زمینه سازی برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس

معاون بنیاد مستضعفان گفت: با سرمایه گذای در ظرفیت های گردشگری جزیره لارک و همکاری اهالی محروم این منطقه، نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساکنان جنوب کشور معرفی می کنیم.

زمینه سازی برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران، موسی برزگری درباره طرح بنیاد مستضعفان برای توسعه بومگردی جزیره لارَک اظهار کرد: این جزیره یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است و بنیاد مستضعفان کوشش می نماید تا با آموزش اهالی محروم آن، گسترش اکوتوریسم و با حفظ بافت سنتی و سبک زندگی منحصربه فرد اهالی، نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساکنان جنوب کشور معرفی کند.

وی با اشاره به پتانسیل عالی جزیره لارک برای توسعه گردشگری اضافه کرد: جزیره لارک یکی از محدود مناطق دست نخورده و بکر خلیج فارس است که از پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی برای استفاده از جاذبه های طبیعی خلیج فارس برخوردار است.

معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به تجربه پیروز هتل کپری بنیاد مستضعفان در منطقه جنوب استان کرمان ادامه داد: لارک علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای مردمانی است که سبک زندگی خود را دارند و تجربه بنیاد در هتل کپری قلعه گنج نشان داد که گردشگران خارجی و داخلی بیشتر از فضاهای بومی برای اقامت استقبال می نمایند، لذا تصمیم گرفتیم تا از ظرفیت های فرهنگی و سنتی لارک برای جذب گردشگر استفاده کنیم.

برزگری با اشاره به مسائل موجود برای تردد به این جزیره گفت: با حمایت بنیاد مستضعفان شناوری برای تردد میان قشم و لارک در نظر گرفته شده است. این شناور روزی دو بار بین قشم و لارک تردد می نماید. از سوی دیگر برای رفاه حال مسافران بحث هوشمندسازی تردد این شناور را به وسیله گوشی تلفن همراه با استفاده از یک شرکت دانش بنیان وابسته به دانشگاه شهید بهشتی اجرا شده است. در این طرح مسافر می تواند به راحتی حرکت شناور را رصد کند و با برنامه زمانبندی و بدون معطلی خود را به جزیره برساند.

مدیر عامل بنیاد علوی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده در طرح هوشمندسازی جزیره لارک بیان کرد: علاوه بر تسهیل تردد به جزیره، به وسیله سامانه هوشمندسازی معرفی اقامتگاه های بومگردی، جاذبه های توریستی جزیره و آشنایی با سبک زندگی مردم محلی در این طرح مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه از آموزش خدمات بومگردی به اهالی لارک توسط بنیاد مستضعفان اطلاع داد و اضافه کرد: در قالب کارگاه هایی چگونگی ارائه خدمات به مسافران و تکریم گردشگران به حدود 100 نفر از اهالی آموزش داده می گردد و در آینده نزدیک 30 اقامتگاه بومگردی در لارک آماده استقبال از گردشگران خواهد شد.

برزگری در انتها تأکید کرد: بنیاد مستضعفان تسهیلات کم بهره تا سقف دو میلیارد تومان برای بازسازی منازل به اهالی اعطا می نماید. تاکنون نیز به 11 نفر از اهالی کم برخوردار جزیره مبلغ 10 میلیون تومان به صورت بلاعوض برای مشارکت در طرح بومگردی پرداخت شده است. بازسازی و نوسازی معابر بر اساس بافت بومی جزیره از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط بنیاد برای رفاه حال مسافران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 14 آذر 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 492

به "زمینه سازی برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه سازی برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید