اصغر فرهادی، رییس هیأت داوران جشنواره کن 2022 می شود؟

به گزارش سفر به روسیه، بنا به خبر منتشر شده در روز دوشنبه 11 آوریل در سایت واریتی، اصغر فرهادی، سینماگر شناخته شده ایران در صحنه بین المللی، قرار است رئیس هیات داوران کن 75 بشود. البته با توجه به مسایل و مسائل پیش آمده برای او که انعکاس وسیعی در رسانه های غربی داشته، برخی از کارشناسان این خبر را باور ندارند.

اصغر فرهادی، رییس هیأت داوران جشنواره کن 2022 می شود؟

به گزارش سینما سینما، حال باید منتظر روز های آینده برای تایید این خبر از سوی دفتر جشنواره کن بود. از سوی دیگر تب جشنواره کن 75 روز به روز بالاتر می رود و رسانه ها همه جا در تلاشند که به خبر هایی قبل از کنفرانس مطبوعاتیِ روز پنجشنبه، دست یابند. بر مبنای خبر ورایتی قرار است فیلمی از دیوید لینچ، که اصلا قرار نبوده فیلمش حاضر باشد، در جشنواره کن به نمایش درآید. این فیلمساز مریدان سرسختی دارد که بسیار از این خبر اظهار خوشحالی کرده اند.

از سینمای ژاپن قاعدتا دو فیلمساز شانس بسیار بالایی دارند شامل فوجی فوکادا و هیروکازو کوریدا. همچنین از فیلم علی عباسی (عنکبوت مقدس) نام برده شده است که می تواند در بخش رسمی جشنواره قرار گیرد. از سینمای فرانسه فیلمی از ارنو دپلشن (خواهر و برادر) نیز در لیست است. درباره بقیه فیلم هایی که قرار است در کن باشند قبلا لیست آن ها آمده بود که نام های سرشناس جهانی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2011

به "اصغر فرهادی، رییس هیأت داوران جشنواره کن 2022 می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصغر فرهادی، رییس هیأت داوران جشنواره کن 2022 می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید