اجرای کنسرت در نهاوند هیچ منع قانونی ندارد، جامعه نیازمند طنز است

به گزارش سفر به روسیه، علی رضا درویش نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان نهاوند با اشاره به مشکلات موجود در حوزه های مختلف فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن ها، گفت: شهرستان نهاوند پتانسیل بسیار عظیمی در حوزه فرنگ، هنر و رسانه دارد .

اجرای کنسرت در نهاوند هیچ منع قانونی ندارد، جامعه نیازمند طنز است

وی در ادامه با اشاره به مشکلات بیمه هنرمندان، گفت: مشکلات هنرمندان در حوزه بیمه در شهرستان پیگیری گردد تا نسبت برطرف آن ها اقدام گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به لزوم پژوهش محوری در شهرستان، گفت: پژوهش عامل شناخت و برنامه ریزی است که یک احتیاج اساسی در جامعه بشری است.

وی بابیان اینکه شرایط اقتصادی حاکم بر کشور تبعات آن به ادارات و از همه بیشتر به فرهنگ متحمل می گردد، گفت: فرهنگ مشمول تنگناهای بومی و ملی در توزیع اعتبارات است.

درویش نژاد با اشاره به موازی کاری های فرهنگی و هنری در استان و شهرستان ها، گفت: موازی کاری فرهنگی بزرگ ترین آسیب است که بر پیکره فرهنگ وارد می نماید.

وی با بیان اینکه سلیقه ای عمل کردن موجب مشکلاتی برای فرهنگ می گردد، گفت: متأسفانه در حوزه فرهنگ بی نهایت متخصص داریم که هیچ تخصص مرتبطی با لطایف این حوزه ندارند و همیشه در حال نظر دادن هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به تبعیض ها گفت: من معتقدم که همه ایران تهران نیست و در دید استانی نیز می گویم که همه استان همدان شهر همدان نیست و نباید برنامه ها در مرکز استان معطوف گردد.

وی ادامه داد: ما در حوزه اعتبارات شهرستان ها را ویژه تر می بینیم چراکه احتیاجمند شکوفاتر شدن هرچه بیشتر هستند.

درویش نژاد با تأکید بر اینکه ما امروز احتیاج به طنز داریم، گفت: طنز یک تعریف هنری دارد که با لودگی تفاوت زمین تا آسمان دارد و منظور ما از طنز هم لودگی نیست، اجرای طنز می تواند روحیه نشاط در جامعه را تقویت کند لذا در این راستا نیز از جشنواره های طنز حمایت می کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به حمایت از بخش خصوصی برای ورود به حوزه سینما، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی تجهیز سینماهای خصوصی را برابر ضوابط و قوانین موجود دارد.

وی گفت: صدور مجوز نشریات انجمن های داخلی در اختیارات ما است لذا در صورت وجود درخواست در این حوزه پس از آنالیز آماده اعطای مجوز هستیم.

درویش نژاد با اشاره به توجه ویژه به کانون های مساجد گفت: کانون هایی که برنامه های فاخر در استان داشته باشند بیشتر حمایت خواهند شد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد سفر به روسیه در حوزه های مختلف، گفت: بحث تکریم سفر به روسیه باید جدی گرفته گردد و باید به صورت مساوی با همه عزیزان فعال در این حوزه رفتار گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: سفر به روسیه عضو در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد و خانه مطبوعات شناسایی و افرادی که مشکل برای ثبت نام دارند درخواست های خود را برای آنالیز بیشتر بدهند تا پیگیری گردد.

وی اضافه نمود: نشست تخصصی تر در حوزه رسانه ها در شهرستان با حضور مسئولین استانی برگزار خواهد شد تا دغدغه عزیزان در این حوزه برطرف گردد.

رویش نژاد با اشاره به اینکه در بحث اجرای کنسرت در نهاوند هیچ منع قانونی وجود ندارد، گفت: شهرستان نهاوند نیز جزئی از جمهوری اسلامی ایران و تابع قوانین است لذا اگر مانعی وجود دارد آن را آنالیز می کنیم اما اداره ارشاد باید در بحث دادن مجوز اقدام کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1

به "اجرای کنسرت در نهاوند هیچ منع قانونی ندارد، جامعه نیازمند طنز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای کنسرت در نهاوند هیچ منع قانونی ندارد، جامعه نیازمند طنز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید