هم ندارند. از طرفی انجام توصیه ها و تشویق به استفاده از ماسک در شرایط فعلی می تواند سلامت جامعه را تضمین کند، بنابراین نذرشان را با در اختیار گذاشتن ماسک به نیازمندان انجام دهند.

لاری تاکید نمود: در شرایط فعلی که بیماری کووید -19 هیچ واکسن و دارویی ندارد، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری ها و همچنین رعایت بهداشت و شست وشوی مداوم دست ها تنها راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا محسوب می گردد. در این شرایط افراد می توانند نذر ماسک را اولویت اصلی برای نذری دادن در نظر بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1086

به "محرم سال جاری، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرم سال جاری، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید