مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید!

به گزارش سفر به روسیه، نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری بر روی غده هیپوتالاموس تاثیر می گذارد؛ مغز آن دسته از زنان که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می نمایند به طور چشمگیری کوچکتر از زنان دیگر است!

مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس نتایج تحقیقات جدید جامعه رادیولوژی آمریکای شمالی استفاده زنان از قرص پیشگیری از بارداری باعث تاثیر بر غده هیپوتالاموس مغز می گردد.

پایگاه خبری یورونیوز در گزارشی نوشت، محققان در پژوهش جدید خود با تصویرسازی تشدید مغناطیسی (MRI) و آنالیز اندازه غده هیپوتالاموس 50 زن دریافتند، مغز آن دسته از زنان که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کردند به طور چشمگیری کوچکتر از زنان دیگر است!

غده هیپوتالاموس بخش مهمی از مغز است که وظیفه تنظیم سطح هورمون ها را برعهده دارد؛ این غده همچنین نقشی اساسی در کنترل چرخه خواب، ضربان قلب، وزن بدن و میزان اشتها ایفا می نماید.

مایکل لیپتون، تهیه نماینده گزارش نهایی این تحقیق می گوید: ما دریافتیم که تفاوت شگرفی بین اندازه ساختار مغز زنانی که قرص ضدباروری استفاده می نمایند و زنانی که از آن استفاده نمی نمایند وجود دارد.

مایکل لیپتون همچنین گفت که تحقیقات مقدماتی دانشمندان از ارتباط بین استفاده از قرص ضدبارداری و علائم افسردگی حکایت دارد.

پیشتر نیز پژوهشی در سال 2019 منتشر شده بود که از تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری بر مغز زنان و آسیب به بخش تصمیم گیری مغز سخن می گفت.

دانشمندان در این تحقیق بعد از انجام مطالعات و عکس برداری های مکرر از مغز زنان دریافتند که مواد مصنوعی و شیمیایی موجود در این قرص ها با ایجاد تغییراتی در هورمون های بدن منجر به تغییر شکل و اندازه مغز می شوند.

با مشاهده مغز 90 زن در این تحقیق، دانشمندان دریافتند زنانی که که هیچ نوع قرص و دارویی را برای جلوگیری از بارداری استفاده نمی کردند، مغزشان بدون هیچ تغییر شکل و اختلالی، عملکرد خود را ادامه می داد، اما زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کردند به صورت مشهود در شکل مغز خود تغیراتی را داشتند که بارزترین این تغییرات، کوچک شدن اندازه بخش تصمیم گیری مغز بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 بهمن 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 666

به "مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف قرص ضد بارداری مغز را کوچک می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید