کوبا خواهان لغو تحریم های واشنگتن علیه ونزوئلا شد

به گزارش سفر به روسیه، وزیر خارجه کوبا از همتای کانادایی خود خواسته است تا برای انتها دادن به تحریم های ایالات متحده علیه ونزوئلا یاری کند.

کوبا خواهان لغو تحریم های واشنگتن علیه ونزوئلا شد

به گزارش گروه بین الملل سفر به روسیه به نقل از رویترز، برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا روز چهارشنبه از کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا خواست تا برای انتها دادن به تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا یاری کند.

این سومین دیدار وزرای خارجه دو کشور از ماه می و بحران سیاسی و انسانی در ونزوئلا به شمار می رود، کوبا متحد اصلی ونزوئلا است. قدرت های غربی به رهبری آمریکا از خوان گوایدو رئیس مجمع ملی و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا حمایت نموده و خواهان کناره گیری نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور از قدرت شده اند.

تحریم های آمریکا از ابتدای سال جاری علیه ونزوئلا افزایش یافته و این مساله فشار زیادی را بر اقتصاد این کشور وارد نموده است. اقتصاد ونزوئلا پیش از این نیز با تورم فزاینده روبرو بوده و مسائل مالی موجب تشدید سوء تغذیه و گسترش بیماری ها شده و میلیون ها نفر را به کشورهای همسایه فراری داده است.

دولت ترامپ فشارهای خود علیه کشورهای سوسیالیستی آمریکای جنوبی را به شدت افزایش داده و هاوانا را متهم به حمایت های گسترده از دولت ونزوئلا نموده است. واشنگتن محاصره مالی علیه کوبا را نیز افزایش داده است.

کانادا روابط دیرینه خوبی با کوبا دارد و این مساله امیدواری ها را در مورد این مساله افزایش داده است که کانادا بتواند نقش میانجیگر را در بحران ونزوئلا ایفا نماید.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن از کانادا خواست تا دخالت مستقیم تری در ارتباط با مسائل کوبا داشته باشد. وی کوبا را به ایفای رفتار و نقش مخرب در ونزوئلا متهم نموده است.

آمریکا دفتر سیاسی ونزوئلا را در پایتخت کلمبیا افتتاح کرد

همچنین وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام نموده است که دفتر نمایندگی سیاسی ونزوئلا را در شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا افتتاح نموده است.

وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: واشنگتن به مخالفت خود با نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ادامه خواهد داد و همچنان از خوان گوایدو حمایت خواهد نمود.

واحد امور ونزوئلا از سوی جیمز استوری مقام آمریکایی مسئول امور ونزوئلا اداره خواهد شد.

وی از جمله دیپلمات های آمریکایی است که در ماه مارس از سفارت آمریکا در کاراکاس خارج شدند.

وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: واحد امور ونزوئلا به کوشش های خود برای برقراری مجدد دموکراسی و نظم قانونی در ونزوئلا ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 391

به "کوبا خواهان لغو تحریم های واشنگتن علیه ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوبا خواهان لغو تحریم های واشنگتن علیه ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید