کنترل ارتش سوریه بر جاده بین المللی حلب - دمشق از سمت خان شیخون

به گزارش سفر به روسیه، یک منبع میدانی سوری خاطرنشان کرد: ارتش سوریه توانست در ادامه پیشروی خود در جبهه ادلب راستا امدادرسانی گروه های مسلح را به روی شورشیان مسلح جبهه النصره در حومه شمالی حماة ببندد، این بعد از بستن راستا فرعی در خان شیخون و جاده بین المللی حلب - دمشق بود.

کنترل ارتش سوریه بر جاده بین المللی حلب - دمشق از سمت خان شیخون

به گزارش ایسنا، این منبع نظامی سوری به اسپوتنیک گفت، ارتش سوریه مواضع خود را در اطراف شهر خان شیخون از سمت شمال مستحکم نموده است. به گفته منابع، ارتش نقاط دیده بانی خود را در 500 کیلومتری اتوبان بین المللی شمال خان شیخون تثبیت نموده و با بستن راستا امدادی افراد مسلح شورشی به سمت شهر بر این شهر کنترل دارد.

نیروهای ارتش سوریه دو تپه النمر و سیریاتل مشرف به شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب را به محاصره خود درآوردند و در حال پاکسازی این دو تپه از تک تیراندازان جبهه النصره هستند.

منابع همچنین اظهار کردند، ارتش سوریه عملا در میان درگیری های شدید با گروه های مسلح وارد شهر خان شیخون شده است. این برای اولین بار است که نیروهای سوریه زمانی که در سال 2014 کنترل خود را بر شهر از دست دادند بر این شهر استراتژیک پا می گذارند. نیروهای سوریه از دو محور غرب و شمال غرب به خان شیخون یورش بردند.

منابع تاکید کردند، نیروهای سوریه با مقاومت شدیدی در داخل شهر و مرزهای آن روبه رو هستند به طوریکه النصره به انجام حملات انتحاری در اطراف شهر روی آورده است. در صورت تثیبت ورود به شهر خان شیخون نیروهای سوری تنها دو کیلومتر با جاده بین المللی اصلی که دمشق را به استان های اصلی متصل می نماید، فاصله دارند.

این جاده شریان حیات اصلی است که مهمترین شهرها را که تحت کنترل ارتش سوریه است از حلب در شمال تا حماة و حمص در مرکز و سپس دمشق به گذرگاه مرزی نصیب در مرز اردن متصل می نماید.

ارتش سوریه از بیش از یک ماه پیش عملیات نظامی گسترده ای را برای بازپس گیری ادلب شروع کرد به طوریکه توانست شهرک ها و تپه های استراتژیکی را به تصرف خود درآورد که از مهمترین آنها تل الملح، الجبین در حومه شمالی حماة است که زمینه را بر کنترل بر الهبیط و کفرعین در حومه جنوبی ادلب فراهم کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) پیش از این گزارش داده بود، یگان های ارتش سوریه عملیات خود را به سمت مواضع استقرار تروریست ها و گروه های هم پیمان آنها در حومه ادلب ادامه می دهند و شعاع کنترل خود را در حومه غربی خان شیخون گسترش داده اند.

این در حالی است که بنا به ادعای وزارت دفاع ترکیه، در حمله هوایی سوریه به کاروان نظامی ترکیه در راستاشان به ایست بازرسی نهم در شمال غرب سوریه سه غیرنظامی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.

این وزارتخانه این حمله را برخلاف توافقات آنکارا با روسیه دانسته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 294

به "کنترل ارتش سوریه بر جاده بین المللی حلب - دمشق از سمت خان شیخون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل ارتش سوریه بر جاده بین المللی حلب - دمشق از سمت خان شیخون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید