خروج حدود 3 میلیون زائر اربعین

به گزارش سفر به روسیه، جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به خروج 2 میلیون و 993 هزار و 467 نفر از زائران اربعین از کشور، گفت: بیش از 55 درصد زائران پس از زیارت به کشور بازگشتند.

خروج حدود 3 میلیون زائر اربعین

به گزارش گروه فرهنگی سفر به روسیه، احمدعلی گودرزی جانشین فرمانده مرزبانی ناجا در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین با اشاره به اینکه هم اکنون در مرزهای کشور امنیت و آرامش برقرار است، گفت: تردد زائران اربعین حسینی از مرزها چهارگانه به سمت عراق روان است.

وی از خروج 2 میلیون و 993 هزار و 467 نفر از زائران اربعین اطلاع داد و اضافه نمود: تا این لحظه بسیاری از زائران اربعین از کشور خارج شده اند و بیشتر زائران در حال بازگشت به کشور هستند.

گودرزی با بیان اینکه بیش از 55 درصد زائران به کشور بازگشته اند، گفت: تاکنون یک میلیون و 286 هزار و 340 نفر از زائران اربعین به کشور بازگشته اند و زمان خود را برای جلوگیری از معطلی در مرزها مدیریت کردند.

گودرزی با اشاره به اینکه زائران اربعین در کوتاه ترین زمان از کشور خارج شدند، خاطر نشان کرد: سرعت سیستم ها را بالا بردیم تا زائران برای عبور از مرزها معطل نشوند.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا به هماهنگی با طرف عراقی برای رفاه بیشتر زائران اشاره نمود و اضافه نمود: قبل از شروع پیاده روی اربعین چندین جلسه با نیروهای حشدالشعبی، استانداران شهرهای مرتبط با مرز ایران و حتی وزیرکشور عراق برگزار گردید تا با توجه به پیش بینی افزایش تعداد زائران نیازسنجی شده و مسئله ای ایجاد نگردد.

گودرزی اضافه نمود: در بعضی مرزها پس از عبور زائران از کشور، در خاک عراق با کمبود وسیله حمل و نقل روبرو شدیم که پس از اعلام نیروهای حشدالشعبی به ما، نیازها به سرعت رفع و این هماهنگی ها موجب شد تا سفر زائران به خوبی مدیریت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 474

به "خروج حدود 3 میلیون زائر اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج حدود 3 میلیون زائر اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید