طرح راهبردی توس ابلاغ شد

به گزارش سفر به روسیه، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با پیگیری های شورای شهر، طرح راهبردی توس ابلاغ شد.

طرح راهبردی توس ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران از مشهد،طهوریان عسکری رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با پیگیری های شورای ششم و رایزنی های گسترده، طرح راهبردی توس ابلاغ شد و ساکنان این بافت تاریخی پس از سال ها، از بلاتکلیفی خارج شدند زیرا که شهرداری می تواند پس از ابلاغ طرح، به بخش عمده ای از نیاز های شهروندان، پاسخگویی نماید.

او گفت: امیدواریم پس از این گره گشایی، در زمان کوتاهی طرح تفصیلی توس هم به نتیجه برسد و بتوانیم نگاه جدی خود را در توسعه و آبادانی توس داشته باشیم.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در عین حال، همین که می توانیم به بخش عمده ای از شهروندان ساکن در این بافت پاسخگویی کنیم، بسیار ارزشمند است چراکه بلاتکلیفی چندین ساله موجب رنجش آن ها شده بود.

بیشتر بخوانید

طهوریان عسکری گفت: ضوابط و مقررات طرح راهبردی توس به منزله سندی مکمل برای پهنه بندی کاربری زمین است که خطوط و رویکرد های کلان توسعه شهری را تعیین نموده و چارچوبی برای استفاده در مطالعات طرح تفصیلی ارائه می دهد.

او گفت: مهمترین عناصر موثر در تدوین ضوابط و مقررات هم شامل عرصه و حرائم تاریخی توس، آزادسازی عرصه و حرائم شهر و اشتراکات و تفاوت های حوزه فرهنگی تاریخی و حوزه شهری می شود.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید توجه داشت که ملزوم این طرح (راهبردی)، طرح تفصیلی است که براساس رایزنی های اجرا شده از سوی شورای شهر و شهرداری، تا پایان سال اتفاقات خوبی در این موضوع نیز شاهد خواهیم بود.

/م.م.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1950

به "طرح راهبردی توس ابلاغ شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "طرح راهبردی توس ابلاغ شد" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح راهبردی توس ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید