خبرنگاران اتهام جنسی بایدن تاثیر مشخصی بر پیشتازی انتخاباتی نداشته است

به گزارش سفر به روسیه، نیویورک- خبرنگاران- تازه ترین نظرسنجی یکی از دانشگاه های آمریکا نشان می دهد هنوز اتهام جنسیجو بایدن در رقابت انتخاباتی برابر دونالد ترامپ نتیجه مشخصی نداشته و همچنان از پشتیبانی بیشتری برخوردار است.

خبرنگاران اتهام جنسی بایدن تاثیر مشخصی بر پیشتازی انتخاباتی نداشته است

نظرسنجی دانشگاه مان ماس که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می دهد اگرچه محبوبیت جو بایدن خیلی اندک، پیش رفته است اما در واقع او در سراسر کشور نسبت به ترامپ فزونی دارد.

این نظرسنجی همچنین دریافت که رای دهندگان نسبت به اعتبار اتهام جنسی مطرح شده علیه نامزد دموکرات ها تقسیم شده اند. این نظر سنجی همچنین دریافت که باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنان در سطح وسیعی در میان انتخابگران آمریکایی محبوبیت دارد.

همچنین رای دهندگان 2020 علاقه ای به درنظرگرفتن نامزد حزب سوم همچون چهار سال پیش ندارند و دموکرات ها پیشتازی آرای مربوط به مجلس نمایندگان را از آن خود دارند.

بر این اساس، بایدن از پشتیبانی 50 درصد کسانی که برای رای دادن ثبت نام نموده اند، برخوردار است در حالی که ترامپ 41 درصد حمایت را با خود دارد.

سه درصد هم به نفع یک نامزد مستقل رای خواهند داد و پنج درصد هم هنوز تصمیم نگرفته اند. این نظرسنجی نشان می دهد پیشتازی دموکرات ها اندکی نسبت به ماه گذشته گسترده تر شده است که در آن موقع 48 به 41 درصد در آوریل و 48 درصد به 45 درصد در ماه مارس بود.

پیشتازی بایدن همچنان ادامه دارد حتی اگر نظر کلی درباره او جزمی نباشد. این احتمال وجود دارد که اتهام اخیر درباره یک ادعای تجاوز جنسی ممکن است در امتیاز مطلوب وی اثر داشته باشد اما بیشتر رای دهندگان هنوز این انتخابات را عمدتا به عنوان همه پرسی در خصوص ترامپ می دانند.

بر اساس این نظر سنجی، 86 درصد رای دهندگان موضوع اتهام جنسی بایدن را شنیده بودند هنگامی که در سال 1990 در سنا بوده است اما 37 درصد معتقدند که ممکن است درست باشد و 32 درصد هم آن را نادرست می دانند. 31 درصد هم نظری نداشته اند.

پاسخ به این سوال به طور مشخصی از خط حزبی تبعیت نموده است چرا که 50 درصد جمهوریخواهان گفته اند این اتهام احتمالا صحت دارد و 17 درصد آن را ناصحیح دانسته اند در حالیکه 55 درصد دموکرات ها گفته اند صحت ندارد و 20 درصد هم احتمال داده اند درست باشد.

43 درصد مستقلان هم احتمال داده اند این اتهام درست باشد و 22 درصد آنها هم صحت این اتهام را زیر سوال برده اند. 35 درصد هم هیچ نظری درباره آن نداشته اند.

علاوه بر آن، تعداد مردانی که احتمال می دهند این اتهام صحت داشته باشد اندکی بیشتر از زنان است 39 درصد در برابر 35 درصد. 29 درصد از مردان هم این اتهام را نادرست خوانده اند در حالیکه 34 درصد زنان صحت این ادعا علیه بایدن را رد نموده اند.

کارشناسان هنوز نتیجه گیری ننموده اند که تاثیر این اتهام در آینده رقابت انتخاباتی چه خواهد بود. تعدادی از کسانی که باور دارند این اتهام وجود داشته است، هنوز به اندازه کافی آن را مهم نمی دانند که از غلبه بر ترامپ چشم پوشی نمایند.

پیش بینی درباره کسانی که نظری نسبت به آن ندارند، پیچیده تر است چرا که این گروه شامل تعدادی دموکرات-مستقل می توانند به صورت بالقوه به سمت حریف بچرخند اگر این اتهام به صورت جدی اهمیت یابد.

یکی از دلایل مثبت افزایش وزنه بایدن، حمایت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا از او است. این رئیس جمهوری آمریکا همچنان در سطح وسیعی در میان رای دهندگان آمریکایی از محبوبیت برخوردار است.

در این نظر سنجی اوباما 57 درصد در برابر 34 درصد محبوبیت دارد. در درون حزب دموکرات هم اوباما 92 درصد محبوبیت دارد و تنها 6 درصد از آنها علاقه ای به وی نداشته اند.

این رقم برای مستقلان هم محبوبیت 56 درصدی در برابر 28 درصدی نامحبوبیت بوده است. اما در میان جمهوریخواهان اوباما 17 درصد محبوبیت دارد و 73 درصد از آنها نظرشان منفی است.

71 درصد رای دهندگان گفته اند ورود اوباما به کارزار انتخاباتی بایدن، رای آنها را تغییر نخواهد داد در حالیکه 18 درصد می گویند حمایتشان را از نامزد فعلی دموکرات ها افزایش داده است. 10 درصد هم گفته اند که کمی آنان را ناخوشایند نموده است.

این نظر سنجی به صورت تلفنی از 30 آوریل تا چهارم مه و با پرسش از 808 بزرگسال در سراسر ایالت متحده صورت گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 954

به "خبرنگاران اتهام جنسی بایدن تاثیر مشخصی بر پیشتازی انتخاباتی نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتهام جنسی بایدن تاثیر مشخصی بر پیشتازی انتخاباتی نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید