بررسی مجدد پرونده میترا استاد ، نجفی باز به صحنه قتل آمد

به گزارش سفر به روسیه، صحنه قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران مجدد با حضور تیم کارشناسی و وکلای اولیای دم بررسی شد.

بررسی مجدد پرونده میترا استاد ، نجفی باز به صحنه قتل آمد

به گزارش گروه اجتماعی سفر به روسیه، امروز صحنه قتل میترا استاد همسر دوم که در تاریخ 7 خرداد به دست محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران به قتل رسیده بود امروز مجدد بررسی شد.

در بررسی های اولیه این پرونده و در همان ساعات اولیه محمدعلی نجفی به ارتکاب قتل اعتراف کرد، اما انگیزه خود را اختلافات خانوادگی دانست و پس از آن تحقیقات برای پرونده به صورت جدی شروع شد و کیفرخواست شهردار اسبق 13 خرداد تهیه و به دادگاه ارسال شد.

در این کیفرخواست پرونده اتهامی محمدعلی نجفی قتل عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز، ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیرفوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نام برده تعریف شد.

نهایتاً اولیه جلسه دادگاه شهردار اسبق 22 تیر برگزار شد و طی سه جلسه دلایل و شرایط بررسی شد و در نهایت وکیل نجفی نواقص متعدد در کیفرخواست و تحقیقات را محرز دانست و گفت که قتل شبه عمد اتفاق افتاده است چرا که گلوله پس از برخورد به دیوار حمام دفورمه شده و سپس به میترا استاد اصابت کرده است.

با همه این اوصاف 8 مرداد غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری حکم قصاص را برای شهردار اسبق گفت. رایزنی ها برای اخذ رضایت از اولیای دم شروع شد و پس از سرانجام مهلت 20 روزه برای اعتراض به حکم، مسعود استاد برادر مرحومه میترا از اعلام گذشت خبر داد.

با این وجود پرونده هنوز مفتوح بود و فقط جنبه خصوصی آن رفع شده بود در نتیجه وکلای نجفی به حکم صادره اعتراض کردند تا جایی که اعلام شد اعتراض مربوط به جنبه عمومی قتل است.

در ادامه این کشمکش ها 30 شهریور بود که وکیل نجفی از نقض حکم قصاص موکلش به دلیل نقص تحقیقات خبر داد و گفت: دیوان عالی کشور اعلام کرده که پرونده دارای نقص است.

یک روز پس از آن رئیس دیوان عالی نیز گفت که دیوان عالی در نوع قتل تردید کرده است و باید ابهامات رفع شود. گویا از نظر دیوان رسیدگی دادگاه ناقص بوده و در عمدی بودن قتل تردید شده است.

پس از صدور این حکم پرونده برای رفع نواقص به دادگاه برگشت و دادگاه مقرر کرد امروز 15 مهر هیأت قضایی به همراه محمدعلی نجفی، کارشناسان اسلحه شناسی، وکلای شهردار اسبق و میترا استاد به صحنه قتل آمده و دوباره آن را بررسی کنند تا پس از این بررسی های مجدد کارشناسانه، دادگاه بتواند در مورد جنبه عمومی قتل رأی صادر کند.

در حال حاضر این تیم کارشناسی به همراه وکلای اولیای دم در صحنه حادثه حاضر هستند تا بررسی مجدد خود را شروع کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 444

به "بررسی مجدد پرونده میترا استاد ، نجفی باز به صحنه قتل آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی مجدد پرونده میترا استاد ، نجفی باز به صحنه قتل آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید