آموزش تغییر رمز مودم

به گزارش سفر به روسیه، دلایل متعددی برای تغییر رمز مودم وجود دارد. یکی از مهمترین آن ها جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز به تنظیمات مودم شما و در نهایت شبکه شماست.

آموزش تغییر رمز مودم

چرا رمز عبور مودم را تغییر می دهیم؟

دلایل متعددی برای تغییر رمز مودم وجود دارد که یکی از مهمترین این دلایل، جلوگیری از دسترسی افرادغیرمجاز به تنظیمات و پیکربندی های حساس مودم روتر شما و در نهایت شبکه شماست.ورود افراد غیرمجاز و هکرها به تنظیمات مودم روتر شما خطری جدی برای همهکامپیوترهای موجود در شبکه نیز به شمار می رود. بنابراین تغییر دادن رمز پیشفرضرابط تنظیمات مودم روتر می تواند تا حدی از دسترسی هکرها به تنظیمات و سایرتهدیدات جلوگیری کند. قبل از این که رمز عبور خود را عوض کنید، بهتر است به ایننکته توجه کنید که گذاشتن رمزهایی مانند 12345678، 000000000، password و ... تفاوتی با نگذاشتن رمز یا استفاده از رمزهای پیشفرض نداشته وفقط کار هکر را چند ثانیه ای به تاخیر می اندازد .

آیا تغییر رمز مودم برای امنیت کافی است؟

به هیچ وجه! قبل از همه چیز، توجه داشته باشید که بسیاری از مودمروترهای موجود در بازار دارای باگ و حفره های امنیتی بوده و اگر مودم روتر شما نیزاز این گونه باگ ها داشته باشد، هکر حتی می تواند بدون وارد شدن به تنظیمات مودمروترتان، رمز آن را بدست آورده و یا تنظیمات مودم را تغییر دهد. حال اگر رابطتنظیمات مودم روتر هیچ رمزی نداشته باشد یا از رمز پیشفرضی که کارخانه سازنده برایآن در نظر گرفته است استفاده کند، بدون هیچ دردسری می توان به تنظیمات دسترسییافت. از طرفی اگر رمز معمولی نیز بگذاریم، هکر می تواند از روش های مختلفی برایحدس زدن آن استفاده کند .

پس باید چه کاری انجام دهیم تا در برابر خطرات تا حد بسیار زیادی امنبمانید؟ می دانیم که برای دسترسی به تنظیمات مودم روتر اول باید به شبکه محلی وصلبشویم (اگر قابلیت ورود به تنظیمات به وسیله اینترنت را در نظر نگرفته باشیم). چهبخواهیم، چه نخواهیم، رمز رابط مودم روترها معمولاً در برابر حملات ضعیف است. بنابراین اگر از شبکه سیمی استفاده می کنید، باید دسترسی های فیزیکی به مودم روتررا محدود کنید. اگر هم از شبکه بی سیم وای فای استفاده می کنید، باید بر روی شبکهبی سیم رمز مستحکم با الگوریتم امنیتی مناسب قرار دهیم. به علاوه این که همیشهسخت افزار - (Firmware) مودم روتر را به آخرین نسخه بروز نگه داریم .

روش تغییر رمز وای فای در انواع مودم ها

تغییر رمز مودم وای فای بسیار ساده است. برای تغییر رمز وایفای ضروری است روش تنظیم کردن مودم را بلد باشید. برای تغییر رمز وای فای اول کابل LAN را از کامپیوتر خود به مودم وصل کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  1. مرورگر خود را باز کنید. ترجیحافایرفاکس ( Firefox).
  2. در مرورگر خود در نوار آدرس بالای صفحه 192.168.1.1 را وارد کنید.
  3. نام کاربری و رمز عبور مودم خود را وارد کنید (نام و رمز مودم باوای فای تفاوت دارد) تا وارد صفحه تنظیمات مودم شوید.
  4. تا اینجا همه مودم ها مثل هم هستند؛ اما برای ورود به قسمت تنظیماتوای فای 2 راه وجود دارد که در مودم های مختلف یکی از دو روش اعمال شده:

در صفحه اصلی تنظیمات مودم گزینه ای وجود دارد با عنوان Network که وقتی رویش کلیک می کنید؛ صفحه دیگری باز می گردد که تعدادی گزینه دارد.به دنبال گزینه ای با عنوان Wireless یا WiFi و یا WLAN بگردید تا وارد صفحه تنظیمات WiFi شوید.در بخش تنظیمات WiFi به قسمت Security بروید و از آنجا گزینه Password یا Preshared Key یا Passphrase را پیداکنید و به دلخواه آن را تغییر دهید. به همین سادگی رمز مودم شما عوض شد.

گردآوری: مجله اینترنتی سفر به روسیه

منبع: ستاره
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 875

به "آموزش تغییر رمز مودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تغییر رمز مودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید