بهترین جای جنوب شرقی آسیا ، سفر به جنوب شرقی آسیا

به گزارش سفر به روسیه، یک سوال ساده، با پاسخی سخت . بهترین ساحل، جشن و تفریح، معبد، صبحانه در جنوب شرقی آسیا کجاست؟ در ادامه ما ده سوال ساده مطرح می کنیم و می بینیم (بر اساس نظر شخصی) که چرا من جایی خاص برای سفر به جنوب شرقی آسیا را به عنوان بهترین مکان انتخاب می کنم. یک پیش فرض: فیلیپین و برونئی را در این ترکیب حساب نکرده ایم، چون هنوز در پی بررسی آن ها هستیم، شاید امسال. پس با خبرنگاران همراه باشید برای شناخت بهترین جای جنوب شرقی آسیا .

بهترین جای جنوب شرقی آسیا ، سفر به جنوب شرقی آسیا

خرابه های باستانی

بهترین انتخاب های شما برای سفر به جنوب شرقی آسیا، در این بخش Angkor Wat در کامبوج، Bagan در برمه و Borobudur در اندونزی می توانند باشند. من قصد دارم که بگم Borobudur از بقیه موارد هم بهتر هست. بله، اینجا هزینه ورودی بالاتری برای خارجی ها دارد و همینطور، محیط بسیار تنگی دارد که می تواند به راحتی مملو از جمعیت شود، که البته با گذشت زمان جمعیت کمتر می شود. ما آنقدر خوش شانس بودیم که Borobudur را با تعداد کمی افراد که نهایتاً ده نفر می شدند شریک شویم، به همراه کوه Merpai با هاله ای از دود و دره جنگلی در سمت راست که در مه و غبار غرق شده بود. بسیار شگفت اگیز بود و به یکی از خاطره انگیزترین لحظات من در طول 25 سال در جنوب شرقی آ سیا تبدیل شد. ما Angkor را در مکان دوم(ترجیحاً در فصل بارندگی، که پرندگان بیرون می آیند و سروصدای باشکوهی در جنگل به راه می اندازند) و Bagan را در مکان سوم قرار می دهیم. اگرچه Bagan به اندازه Angkor شلوغ نمی شود، بااین حا ل خرابه ها آجری هستند و آن زیبایی فردی را که در Angkor بدست می آورید، ندارند. Bagan مقصد خوبی برای یک تصویر گسترده است، از روی یک بالن بهش نگاه کنید یا در حال صعود از یک چدی در طلوع یا غروب خورشید ، تا تعداد زیادی معبد را ببینید. Angkor مقصدی بسیار صمیمی تر، محبوب تر و شخصی تر است. یک نکته مثبت دیگر در مورد Borobudur : شما تنها به چند ساعت برای بازدید از این سایت نیاز دارید. درحالی که من به افرادی که Angkor یا Bagan را در 12 ساعت می بینند، می گویم شما در کمترین حالت ممکن به یک تا دو روز زمان نیاز دارید. کمبود زمان دارید؟ Borobudur را انتخاب کنید. پیشنهادهای دیگر: My son جنوب هویی آن، Sukhothai و Kamphaeng Phet در تایلند، و تعداد زیادی خرابه های Khemr در کامبوج، تایلند و لائوس، به ویژه Wat Phu در جنوب لائوس.

سواحل

سواحل بسیار، زمان کم. شما یک ساحل با شن های سفید و دریای فیروزه ای بدون موج را ترجیح می دهید، یا بیشتر اهل ماجراجویی و منطقه ها بکر هستید؟ ما شیفتگان ساحل هستیم، با شیفتگی خاصی نسبت به دانه های شنی، و درحالی که تعدادی از زیباترین منطقه ها دارای دانه های شنی در اندونزی هستند، ما قصد داریم ستاره طلایی را به تایلند اعطا کنیم. مانند بسیاری از منطقه ها دیگر، سواحل تایلند هم اغلب از ازدحام جمعیت، آلودگی و طمع انسان ها لطمه خورده اند، اما، به هر علتی به جز تنوع، ت ا یلند اندونزی را شکست می دهد(البته اگر به فکر گشت وگذار هستید باید این رو برعکس کنید). ما کامبوج را در رده سوم و مالزی را با اختلاف در رده چهارم، سفر به جنوب شرقی آسیاقرار می دهیم. اگرچه اندونزی سهم عادلانه ای از جزایر آ رام گرمسیری را دارد، زباله، به ویژه پلاستیک، مشکل بزرگی در مجمع الجزایر است. متأسفانه، اگر جریان آب و باد دلخواه شما نیست بهتره از شنا کردن هم صرف نظر کنید. علایق شخصی؟ برای کلیشه های حیرت انگیز، در تایلند ترک سواحل Ko Kut در شرق، بسیار سخت است، به همراه برخی گوشه های همچنان شرم آور Ko Pha Ngan . در اندونزی، Lombok جنوبی سواحل حیرت انگیزی دارد در حالی که Komodo و Flores وقتی به آب های آرام و شن های سفید(یا صورتی) می رسد، هیچ خبری نیست.

غذا

حالا که ما به هر دو گروه باستان شنا سان جوان و دوست داران ساحل رسیدگی کردیم، بریم سراغ خوردنی ها. غذا در جنوب شرقی آسیا به راستی یک مسابقه دوجانبه است بین تایلند و ویتنام، و انتخاب ما تایلند است، غذای شمال شرقی جایی به گرمی فلفل هایش در قلب ما دارد! هر دو غذای تایلندی و ویتنامی تنوعی به اندازه کشورهایشان دارند: ارزان، تازه و بسیار خوشمزه. با تقدیر از مالزی و سنگاپور و علاقه ویژه به موینگیای برمه.

کوه ها و پیاده روی

تمام آن خوردنی ها را با اندازهی پیاده روی یا کوه نوردی بسوزانید. درحالی که تایلند همچنان مرکز پیاده روی این منطقه است، کسانی که دغدغه کوهنوردی جدی تری دارند در اندونزی راضی خواهند شد ، جایی که هیچ محدودیتی در کوه های آتشفشانی قابل صعود ندارد، کوه هایی از جمله Gunung Agung بالی و Gunung Rinjani لومبوک. مالزی Mount Kinabalu را دارد، اشتباه ما را تکرار نکنید که آن را بلندترین قله جنوب شرقی آسیا بنامید، اما آنقدر بلند هست که با بالا رفتن از آن ترتیب برخی از غذاهایی را که خوردید بدهید. فقط قبل از صعود حتماً کفش کوهنوردی بپوشید و ناخن هایتان را بگیرید. ویتنام هم شمال کوهستانی خودش را دارد، مانند Sapa ، اما بیشتر مانند پیاده روی بر روی تپه ها است تا یک ماجراجویی سخت، و همچنین منظره ها خارج از Nam Tha در لائوس شمالی همه گزینه های خوبی برای سفر به جنوب شرقی آسیا است.

سفرهای رودخانه ای

چگونه می توانید رودخانه ای دیگر را در نظر بگیرید، زمانی که Mekong قدرتمند از بیشتر قسمت های جنوب شرقی آسیا رد می شود؟ با یک قایق کندرو از Huay Xai به Luang Prabang در لائوس بروید، و دلفین ها را در نزدیکی Kratie در کامبوج ببینید، یا در شاخه های متنوع و غنی آن در دلتای Mekong حرکت کنید، Mekong روح خزنده جنوب شرقی آسیاست. اگر ما می خواستیم جایی دیگر را هم پیشنهاد کنیم، رودخانه Chindwin در برمه بود،جایی که می توانید تمام شب را به دیدنی بالا پایین رفتن قایق های باری بنشینید، منظره ای زیبا و جالب، روستاها وشهرها و به احتمال زیاد، بدون کوله پشتی (مسافر) ، با هزینه ای کاملاً مناسب. تایید کامل ما برای منطقه ای در حال توسعه و دیدنی. پیشنهادهای دیگر،رودخانه Mae Kok در شمال تایلند، Tonle Sap در کامبوج و رودخانه Kinabatangan در ساباه( Sabah ).

شهرگردی

ساده است. Yangon(Rangoon) . هیچ شهر جنوب شرقی آسیایی بهتری از Yangon نیست، اما امروز بروید، نه فردا ، این شهر به سرعت تغییر می کند. در حال حاضر همچنان روند مدرنیزه کردن آن کند است- آیا فست فود(خوب) و حمل ونقل عمومی(بد) است؟ چیزی که در بقیه مرکز های جنوب شرقی آسیا پیدا می کنید. این یک شهر زیبا و هرچند تکان دهنده به جای مانده است، با به جای مانده های استعماری حیرت انگیز، غذای خوشمزه و تعدادی آدم فوق العاده که از زیر چترهایی در پیاده رو شما را نگاه می کنند. بله، ترافیک می تواند وحشتناک باشد، نیمی از سیل های مشترک در فصل مرطوب وحشتناک است، برق قطع می شود و اینترنت مزخرف است، اما همه این ها باعث می شود ما بیشتر عاشق Yangon که از بهترین جای جنوب شرقی آسیا است؛ شویم.

آرامش

لائوس. به طور دقیق تر، جایی در بین 4000 جزیره یک تخت تابستانی در حال نوسان و از بهترین جای جنوب شرقی آسیا است. انتخاب ما Don Khon خواهد بود، اما بسیاری دیگر Don Dhet را انتخاب می کنند. تعداد زیادی منطقه سهل الوصول در جنوب شرقی آسیا باقی نمانده است که شما بتوانید در یک تخت با دید به دریا تاب بخورید بدون دیدن زمین، اما جزایر 4000، پایین نوک جنوبی باریکه لائوس، همچین مکانی به جای مانده است. Nong Khiaw و Mong Ngoi در شمال نیز منطقه های ایده آل برای آرامش و سپری کردن تعطیلات هستند. مکان های محبوب دیگر شامل Soppong در شمال و Sangkhom در شمال شرقی تایلند، برخی نقاط آرام تر در Ko Pha Ngan در جنوب تایلند یا هرجایی در Ko Bulon Lae در جنوب شرقی تایلند، هستند. شما نمی توانید از آرامش بگویید و از کامبوج و Kampot نگویید که انتخاب هایی مشخص هستند، در امتداد رودخانه، و هر جای دیگر.

عاشقانه

اگر شما بخواهید در کنار شخصی خاص آرامش داشته باشید، به جای گروهی از افراد کوله به دوش، در مکانی بسیار خاص، کجا مناسب است ؟ اگر از لحاظ بودجه مسئله ای ندارید، برای شما Black Room در Loy La Long ، به همراه نگهبانان در کنار رودخانه Chao Phraya در بانگکوک مناسب است که از بهترین جای جنوب شرقی آسیا به شمار میرود، یا شاید شما مکانی دنج تر اما همچنان بر روی آب را ترجیح می دهید، در این صورت Bann Makok در Ko Kut در شرق تایلند برای شما مناسب خواهد بود.

سفر طولانی مدت

اندونزی. با 17000 جزیره، با وجود زیرساخت های حمل ونقل کند و بار و جمعیت زیاد، اندونزی باید همان جا باشد. متأسفانه، ویزای توریستی نسبتاً کوتاه(نهایتاً دو ماهه) به این معنی است که نیاز است تا برنامه ریزی ها و پروازهای بین المللی زمان مناسبی را برای گشت وگذار بهتر در مجمع الجزایر اختصاص دهند. ما به ش ما پیشنهاد می کنیم حدود 17 سال را درمجموع در نظر بگیرید! اگر شما محدود به ویزایتان هستید و به پرواز با هواپیما نیاز دارید، ما تایلند را به عنوان گزینه دوم برای سفر طولانی مدت پیشنهاد می دهیم. مانند اندونزی، تایلند هم ویزای نسبتاً کوتاه مدت ارائه می دهد، اما به علت تعداد زیاد گذرگاه های زمینی ، گرفتن ویزاهای بیشتر برای گشت گذار بیشتر نه گران است و نه مشکل. یک نفر می تواند به راحتی یک سال را مشغول سفر در تایلند باشد بدون اینکه یک مکان را دوبار ببیند. به گردش خود ادامه دهید و ردیفی از ویزاها را برای سفر به بهترین جای جنوب شرقی آسیا دریافت کنید.

مسافرت کوتاه مدت

زمانی که برای هر شهر دو یا سه شب اقامت کوتاه کافی باشد، و این تمام خواسته ما باشد، سنگاپور انتخاب ما خواهد بود. اگر شما در پی اندازه کمی از جنوب شرقی آسیا هستید، سنگاپور گزینه ای عالی برای کسانی است که برای اولین بار به این منطقه می روند. بله، آنجا گران است(نسبتاً)، و بله، قطعاً جهان اولی است، اما غذا در آنجا فوق العاده است، موزه های فوق العاده و جاذبه های دیگر آن جذابیت های بزرگی هستند، و یک بازدید از آن بسیار سرراست و بدون هیچ زحمتی است. اگر شما در پی مکان هایی زمینی تر هستید، Georgetown و Penang گزینه های خوبی هستند.

جزایر

مطمئناً، اندونزی 17000 جزیره دارد، اما تعداد زیادی از آن ها صخره هستند که به حساب نمی آیند، و مهم کیفیت است نه کمیت، درسته؟ بنابراین، تایلند گزینه اول است با بیست جزیره سهل الوصول، (تقریباً) پیشرفته به شکل نیمه هوشمندانه که می توان از بین آن ها انتخاب کرد. تنها برای پذیرش تمام سلایق، جزایری برای کسانی که اهل خوشگذرانی هستند و جزایری برای عروسی ها، و جزایری که برای این دو قشر مشترک هست، همراه با گشت وگذارهای دوستانه-خانوادگی. تقریباً تمام آن ها یک ساعت با سرزمین اصلی فاصله دارند، بنابراین رسیدن به آن ها نیاز به استقامت خاصی ندارد. به عنوان جایگزین، ما silver star به کامبوج را پیشنهاد می کنیم، جایی که منظره ها در حال توسعه هنو ز کامل نشده است، اگرچه ما به ادامه این وضع خوشبین نیستیم. در حال حاضر جزایر بسیار زیبا هستند و بیشتر بودجه ها برای خدمت رسانی به جایی هستند، جایی پر از تکه های شن. فقط به آن سحابی های لعنتی نگاه کنید.

پیاده شدن در مسیر ضرب و شتم

پیاده شدن در مسیر ضرب وشتم درست در وسط این نقطه به راحتی باعث مرگ می شود. به ایستگاه اتوبوس بروید، سوار اولین اتوبوسی شوید که به جایی می رود که در کتابچه راهنما نیست، و بروید. دیدید. اگر در پی چیزی پیشرفته تر از مسافرت به ایستگاه اتوبوس هستید، برمه همانجاست. این کشور به سرعت در حال تغییر است. نواحی مختلف باز و بسته می شوند با قوانین متفاوت و اگر شما واقعاً این را می خواهید، من تنها آدم کوله به دوش در فاصله x کیلومتری شما هستم، اگر فکر می کنید برمه مناسب است(با این حال شمال بانگکوک ارزان تر، راحت تر و عاری از هر کوله به دوشی(مسافر) است). شمال به سمت منطقه Sagaing یا جنوب درکنار ساحل دوک وار مقابل ده ها جزیره و دریای Andman . خارجی ها همچنان برای سفر به جنوب شرقی آسیا در این نقطه بسیار کم هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2139

به "بهترین جای جنوب شرقی آسیا ، سفر به جنوب شرقی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جای جنوب شرقی آسیا ، سفر به جنوب شرقی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید