گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی مدالی کاروان ایران و مسجل شدن برنز تاریخی نوشاد عالمیان در روز سیزدهم بازی های آسیایی 2018

به گزارش سفر به روسیه، کاروان ایران در سیزدهمین روز از بازی های آسیایی 2018 به هیچ مدالی دست نیافت.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی مدالی کاروان ایران و مسجل شدن برنز تاریخی نوشاد عالمیان در روز سیزدهم بازی های آسیایی 2018

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، در ادامه هجدهمین دوره بازی های آسیایی در اندونزی، ورزشکاران کشورمان امروز (آدینه) در روز سیزدهم رقابت ها در رشته های مختلف به رقابت با حریفان خود پرداختند.

در رقابت های امروز هیچ مدالی توسط ملی پوشان رشته های مختلف کسب نشد، اما نوشاد عالمیان توانست مدال برنز خود در تنیس روی میز را قطعی کند. همچنین تیم ملی واترپلو راهی ملاقات رده بندی شد. قایقرانان نیز در سه ماده پیروز به صعود به فینال شدند و فردا برای کسب مدال طلا به آب می زنند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز سیزدهم به توضیح زیر است:

دوچرخه سواری

کایرین: احسان خادمی و محمد دانشور در گروه های مختلف به مصاف حریفان خود رفتند. خادمی در گروه خود پنجم شد در حالی که دوچرخه سواران قزاق، اندونزی، کره و تایلند به ترتیب در صندلی اول تا چهارم دور مقدماتی نهاده شدند. دانشور هم بعد از حریفانی از تایلند، چین و قزاق در مکان چهارم نهاده شد. هر دو دوچرخه سوار از رسیدن به فینال بازماندند.

ماده مدیسون: تیم ایران متشکل از مهدی سهرابی و محمد رجبلو در این ماده و در رقابت با 11 کشور در رده هشتم ایستاد تا بدین ترتیب پرونده دوچرخه سواری ایران بدون کسب حتی یک مدال بسته گردد.

قایقرانی

مقدماتی کایاک یک نفره 200 متر بانوان: آرزو حکیمی با کسب رتبه سوم به فینال بازی های آسیایی راه یافت.

مقدماتی کانوی دونفره 200 متر: عادل مجللی و پژمان دیوسالار نیز راهی فینال شدند.

مقدماتی کایاک یک نفره 200 متر: علی آقامیرزایی با زمان 38.210 ثانیه چهارم و راهی نیمه نهایی شد. وی نیمه نهایی با زمان 36.838 ثانیه دوم شد و به فینال راه پیدا کرد.

دور دوازدهم و خاتمهی کلاس Laser Standard مسعود جانی نسب با امتیاز 160 بین 16 ورزشکار در رده چهاردهم ایستاد.

دور دوازدهم و خاتمهی کلاس Laser 4.7 نیما رهبری با امتیاز 218 در رده هجدهم نهاده شد.

جودو

وزن 100+ کیلوگرم: جواد محجوب مبارزه اول خود در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریفی قرقیزستان نهاده شد و به پیروزی رسید. نماینده ایران در نیمه نهایی در 2 ثانیه خاتمهی برابر حریف مغولستانی ضربه فنی (ایپون) شد و از رسیدن به فینال بازماند. وی برای کسب مدال برنز به مصاف بک مراد اولتیبوئف از ازبکستان رفت و با یک امتیاز وازاری مغلوب گردید و از دستیابی به مدال برنز بازماند و به مقام پنجمی دست یافت.

سپک تاکرا

تیم ملی سپک تاکرای کشورمان با شکست مقابل تیم سنگاپور به عنوان پنجمی بسنده کرد. اعضای تیم ملی سپک تاکرای کشورمان پس از شکست تیم نپال، امروز و در ماده چهارنفره به مصاف سنگاپور رفتند که با شکست 2 بر صفر مقابل این تیم از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازماندند و به عنوان پنجمی رسیدند. تیم ملی کشورمان در اولین ملاقات خود با نتیجه 2 بر صفر از سد پاکستان گذشت، سپس 2 بر صفر مقابل ویتنام مغلوب گردید، در ادامه نپال را 2 بر صفر شکست داد و امروز نتیجه را به سنگاپور واگذار کرد.

تنیس روی میز

نیما عالمیان در مرحله یک هشتم مقابل جین یودا از ژاپن نهاده شد. بازی در گیم اول پایاپای پیش رفت و نماینده کشورمان توانست 15-13 حریفش را شکست دهد ولی در گیم های بعد این پینگ پنگ باز قدرتمند ژاپنی بود که سوار بر بازی شد و توانست با نتایج 11-6، 11-5، 11-7 و 12-10 پیروز گردد. این بازی با نتیجه 4 بر یک به سود نماینده ژاپن به خاتمه رسید و نیما عالمیان از گردونه مسابقات حذف شد.

نوشاد عالمیان در مرحله یک هشتم نهایی مقابل جئونگ یونگ سیک نفر 26 رنکینگ جهانی از کره جنوبی نهاده شد و با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و به جمع هشت بازیکن برتر راه یافت. عالمیان در گیم های اول، دوم، ششم و هفتم با نتایج 11 بر 7، 12 بر 10، 13 بر 11 و 14 بر 12 به رجحان رسید و در گیم های سوم، چهارم و پنجم با نتایج 11 بر 3، 11 بر 8 و 11 بر 7 مغلوب گردید.

عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی با وونگ چون تینگ نفر 10 رنکینگ جهانی از هنگ کنگ مسابقه داد و با ارائه یک نمایش درخشان پیروز شد 4 بر یک برنده گردد و ضمن صعود به نیمه نهایی، کسب مدال برنزش را مسجل کند. عالمیان در گیم اول 11 بر 6 باخت، اما در ادامه 11 بر 8، 12 بر 10، 11 بر 5 و 11 بر 8 به پیروزی رسید. وی که پس از 52 سال توانست پینگ پنگ ایران را به مدال بازی های آسیایی برساند، در مرحله نیمه نهایی به مصاف گائو یوان لین از چین خواهد رفت.

سامبو

وزن 52 کیلوگرم: سهیل جمال آبادی نخستین نماینده سامبوی کشورمان در همان نخستین مبارزه خود برابر دژومی خسنی از تاجیکستان نتیجه را واگذار کرد تا به کوشش خود در جدول شانس مجدد ادامه بدهد. نماینده کشورمان در این بخش نیز یک باخت دیگر را تجربه کرد و با شکست مقابل اسلام احمدجانوف از ازبکستان حذف شد.

وزن 48 کیلوگرم: الهام بهرامی برابر تورگوبایو مادینا از ازبکستان باخت و راهی جدول شانس مجدد شد. وی در این مرحله نیز مغلوب آینا زاریپووا از ترکمنستان شد و از صعود بازماند.

واترپلو

در نخستین ملاقات از مرحله نیمه نهایی تیم ملی ایران به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 18 بر 7 مغلوب گردید. تیم کشورمان با این نتیجه از صعود به فینال بازماند و فردا برای کسب مدال برنز به مصاف بازنده ملاقات چین و قزاقستان خواهد رفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 617

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی مدالی کاروان ایران و مسجل شدن برنز تاریخی نوشاد عالمیان در روز سیزدهم بازی های آسیایی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی مدالی کاروان ایران و مسجل شدن برنز تاریخی نوشاد عالمیان در روز سیزدهم بازی های آسیایی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید