آیفون های گران قیمت درآمد اپل را افزایش داده اند

اپل هر ساله قیمت گجت های خود را تا حدی افزایش می دهد که هرچند این رویکرد خبر بدی برای جیب مشتریان محسوب می گردد، اما این روندی است که ادامه دار خواهد بود، زیرا درآمد بیشتری برای این شرکت به ارمغان می آورد.

آیفون های گران قیمت درآمد اپل را افزایش داده اند

این کمپانی که چندماه پیش ارزش آن از سد 1 تریلیون دلار گذشت، ساعاتی قبل گزارش مالی مربوط به عملکرد سه ماهه اخیر را منتشر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شاهد افزایش 20 درصدی درآمد این شرکت هستیم. ولی طبق این گزارش، فروش آیفون ها کمتر از حد انتظار بوده است و در مقایسه با سال گذشته، تقریبا رشدی در فروش این گوشی ها محقق نشده است.

همین که یکسان بودن آمار فروش می تواند سود یک شرکت را افزایش دهد، نشان می دهد که چرا اپل همواره اصرار دارد که قیمت گجت های خود را بالاتر ببرد؛ زیرا با این کار در ازای فروش محصولات کمتر، می تواند درآمد بیشتری کسب کند. همچنین مدیران ارشد اپل اعلام کردند که در گزارش های مالی بعدی، آن ها به آمار فروش مهم ترین محصولات یعنی مواردی مانند آیفون ها، مک بوک ها و آیپدها اشاره نخواهند کرد. در عوض، آن ها فقط آمار کلی مربوط به سود دریافتی فروش گوشی ها و لپ تاپ ها و تبلت ها و دیگر موارد این چنینی منتشر می نمایند تا آنالیز میزان فروش محصولات به کار بسیار سخت تری بدل گردد.

تحلیلگران و سرمایه گذاران از این خبر خوشحال نشدند زیرا چنین مواردی نشان دهنده عملکرد شرکت ها محسوب می گردد. اما تیم کوک و باقی مدیران ارشد گفته اند که چنین آمار فروشی دیگر مانند سابق مفید نیستند. یکی از مدیران ارشد اپل در همین رابطه گفته: من به شما اطمینان می دهم که ما همواره برای فروش محصولات بیشتر کوشش می کنیم، اما آنالیز آمار فروش تک تک محصولات دیگر مانند گذشته اطلاعات چندان سودمندی به حساب نمی آید.

البته این استدلال نتوانست سهام داران را راضی کند و به همین خاطر بعد از این گزارش، سهام اپل حدود 6 درصد سقوط کرد و حتی موقتا شهرت اپل را به عنوان یک شرکت 1 تریلیون دلاری به خطر انداخت.

منبع: Mashable

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون های گران قیمت درآمد اپل را افزایش داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون های گران قیمت درآمد اپل را افزایش داده اند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید