خطری مهم برای دیابتی ها

به گزارش سفر به روسیه، بررسی ها نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت، چهار برابر بیشتر احتمال شکستن استخوان دارند و این خطر با گذشت زمان برای بیماران دیابت نوع 2 افزایش می یابد.

خطری مهم برای دیابتی ها

به گزارش خبرنگاران از فارس، بررسی ها نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت چهار برابر بیشتر احتمال شکستن استخوان را دارند و این خطر با گذشت زمان برای بیماران دیابت نوع 2 افزایش می یابد.

محققان مروری بر بیمارانی که دچار شکستگی لگن یا اندام بودند، انجام دادند؛ آنها دریافتند که افراد دیابتی نوع 1 احتمال شکسته شدن استخوان را دارند.

آمارها حاکی از آن است که بیماران نوع 2 هنوز یک سوم بیشتر از افراد غیر دیابتی دچار شکستگی می شوند.

نتیجه این پژوهش نشان می دهد، در موارد نوع 2، خطر با استفاده از انسولین و مدت زمان دیابت افزایش می یابد.

یک مطالعه مروری همچنین نشان داده است که مبتلایان به دیابت چهار برابر بیشتر احتمال دارد که استخوان مفصل ران یا یکی از اندام هایشان شکسته شوند.

تاتیان ویلاکا، نویسنده این مقاله از دانشگاه شفیلد گفت: دیابت می تواند تعدادی از عوارض شناخته شده از جمله مسائل کلیوی، از بین رفتن بینایی، مسائل پا و آسیب عصبی را ایجاد کند. با این حال، تا به امروز بسکمک از افراد مبتلا به دیابت و پزشکان آنها از این واقعیت آگاه نیستند که آنها در معرض خطر بیشتری برای شکستگی استخوان نیز هستند.

وی ادامه داد: ما باید آگاهی خود را در مورد خطرات بیشتری که افراد مبتلا به دیابت با آن روبرو هستند افزایش دهیم تا به آنها در جلوگیری از شکستگی کمک کند.

ویلاکا با بیان اینکه شکستگی ها به خصوص در افراد مسن می تواند بسیار جدی باشد، ادامه داد: شکستگی های باسن شدیدترین نوع شکستگی در مبتلایان به دیابت است و باعث ناتوانی بسیار زیادی می شود.

داده های موجود حکایت از آن دارد که حدود 76000 نفر در انگلستان هر سال دچار شکستگی لگن می شوند و تصور می شود 20 درصد از آنها در طی یک سال در اثر شکستگی جان خود را از دست بدهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1032

به "خطری مهم برای دیابتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطری مهم برای دیابتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید